درمان خانگی بواسیر | با این راهکار فوری خیلی زود بواسیرو از بین ببر

برای درمان خانگی بواسیر، در کنار استفاده از درمانهای موضعی و داروهای خوراکی، اصلاح سبک زندگی و تغییر عادات غذایی در اولویت قراردارد. برای درمان هموروئید باید از خوردن غذاهای گرم و خشک ( سودازا) و پرچرب خودداری کنید. روزانه حجم زیادی مایعات، میوه و سبزیجات مصرف کنید. از نشستن و ایستادن های طولانی اکیدا پرهیز کنید. و تحرک کافی داشته باشید.

کدخبر : 13715
سایت سرگرمی روز :

در پاسخ به سوال اکثر بیماران مبنی بر اینکه درمان خانگی بواسیر چیست؟ باید گفت: به مدت 30روز و هر روز یک نوبت مقداری خاکشیر و عسل را در آب ولرم مخلوط کرده و میل کنید. با این روش، حرارت کبد و روده ها پایین می آید. و برای کنترل و مهار درد، خارش مقعد، یبوست و درمان هموروئید تاثیر زیادی دارد.

درمان خانگی بواسیر شامل مصرف غذاهای حاوی فیبر بالا، مانند سبزیجات، میوه و غلات است. همچنین انجام حرکات ورزشی سبک و نوشیدن روزانه 8 لیوان آب، به درمان هموروئید کمک می کند.

اگر به مراقبت های بهداشتی ما توجه نکنید. با مشکل خارش بواسیر در فصول مختلف سال مواجه هستند. حتی آندسته از بیمارانی که اقدام به عمل جراحی کرده اند، هم با مشکل عود مجدد هموروئید و شقاق مواجه هستند.

بیشتر بیماران از عارضه ای به نام خون ریزی حین دفع شکایت دارند. علت خون در مدفوع معمولا بواسیر خونی یا اختلالات گوارشی است.

در زمینه درمان هموروئید داخلی ، بی نهایت سایت و منابع وجود دارد. که اکثر بیماران با مراجعه به منابع غیر معتبر علمی باعث سردرگمی خود میشوند.

موثرترین روش های درمان بواسیر در خانه

در اینجا روشهای مختلف برای کمک به درمان سریع درد بواسیر را برای شما عزیزان آورده ایم:

روغن زیتون

اگر درمان بواسیر در خانه را آغاز کرده اید روغن زیتون زیادی را در برنامه ی غذایی روزانه ی خود بگنجانید تا حال روده های شما همیشه خوب بماند و به یبوست مبتلا نشوید.

یکی از روش های موثر استفاده از روغن زیتون همراه با عسل می باشد که به صورت یک مخلوط مساوی از ترکیب هر دو آن را میل کنید یا روی موضع هموروئید بمالید.

وازلین برای درمان بواسیر

وازلین یا ژل نفتی به دلیل داشتن مواد تهیه شده از نفت می تواند برای بیماری هموروئید کمک کننده باشد. تاثیر وازلین بر بواسیر به این صورت است که با کمک به حفظ رطوبت پوست می تواند از حساسیت ناحیه کم کرده تا رگ ها متورم زمان بیشتری برای ترمیم داشته باشند ولی باز هم با این حال این ماده فقط برای توده های کوچک کمک کننده است و روی هموروئید بادکرده تاثیری ندارد.

ورزش و تحرک موثر در درمان بواسیر در خانه

برای درمان هموروئید در خانه خود ورزش های سبک و پیاده روی را در برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید. ورزش و پیاده روی روزانه و منظم می تواند تا حد زیادی دستگاه گوارش شما را تنظیم کند و حرکت روده های شما را نظم ببخشد.

غذاهای فیبردار برای بواسیر

فیبر برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش و تنظیم حرکات روده ها بسیار مفید است. فیبر دشمن اصلی یبوست است و دفع مدفوع را بسیار راحت تر می کند. میوه ها وسبزیجات تازه و حبوبات به عنوان غنی ترین منابع فیبر شناخته می شوند. اگر به بواسیر مبتلا هستید در رژیم غذایی خود منابع سرشار از فیبر را قرار دهید.

درمان بواسیر با سرکه سیب در خانه

سرکه سیب یکی از موثرترین روش ها برای درمان بواسیر در خانه و کاهش علائم و نشانه های آن است.

می توانید یک پنبه ی کوچک و تمیز را کمی سرکه ی سیب آغشته کنید و مقعد خود را به آرامی با آن مالش دهید. این کار را چندین بار در روز تکرار کنید و هر بار پس از 20 دقیقه مقعد خود را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

از نشستن طولانی مدت در توالت و زور زدن بپرهیزید

اگر درمان خانگی بواسیر خود را آغاز کرده اید به هیچ عنوان برای طولانی مدت در توالت ننشینید و به هنگام دفع مدفوع خود زور نزنید چون این کار بیماری شما را وخیم تر می کند.

آلوئه ورا برای درمان خانگی بواسیر

گیاه آلوئه ورا برای بهبود زخم و کاهش عفونت ها بسیار موثر است.

رای درمان بواسیر خود می توانید ژل گیاه آلوئه ورا را به طور مستقیم بر روی هموروئید خود بمالید و اجازه دهید که برای نیم ساعت بر روی پوست شما قرار بگیرد. سپس با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

خواص ضد التهابی آلوئه ورا ممکن است به تسکین التهاب هموروئید کمک کند. اگرچه تحقیقاتی برای استفاده از آن به طور خاص در تسکین هموروئید در دسترس نیست، فواید بسیاری برای سایر بیماری های التهابی پوست دارد.

توجه کنید که فقط باید آلوئه ورا خالص باشد و با کرم یا پماد ترکیب نشده باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: