با این ترفند بدون بشور بساب دیوارهای سفید خونرو مثل روز اول برق بنداز

با این چهار روش می‌توانید لکه‌ها و آلودگی‌ها را به راحتی از دیوار سفید رنگ خود پاک کنید و آن را مثل روز اولی که رنگ شده‌بود، درخشان و تمیز کنید.

کدخبر : 14452
سایت سرگرمی روز :

یادگیری نحوه تمیز کردن دیوارهای سفید گام مهمی برای روشن و تمیز نگه داشتن خانه شما است. رنگ سفید هر نشانه ای از ساییدگی و پارگی را فورا بازتاب می‌کند، اما چندین راه آسان برای تمیز کردن آن‌ها در کمترین زمان وجود دارد.

دیوارهای سفید را می‌توان با محلول‌های خانگی مانند مایع ظرفشویی یا خمیر جوش شیرین و آب تمیز کرد که همراه اسفنج مرطوب به سادگی لکه‌ها را از بین می‌برند. همچنین می‌توان با محصولات تجاری مانند پاک‌کننده‌های همه منظوره و اسفنج پاک کن جادویی، دیوارهای سفید را از لکه پاک کرد. در این مطلب همراه ما باشید و چهار روش ساده برای از بین بردن لکه‌ها و آلودگی‌ها از دیوارهای سفید را بخوانید.

تمیز کردن دیوارهای سفید

هر چند وقت یکبار دیوارهای سفید را تمیز کنیم

دیوارها معمولا آخرین چیزهایی هستند که باید تمیز شوند و هنگام خانه تکانی یا قبل از رویدادهای مهم خانه، مانند تغییر دکوراسیون یا اثاث کشی اتفاق می‌افتند. اما از آنجایی که دیوارهای سفید گرد و غبار و کثیفی را سریع‌تر از رنگ‌های دیگر نشان می‌دهند، سالی دو بار یا زمانی که آلودگی‌ها و لکه‌ها روی آن‌ها ظاهر می‌شوند، آن‌ها را تمیز کنید. دیوارهای سفید احتمالا به تمیز کردن نقطه‌ای بیشتر نیاز دارند، به خصوص در خانه‌هایی که کودکان یا حیوانات خانگی دارند.

ابزارآلات مورد نیاز برای تمیز کردن دیوارهای سفید

ابزار لازم برای تمیز کردن

اسفنج

حوله یا پارچه میکروفیبر

دستمال کاغذی رول

مواد لازم

محصولات پاک کننده

پاک‌کننده همه منظوره

مایع ظرفشویی ملایم

جوش شیرین

اسفنج (پاک‌کننده جادویی)

سرکه (اختیاری)

چگونه دیوارهای سفید را خوب تمیز کنیم؟

لوازم لازم را فراموش نکنید

از یک اسفنج نرم یا پارچه میکروفیبر استفاده کنید، هرچند لکه‌های سرسخت اضافی ممکن است به پاک کن جادویی یا برس اسکرابر نیاز داشته باشند. احتمالا در حال حاضر محصولات پاک‌کننده مورد نیاز خود مانند محلول‌های پاک‌کننده همه منظوره، مایع ظرفشویی یا جوش شیرین را در خانه خود دارید.

با گردگیری سقف تا کف شروع کنید

دیوارها را با یک حوله میکروفیبر یا گردگیری با طول قابل افزایش گردگیری کنید تا به مکان‌های بالاتر برسید. می‌توانید چند اسپری پاک‌کننده همه منظوره روی پارچه بزنید.

روش ۱: استفاده از پاک‌کننده همه منظوره

از یک پاک‌کننده همه منظوره با پارچه میکروفیبر، پارچه یا دستمال کاغذی استفاده کنید. یک پاک کننده همه منظوره با بافت تقریبا صابونی انتخاب کنید چون این مواد برای برداشتن لکه مواد چسبنده مانند غذا یا نوشیدنی بهترین عملکرد را دارند. اگر به محض لکه افتادن از این پاک‌کننده‌ها استفاده کنید، خیالتان راحت باشد که اثری از لکه روی دیوار باقی نمی‌ماند.

روش ۲: استفاده از مایع ظرفشویی و یک اسفنج نرم

کمی از مایع ظرفشویی را روی لکه بمالید. یک اسفنج نرم را خیس کنید و لکه را خوب تمیز کنید. اجازه دهید چند دقیقه بماند، سپس آن را با یک پارچه میکروفیبر مرطوب پاک کنید. مایع ظرفشویی یک پاک کننده فوق‌العاده برای سطوح اطراف خانه شما است. مایع ظرفشویی ملایمی را انتخاب کنید که عطر سنگین یا سایر مواد شیمیایی تند نداشته باشد. اگر بار اول که امتحان کردید لکه حذف نشد، این کار را دو یا سه بار تکرار کنید.

روش ۳: استفاده از خمیر جوش شیرین

جوش شیرین را برای لکه‌های سرسخت امتحان کنید. جوش شیرین روی اکثر انواع لکه‌ها و سطوح کار می کند. مقداری جوش شیرین و یک کاسه بردارید؛ با استفاده از سه قسمت جوش شیرین و یک قسمت آب خمیری درست کنید. باید خمیر حاصل بافت کمی چسبنده داشته باشد. خمیر را به آرامی با یک اسفنج مرطوب روی دیوار پخش کنید و بگذارید بنشیند – هر چه طولانی‌تر، بهتر. هنگامی که به اندازه کافی لکه‌ی روی دیوار خیس شد، محل را با یک پارچه میکروفیبر مرطوب یا حوله کاغذی تمیز کنید. اگر لکه همچنان باقی ماند یا می‌خواهید بوی نم را از روی دیوار به طور همزمان پاک کنید، سعی کنید به جای آب، خمیر جوش شیرین را با استفاده از سرکه درست کنید.

روش ۴: استفاده از پاک کنننده‌های جادویی

اگر روش‌های دیگر شکست خوردند و نتوانستید لکه‌ها را پاک کنید، از پاک‌کننده‌های جادویی موجود در بازار استفاده کنید. اسفنج را خیس کنید و به آرامی لکه یا آلودگی را پاک کنید تا دیوارها تمیز شوند. پاک‌کننده‌های جادویی آنقدر قوی هستند که برای این کار نیاز زیادی به استفاده از زور بازوی خود ندارید.

نکاتی برای تمیز نگه داشتن دیوارها

به طور مرتب لکه‌ها را تمیز کنید تا لکه‌ها به دیوار نچسبند.

زمین را با دقت جاروبرقی بکشید تا از ورود کثیفی کف به دیوارها جلوگیری شود.

گرد و غبار را مرتبا از سقف تا کف گردگیری کنید مخصوصا اگر پنک سقفی دارید. استفاده از پنکه سقفی گرد و غبار را در تمام خانه شما پخش می‌کند که به دیوار می‌چسبند.

منبع: ستاره
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: