با این ترفند آسون همیشه تو خونه پیازچه تر و تازه داری

اگر به دنبال روش‌هایی برای نگهداری پیازچه تازه هستید؛ در اینجا چند نکته و تکنیک برای تازه و خوش طعم نگه داشتن پیاز بهاره ارائه شده است.

کدخبر : 14628
سایت سرگرمی روز :

پیازچه که به عنوان پیاز بهاره یا پیاز سبز نیز شناخته می‌شود؛ یک سبزی خوش طعم و بو است که در بسیاری از غذاها استفاده می‌شود. طعم خوشمزه و بافت ترد آن باعث شده تا در سالاد، غذاهای سرخ کردنی، سوپ و غیره به کار گرفته شود. با این حال، اگر پیازچه زیادی خریده‌اید؛ ممکن است به دنبال روش‌های برای نگهداری طولانی مدت آن باشید. با ما همراه باشید تا به شما یاد بدهید چگونه پیازچه را تازه نگه دارید.

تمیز کردن پیازچه برای نگهداری طولانی مدت

قبل از هرکاری باید پیازچه را تمیز کنید. برای این کار از مراحل زیر استفاده کنید:

ریشه ها را کوتاه کنید: از یک چاقوی تیز یا قیچی آشپزخانه برای بریدن ریشه‌های پیازچه استفاده کنید و هر قسمت قهوه ای یا خراب را جدا کنید.

برگ های پژمرده را جدا کنید: برگ های سبز را بررسی کرده و برگ های پژمرده یا آسیب دیده را جدا کنید.

پیازچه را با آب سرد بشویید: پیازها را به آرامی زیر آب سرد بشویید تا تمیز شود. آنها را به آرامی با دستمال کاغذی یا حوله آشپزخانه تمیز و خشک کنید.

اگر دوست دارید می‌توانید پیازچه‌ها را برش بزنید و خرد کنید. حالا که پیازچه‌ها آماده شد می‌توانید آنها را ذخیره کنید.

نگهداری پیازچه در یخچال

یخچال رایج ترین و بهترین روش نگهداری پیازچه است. برای تازه نگه داشتن این پیازها به روش زیر عمل کنید:

پیازچه را در یک دستمال کاغذی مرطوب بپیچید:

یک دستمال کاغذی مرطوب بردارید و آن را دور پیازچه بپیچید. این کار به هیدراته نگه داشتن و جلوگیری از پژمردگی پیازچه‌ها کمک می‌کند. مراقب باشید دستمال کاغذی خیس نشده باشد، بلکه تنها مرطوب باشد.

پیازچه‌ها را در یک کیسه پلاستیکی سوراخ دار بگذارید:

پیازها را در یک کیسه پلاستیکی سوراخ دار قرار دهید. سوراخ‌های روی کیسه باعث گردش مناسب هوا شده و از تجمع رطوبت جلوگیری می‌کنند و مانع از فاسد شدن پیازها خواهند شد.

در کشوی نگهداری سبزیجات قرار دهید:

پیازها را در کشوی سبزیجات یخچال خود قرار دهید. دما و رطوبت در این کشو کنترل شده و به حفظ تازگی و طعم پیازچه‌ها کمک می‌کند.

با اینحال بهتر است بدانید وقتی پیازچه در یخچال نگهداری می‌شود به مرور زمان تردی خود را از دست می‌دهد. بنابراین، بهتر است در یک یا دو هفته از پیازها استفاده کنید. نکته کلیدی نگهداری پیازچه‎‌ها در یخچال، هیدراته نگه داشتن پیازها و گردش مناسب هوا است. این کارها به ماندگاری بیشتر و حفظ بافت و طعم پیاز کمک می‌کند.

روش جالب برای نگهداری پیازچه

در یک روش دیگر می‌توانید ریشه پیازچه‌ها را کوتاه کرده و در یک لیوان آب قرار دهید. روی پیازها را با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید و در یخچال نگهداری کنید. هر چند روز یکبار آب لیوان را تعویض کنید.

فریز کردن پیازچه

اگر برای زمان طولانی‌تری قصد دارید پیازچه‌ها را نگهداری کنید؛ فریز کردن روش بهتری است. برای این کار از روش زیر استفاده کنید:

پیازها را تمیز کرده و برش بزنید

طبق مراحلی که در ابتدا ذکر کردیم ریشه‌ها را کوتاه کنید، برگ‌های پژمرده را جدا کرده و پیاز را با آب سرد بشویید.

پیازها را خرد کنید

قبل از فریز پیاز را خرد کرده یا خلال کنید. می توانید بسته به سلیقه خود آن‌ها را به قطعات کوچک برش بزنید.

پیازچه ها را بلانچ کنید

البته این روش اختیاری است. برای نتایج بهتر، بلانچ پیازچه توصیه می‌شود. یک قابلمه آب را به جوش آورده و پیازهای خرد شده را ۲ دقیقه درون آن بجوشانید. بلافاصله آنها را به یک ظرف پر از یخ منتقل کنید. این کار به حفظ رنگ، بافت و طعم پیازچه کمک می‌کند.

پیازها آبکش کرده و خشک کنید

بعد از بلانچ ، پیازها را آبکش کنید و با دستمال تمیز یا حوله آشپزخانه خشک کنید. اگر مرطوب باشند در فریزر یخ می‌زنند.

بسته بندی

پیازها را در یک ظرف در بسته یا کیسه فریزر بسته بندی کنید. تا حد امکان هوا را از بسته بندی خارج کنید و روی ظرف تاریخ را بنویسید. در نهایت پیازهای بسته بندی شده را در فریزر قرار دهید، بسته‌ها را صاف بگذارید. در این شرایط پیازچه‌ها تا سه ماه تازه می‌مانند.

منبع: ستاره
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: