اگه میخوای وقتی وارد جمعی میشی همه عاشقت شن راهکارهاش اینجاست

لازم است قبل از عطر زدن، مسائلی را رعایت کنید که مربوط به نظافت شخصی‌تان می‌شود.

کدخبر : 15162
سایت سرگرمی روز :

خوشبو بودن و بوی خوب دادن همیشه به این بستگی ندارد که شما عطر خوب یا دئودورانت عالی قیمت استفاده کنید. چون عطر زدن جزو مراحل آخری است که خوشبویی را به شما هدیه می‌کند. لازم است قبل از عطر زدن، مسائلی را رعایت کنید که مربوط به نظافت شخصی‌تان می‌شود.

چطوری همیشه خوشبو باشید؟

با رعایت کردن این موارد در تمام روزهای سال، چه روزهای گرم و چه روزهای سرد زمستان، یکی از خوشبوترین افرادی باشید که دوستان‌تان می‌شناسند.

۱- دوش بگیرید

اولین و مهم‌ترین قدمی که شما باید برای داشتن بدن خوشبو بردارید این است که مرتب دوش بگیرید. با توجه به گرمی و سردی هوا و میزان تحرکی که در طول روز دارید و میزان عرق بدن‌تان حتما باید هر روز یا یک روز در میان دوش بگیرید.

از آن‌جایی که برای خوشبو بودن نیاز است که زیاد حمام بروید، حتما به درست مصرف کردن آب هم دقت کنید و صرفه‌جویی کنید. شما می‌توانید در عرض 5 دقیقه، یک دوش کامل بگیرید و با شامپو کردن سر و لیف کشیدن بدن، کاملا تمیز بیرون بیایید. چون وقتی هر روز حمام می‌روید، نیازی نیست یک ساعت در حمام سر کنید.

۲- شیو کنید

باکتری‌هایی که باعث به وجود آمدن بوی بد می‌شوند، معمولا جایی که موهای زائد بدن رشد می‌کنند، بیشتر وجود دارند. برای حل کردن این مشکل شما باید سعی کنید همیشه بدن‌تان و خصوصا قسمت‌هایی که محل رشد موهای زائد است را همیشه شیو شده و بدون مو نگه دارید. اگر فکر می‌کنید شیو کردن موهای بدن کار سخت و زمان‌بری است و نمی‌توانید همیشه این کار را انجام بدهید، یا به فکر استفاده از محصولات موبر و اپیلاسیون باشید، یا برای لیزر اقدام کنید. چون برای خوشبو بودن بدن، نداشتن مو یکی از مهم‌ترین قدم‌هاست.

۳- ژل شستشوی بدن استفاده کنید

برای شستشوی بدن بهتر است ژلی انتخاب کنید که سطح پوست‌تان را کامل تمیز می‌کند و علاوه بر آن باعث می‌شود بعد بیرون آمدن از حمام تا چند ساعت بوی خوبی روی پوست‌تان بماند. این ژل‌ها در رنگ‌ها و بوهای مختلف در بازار به فروش می‌رسند و کافی است یکی از آن‌ها را با توجه به پوستی که دارید، برای خودتان انتخاب کنید و لذت ببرید.

۴- لوسیون و اسپری بدن استفاده کنید

در حال حاضر کافی است برای پیدا کردن یک لوسیون یا اسپری خوشبو کننده بدن، سری به سایت‌‌های فروش آنلاین بزنید و بین تنوع محصولاتی که دارند، به انتخاب خودتان یک عدد سفارش دهید و بعد از حمام مصرف کنید و تا حداقل یک روز بوی بسیار خوبی بدهید.

برای این‌که لوسیون و اسپری بدنی که تهیه می‌کنید روی پوست‌تان به خوبی پخش بشود، کافی است وقتی بدن‌تان مقداری نم دارد، لوسیون یا ژل را روی پوست اسپری کنید و به تمام بدن‌تان پخش کنید. سعی کنید اگر پوست خشکی دارید، از لوسیونی استفاده کنید که روغن‌های مناسب هم دارد. اما اگر پوست چرب دارید، لوسیون‌هایی که پایه ساخت آن‌ها آب است، می‌تواند برایتان بهترین انتخاب باشد.

۵- لباس تمیز؛ راهکاری برای خوشبو بودن

بعد بیرون آمدن از حمام به هیچ عنوان لباسی که قبلا به تن داشتید را نپوشید. خیلی وقت‌ها ممکن است با خودتان فکر کنید که این لباس‌ها تمیز هستند و اصلا یک ساعت هم پوشیده نشده‌اند، اما به هرحال لباسی که به تن داشتید، بوی بدن حمام نرفته را گرفته است و ممکن است با پوشیدنش تمام زحماتی که برای خوشبو کردن خودتان کشیدید را به باد دهید. حتما بعد از دوش گرفتن یک دست لباس زیر و روی تمیز به تن کنید و از احساس تمیزی و خنکی که دارید لذت ببرید.

۶- عطر خوشبو  و مناسب انتخاب کنید

برای خوشبو بودن، لازم است عطری که انتخاب می‌کنید مناسب شما و فصلی که در آن قرار دارید باشد. در تابستان از عطرهای خیلی گرم اصلا استفاده نکنید چون ترکیب این عطر با گرمای تابستان و عرقی که ممکن است بدن‌تان داشته باشد، اصلا قابل تحمل نیست. برعکس؛ استفاده از عطرهای خنک، باعث می‌شود شما احساس خنکی کنید و حتی تعریق بدن‌تان هم کمتر شود.

هر موقع برای خرید عطر اقدام می‌کنید، حتما یک عطر کوچک 10 یا 20 میلی لیتری برای داخل کیف‌تان تهیه کنید تا مجبور نباشید هر روز شیشه بزرگ عطر را با خود حمل کنید. علاوه بر این مزیت، داشتن یک عطر همراه کوچک باعث می‌شود شما هر موقع که خواستید خودتان و اطرافیان‌تان را یه یک رایحه دل‌پذیر مهمان کنید.

۷- محل مناسب برای اسپری کردن عطر

عطر مناسب زمانی ماندگاری دارد که شما آن را جای مناسب بزنید و درست مصرفش کنید. برای ماندگاری عطر لازم است که آن را حتما روی بدن‌تان اسپری کنید نه روی لباس‌تان. پشت گوش‌ها ، زیر گوش، مچ دست، روی آرنج، مچ پا، گردن و …  جاهایی هستند که نبض دارند و هر بار که نبض می‌زند بوی عطری از شما پخش می‌شود که انتظارش را ندارید. برای این‌که عطرتان ماندگاری بیشتری داشته باشد، حتما قبلش از لوسیون استفاده کنید.

در این مواقع عطر نزنید!

هر موقع که احساس می‌کنید بدن‌تان عرق کرده یا لباس‌تان بوی خوبی نمی‌دهد، اشتباه‌ترین کار این است که از ادکلن استفاد کنید. در این مواقع باید اول دوش بگیرید، لباس‌تان را عوض کنید و بعد سراغ عطر بروید. بوی عطر هیچوقت نمی‌تواند بوی لباس کثیف و تن کثیف را از بین ببرد.

عرق کردن‌های عجیب و غریب!

یکی از مشکلاتی که خیلی از افراد ممکن است با آن روبرو شوند، عرق کردن است. وقتی بدن در حال عرق کردن است باعث می‌شود بوی ناخوشایندی به این‌طرف و آن‌طرف متساعد شود. البته منظورمان عرق کردن‌های عجیب و غریب است که در عرض یک ساعت تمام لباس‌های فرد را خیس می‌کند! اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید، می‌توانید مقداری جوش شیرین را به محلی که خیلی عرق می‌کند بزنید و یک روز تمام بدون این‌که بدن‌تان به شکل نامتعارفی عرق کند، بگذرانید. البته اگر میزان عرقی که بدن‌تان تولید می‌کند خیلی زیاد است و باعث می‌شود شما همیشه به دردسر بیفتید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

اگر هم جزو آدم‌هایی هستید که بطور نرمال عرق می‌کنید، حتما از دئودورانت‌ها استفاده کنید. دئودورانت‌ها را بعد از حمام و قبل از بیرون رفتن از منزل بزنید.

منبع: خانومی
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: