روانشناسی رابطه | رفتار شناسی عاطفی

روانشناسی رابطه | 5 راهکار جالب برای شروع رابطه عاشقانه و سالم

روانشناسی رابطه علمی است که به بررسی رفتارها و تعاملات انسان‌ها در روابط بین فردی می‌پردازد. روانشناسی رابطه به بررسی عواملی مانند عشق، احساسات، ارتباطات و مشکلات روابط میان افراد می‌پردازد و برای بهبود روابط میان افراد کمک می‌کند. در ادامه به برخی از مباحث مهم در روانشناسی رابطه پرداخته خواهد شد.یکی از مفاهیم اساسی در روانشناسی رابطه، الزامات و نیازهای انسانی است. انسان‌ها با تمامیت ژنتیکی به دنیا می‌آیند و از اتکای به دیگران به منظور تأمین نیازهای روانی، عاطفی و اجتماعی خود نیازمند هستند.

کدخبر : 15851
سایت سرگرمی روز :

راهکار برای شروع رابطه عاشقانه و سالم

1.برو سر قرار ملاقات

تعبیرهای زیادی وجود دارد که مردم برای قرار ملاقات استفاده می کنند. آنها ممکن است قرار ملاقات را اینطور تعبیر کنند و بگویند که در حال بیرون رفتن، معاشرت، گذراندن وقت با هم هستند، و غیره. در حالی که این اصطلاحات روش خوبی برای توصیف قرار ملاقات زمانی است که با کسی هستید، روشی وحشتناک برای درخواست از کسی برای قرار ملاقات هستند.

وقتی از کسی می خواهید برای قرار ملاقات بگذارید، دقیقاً از کلمات “برو به یک قرار ملاقات” استفاده کنید. وقتی برای اولین بار از کسی درخواست می‌کنید از این کلمات مبهم استفاده نکنید، اما وقتی این کار را می‌کنید، آب را دقیقا گل آلود می کنید. با واضح نبودن در مورد اهداف خود، تاریخ احتمالی شما یا احتمالاً در مورد وضعیت مطمئن نیست. این باعث ناراحتی می شود و باعث می شود آنها کمتر دعوت را بپذیرند، زیرا طرف مقابل شما کاملاً مطمئن نیست که قصد شما از این قرار ملاقات چیست.

2. ابتدا از یک مکالمه شروع کنید

اگر تنها تعاملی که تا به حال با کسی داشته‌اید، آشنایی در یک اجتماع یا خواندن پروفایل‌های یکدیگر در شبکه های اجتماعی است، اگر از او برای قرار ملاقات بخواهید، بعید است که پاسخ مثبت دریافت کنید. و اگر پاسخ مثبتی دریافت کردید، احتمالاً کاملاً به دلیل جذابیت فیزیکی است، که به راحتی می تواند به محض شناختن شخص، به یک قرار ترسناک و ادلهره آور منجر شود.

پس چه در زندگی واقعی یا مجازی ملاقات کرده اید، ابتدا در یک گفتگوی معنادار در مورد موضوع مورد علاقه مشترک شرکت کنید. انتخاب یک موضوع به صورت آنلاین بسیار ساده تر است، جایی که شما به طور موثر علائمی را برای بحث در مورد فعالیت های مورد علاقه خود که انجام می دهید. البته، پاسخ دادن به اولین پیام شما ممکن است دشوار باشد، اما یک عنوان خلاقانه برای پیام شما یا یک پروفایل خوب به شما کمک خواهد کرد. همچنین، اگر شما زن هستید، احتمال دریافت پاسخ سه برابر بیشتر از مردان است.

در هر صورت، پس از یک مکالمه خوب، باید شخصیت یکدیگر را درک کنید و حتی این احتمال وجود دارد که به اندازه کافی در مورد آنها اطلاعات داشته باشید تا مکان خوبی را برای اولین قرار پیشنهاد دهید.

3. برای رد شدن آماده باشید

حتی اگر درست بپرسید و شخصیت خوبی داشته باشید، صدها دلیل وجود دارد که ممکن است شما را رد کنند. ممکن است شخصی که از او پرسیده اید برای قرار ملاقات آماده نباشد، ممکن است فقط با افرادی از جنس متفاوت قرار بگذارد، ممکن است از نظر فیزیکی جذب شما نشود یا در حال حاضر کس دیگری را هم در نظر داشته باشد.

پیشاپیش درک این موضوع که ممکن است طرد شوید و آماده بودن برای پذیرفتن با ظرافت رد بسیار مهم است. نه تنها به شما کمک می کند تا به طور بالقوه دوستی را حفظ کنید یا دوستی ایجاد کنید، بلکه دری را برای یک رابطه در آینده در صورت تغییر وضعیت باز می گذارد. اگر نسبت به رد شدن واکنش بدی نشان دهید، می توانید مطمئن باشید که هرگز فرصت دومی نخواهید داشت. اما اگر خوب واکنش نشان دهید، تاثیر خوبی که از خود می‌گذارید و ماندگار خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: