قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا در آخرین روزهای اسفندماه به نفع خریداران عقب نشینی کرد | قیمت طلا امروز چند؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۰ درصد کاهش به ۲۱۴۷ دلار و ۳۴ سنت رسید.

کدخبر : 14464
سایت سرگرمی روز :

قیمت طلا در روز دوشنبه به دنبال افزایش ارزش دلار و در شرایطی که سرمایه‌گذاران منتظر تصمیم سیاستگذاران بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا از جمله فدرال رزرو آمریکا هستند کاهش یافته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.40 درصد کاهش به 2147 دلار و 34 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.56 درصدی به 2149 دلار و 50 سنت رسیده است.

انتظار می‌رود فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در پایان اجلاس دو روزه خود در روز چهارشنبه بین 5.25 تا 5.5 درصد ثابت نگه دارد. این احتمال وجود دارد که نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا به خاطر بالا بودن تورم در هر دو بخش مصرف‌کننده و تولیدکننده، تا مدت طولانی‌تری در همین سطح بالا باقی بماند.

تاجران حالا 56 درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره در ماه ژوئن کاهش یابد. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را کاهش می‌دهد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا در هفته گذشته نشان داد قیمت‌های مصرف کننده در این کشور در فوریه افزایش یافته و قیمت تولید کننده هم دربحبوحه بالا رفتن هزینه کالاهایی مانند بنزین و مواد غذایی بیش از حد انتظار افزایش یافته است.

تحلیلگران عقیده دارند اگر فدرال رزرو رویکرد مالی آسان‌تری را در پیش بگیرد، ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا پایین آمده و از قیمت طلا حمایت می‌شود تا حدی که می‌توان 2200 دلار را برای آن پیش بینی کرد.

ارزش دلار در حدود بالاترین رقم طی دو هفته گذشته باقی مانده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر کرده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.59 درصد کاهش به 25 دلار و 23 سنت رسید و پلاتین با یک کاهش 1.01 درصدی 929 دلار و 41 سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: