قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا در آخرین شنبه سال ریخت | قیمت روز طلا 26 اسفندماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۹ درصد کاهش به ۲۱۵۵ دلار و ۹۰ سنت رسید.

کدخبر : 14357
سایت سرگرمی روز :

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۹ درصد کاهش به ۲۱۵۵ دلار و ۹۰ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۲۸ درصدی به ۲۱۶۱ دلار و ۵۰ سنت رسیده است.

اطلاعات اقتصادی امریکا نشان داد قیمت‌های مصرف‌کننده در این کشور بیش از حد انتظار در فوریه افزایش یافته و قیمت‌های تولیدکننده هم بالا رفته که در کل نرخ تورم در این کشور را بالاتر از هدف بانک مرکزی نگه داشته است.

انتظار می‌رود سیاستگذاران امریکا سیاست‌های سختگیرانه پولی را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنند.تحلیلگران عقیده دارند گرچه طلا فضای نرخ بالای بهره را دوست ندارد، اما اگر دلیل بالا ماندن نرخ بهره افزایش تورم باشد، تمایل برای خرید طلا به طور طبیعی در بین مردم افزایش پیدا می‌کند.

تورم بالاتر از حد انتظار فشار بر فدرال رزرو برای حفظ نرخ بهره را افزایش داده که بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارد. از طرف دیگر همواره از طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن در برابر تورم بالا یاد می‌شود.

تاجران هنوز هم احتمال می‌دهند کاهش نرخ بهره از ماه ژوئن آغاز شود اما این احتمال تا ۵۹ درصد نسبت به ۷۲ درصد هفته گذشته پایین آمده است.

ارزش دلار در آستانه بزرگترین افزایش هفتگی از اواسط ژانویه قرار دارد که خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: