یک عمر اشتباهی میرفتیم حموم | کلیک کن تا بگم کجاها اشتباه می کردیم

قسمت هایی از بدن وجود دارد که شاید تا به حال شما به شستن آنها توجه نکرده اید ولی از مهم ترین اعضای بدن هستند که باید با روش های خاصی شسته شوند.

کدخبر : 14484
سایت سرگرمی روز :

9 قسمت از بدنتان که با دقت و کامل آن را تمیز نمیکنید

پوست سر :

حتما، موهای خود را می شویید، اما چقدر به پوست سر توجه می کنید؟شستن مو روزانه لازم نیست، برای جلوگیری از تجمع سلول های مرده پوست، پوست سر را روزانه با آب گرم ماساژ دهید، بلکه کمک می کند سلول های مرده را که می تواند منجر به شوره سر و خارش پوست، قرمزی و پوسته پوسته شدن بدن شود، از بین ببرید.

کمر :

اگر چه کمر در حمام، خیس می شود، اما به خودی خود پاک نمی شود با یک اسفنج حمام ،لیف ، یا کیسه برای کاهش خطر ابتلا به عفونت های پوست ، بافت های نرم را شستشو دهید.

زیر ناخن ها :

می دانید که با شست وشو بعد از این که از دستشویی، عطسه، لمس گوشت خام و غیره استفاده می کنید، فقط نیمی از کار را انجام می دهید. پنبه را با آب گرم و کف صابون خیس کنید و آن را زیر ناخن هایتان بکشید تا باکتری ها به آرامی پاک شوند. نگه داشتن ناخن های کوتاه می توانند به جلوگیری از رشد باکتری ها کمک کنند.

پشت گوش :

پشت گوش ناحیه گرم و پر از غدد چربی است که چربی ترشح می کند و اگر روزانه تمیز نشود ممکن است شروع به تولید بوی نا مناسب کند.

کف و کنار پا:

بسیاری از مردم فکر می کنند که پاها در حمام تنها با صابون و آب تمیز می شود، اما این طور نیست. مهم است که از سنگ پا استفاده کنید اگر به شدت عرق می کنید، یا دمپایی می پوشید. هر روز بین انگشتان خود را با صابون ملایم بشویید و خشک کنید تا مبتلا به قارچ پا نشویید.

ناف:

ناف گرم است و شکاف ، برآمدگی دارد و باعث می شود که مکان خوبی برای پنهان شدن باکتری ها باشند. " روزانه ناف را با پنبه آغشته به آب و صابون ، الکل تمیز کنید. اگر ناف سوراخ شده باشد، برای جلوگیری از عفونت شستشوی مرتب آن نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است.

زبان :

اغلب مردم هنگام صحبت در مورد بهداشت دهان به دندان ها فکر می کنند و توجه کافی به زبان ندارند و فکر می کنند با استفاده از دهانشویه به اندازه کافی تمیز می شوند.اگر زبان به طور منظم تمیز نشود،باکتری ها روی آن تجمع و موجب بوی بد دهان و خرابی دندان ها می شوند زبان خود را با مسواک تمیز کنید.

پشت گردن :

پشت گردن گرم است و اغلب می تواند مرطوب باش ، به خصوص اگر موهای بلند داشته باشید و یا به طور مرتب ورزش کنید، باعث جذب باکتری ها می شود. آن را روزانه با صابون ملایم و یک اسفنج حمام گرم و مرطوب حمام تمیز کنید.

آرنج :

اغلب در زندگی روزمره آرنج را روی سطوح کثیف قرار می دهید مثل ، میز، میزهای رستوران بدون آنکه متوجه شوید می توانند به عنوان پورتال های ورودی باکتری عمل کنند و منجر به عفونت های پوستی شوند. این قسمت ها را روزانه با آب و صابون بشویید.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • سعیده
  0

  😭😭😭

  • غریبه
   0

   سعیده جان بیخیال🥲

 • اصفهانی
  0

  تیخ زدن به بدن،سلول‌های مرده را دفع وحفره های تنفسی پوست را باز می کند.

 • وحید
  0

  شما وسواس تشریف دارید