ترکیب 2 ادویه معجزه گر باهم عفونت ها و بیماری ها رو درمان نمیکند شفا میدن

بعضی چیزها با هم عالی هستند، مانند چیپس و ماست موسیر. اما این دو فقط خوشمزه هستند و فایده که برای بدن ندارند، هیچ! تازه ضرر هم دارند. اما زردچوبه و فلفل سیاه دو ادویه هستند که به خوبی یکدیگر را تکمیل و ترکیبی عالی را ایجاد می کنند.

کدخبر : 15033
سایت سرگرمی روز :

 به طوری که تبدیل می‌شوند به اکسیر سلامتی! زردچوبه یک ادویه رایج است که برای ایجاد رنگ زرد-نارنجی زیبا و البته فواید بی نظیرش به غذاهای روزانه اضافه می شود.

از سوی دیگر، فلفل سیاه یک ادویه مشهور است که بافتی دلپذیر به هر رسپی و غذایی می دهد. گفته می شود که هر دو ادویه به یکدیگر کمک می کنند تا در بدن جذب شوند و حداکثر فواید را داشته باشند. بیایید ببینیم که چگونه زردچوبه و فلفل سیاه، وقتی با هم ترکیب می شوند، می توانند برای سلامتی شما معجزه کنند.

فواید زردچوبه

همه ما از ترکیب کورکومین موجود در زردچوبه آگاه هستیم که به عنوان ضد التهاب، آنتی اکسیدان، ضد عفونی کننده و ضد قارچ شناخته شده است. خواص ضد باکتریایی این ادویه پرمصرف، بدن شما را از عفونت ها و سایر مشکلات سلامتی ایمن نگه می دارد. بدون کورکومین، زردچوبه هیچ فایده ای ندارد. این را هم امتحان کنید: سم زدایی بدن، درمان معده درد و بهبود کیفیت خواب با معجون قدرتمند زردچوبه!

فواید فلفل سیاه

فلفل سیاه منبع غنی از مواد معدنی و ویتامین هایی است که برای بدن ما مهم هستند. علاوه بر این، فلفل سیاه دارای محتوای بالایی از فیبر غذایی و مقدار متوسطی پروتئین و کربوهیدرات است. در واقع، این ادویه خوش عطر هم فواید سلامتی و هم طعم تند خود را از یک ترکیب آلکالوئیدی طبیعی به نام پیپرین دریافت می کند.  فلفل سیاه منبع غنی از مواد معدنی و ویتامین هایی است که برای بدن ما مهم هستند. بد نیست بدانید فواید فلفل سیاه فراتر از یک ادویه است!

چه چیزی زردچوبه و فلفل سیاه را به ترکیبی عالی تبدیل می کند؟

کورکومین، ترکیبی که در زردچوبه یافت می شود، فوق العاده پرفایده است. با این حال، به طور کامل توسط بدن ما استفاده نمی شود، با توجه به اینکه فراهمی زیستی ضعیفی دارد. این به این دلیل است که به سرعت در کبد و دیواره‌های روده متابولیزه می‌شود و تنها بخش کوچکی از آن وارد جریان خون ما می شود. پیپرین فلفل سیاه کار را تمام می کند، یعنی همان ترکیب ضروری موجود در فلفل سیاه که هضم را بهبود می بخشد، سیگنال های عصبی را تنظیم می کند، متابولیسم را افزایش می دهد و چاقی را کنترل می کند.

این ترکیب مسئول کمک به جذب مناسب زردچوبه در بدن است. برای اینکه یک ماده مغذی در بدن جذب شود، باید از طریق غشایی در روده شما وارد جریان خون شود. مولکول‌های بزرگی مانند کورکومین برای عبور از این سد مشکل دارند. پیپرین به شل شدن غشای روده شما کمک می کند و اجازه می دهد ذرات بزرگتر به راحتی از آن عبور کنند. این روند به بدن کمک می کند زردچوبه را بهتر جذب کند و از خواص درمانی کامل این ادویه استفاده کند. فلفل سیاه، به باز کردن پتانسیل کامل زردچوبه کمک می کند و تضمین می کند که در بدن شما معجزه خواهد کرد.

چطور از ترکیب فلفل سیاه و زردچوبه استفاده کنیم؟

مولکول‌های بزرگی مانند کورکومین زمان سختی برای عبور از سد دارند. برای اینکه توانایی بدن خود را برای بهره‌گیری از حداکثر فواید موجود در زردچوبه افزایش دهید، باید حدود نیم قاشق چای‌خوری پودر فلفل سیاه را در یک چهارم فنجان پودر زردچوبه خام مخلوط کنید. این مخلوط را در هر غذایی که تهیه می‌کنید اضافه کنید. هر دو ادویه‌ها به عنوان یک ماده غذایی فوق‌العاده در نظر گرفته می‌شوند و ترکیبی از این دو می‌تواند باعث سلامت و شادابی بدن شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: