این سبزی سنگ کلیه را نابود می کند

تعدیل غذاها، داروها و مکمل هـای مصـرفی میتواند سبب پیشگیری از تشـکیل سـنگ کلیـه شـود

کدخبر : 16091
سایت سرگرمی روز :

سنگ کلیه یک عامل خطر برای ایجاد بیماری مزمن کلیه و پیشرفت آن به سمت مرحله پایانی کلیه است علل و عوامل زیادی مانند تغذیه نامناسب ، مصرف داروهـا، عوامـل محیطـی، عوامـل ژنتیکـی و مـوارد بسـیار دیگـری در زمینه سازی و ایجاد سنگ در کلیه مؤثرند.

ترب به دلیل داشتن ترکیبات گوگردی به عنوان ضدباکتری، ضد قارچ و ضد ویروس عمل می‌ کند و مانع از بروز عفونت های راه تنفسی و مجاری ادرار می‌ شود.ترب سیاه مانع بروز سنگ مثانه می‌ شود، به‌ علاوه از انسداد مجاری تنفسی جلوگیری می ‌کند.

بنابر اعلام پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، ترب سیاه علاوه بر اینکه کلیه را فعال میکند و همچنین باعث پودر شدن سنگ کلیه می شود.

سلامت کبد شما، بر اساس آنتی اکسیدانی به نام گلوتاتیون است این آنزیم، باعث فعال شدن فعالیت آنزیمی در کبد می شود و باعث کاهش سموم می شود.کارشناسان بهداشت ،توصیه تعادل سازی گلوتاتیون را دارند. در مورد سطح ناکافی این آنتی اکسیدان خاص، شما باید به صورت روزانه ترب سیاه مصرف کنید ،تا به مسیر تعادلی مناسب برسید علاوه بر این، مواد معدنی موجود در سبزیجات نیز برای حفظ سلامت کبد ضروری هستند.

ترب سیاه از منابع ویتامین C

مصرف غذاهای غنی از ویتامین C، برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مزمن توصیه می شوند عوامل متعددی، مانند ؛استرس، که به سرطان، آلزایمر یا بیماری پارکینسون، کمک می کند، وجود دارند. شما به مکمل های غذایی غنی شده از ویتامین C ،برای خنثی کردن اثرات اکسیدانتی استرس نیاز دارید این ،جایی است که ترب سیاه به بازی می آید. می توانید مقدار زیادی ویتامین C از سبزیجات را بدون صدمه به سلامتی خود به دست آورید.

یک سیستم ایمنی فعال از بدن شما ،در مقابل سموم، باکتری های عفونی، سلول های سرطانی و پاتوژن های مختلف ،جلوگیری می کند تولید سلول های سفید خون نیز افزایش خواهد یافت.سیستم ایمنی بدن به ویتامین C و مواد معدنی مانند منیزیم برای تقویت سیستم ایمنی نیاز دارد.ترب سیاه ،می تواند سطح مناسبی از ویتامین C را به همراه منیزیم فراهم کند، که برای تقویت سیستم ایمنی ضروری است.

ترب سیاه یک نیروگاه فیبر است، مواد مغذی برای حفظ سطح کلسترول ،مورد نیاز است. علاوه بر این، سبزیجات نیز می تواند به کاهش سطح کلسترول بالا کمک کنند فیبر رژیمی که در ترب سیاه یافت می شود، کلسترول اضافی را از رگ های خونی جذب می کند و باعث جریان خون مناسب می شود.این کار، خطرات ناشی از سکته مغزی، سکته قلب و آترواسکلروز را کاهش می دهد.با این وجود، شما نباید خود درمانی و خود دارویی را انجام دهید، و در صورت داشتن سطح بالای کلسترول، باید بلافاصله به متخصص مراقبت های پزشکی مراجعه کنید.

فیبر رژیمی ،یک ماده مغذی اساسی است، در هنگامی که بحث اضافه وزن به پیش می آید شما نیاز به مصرف فیبرهای رژیمی، ویتامین ها، مواد معدنی و غیره برای تسهیل کاهش وزن خود دارید.ترب سیاه می تواند در این زمینه یک گزینه ایده آل غذایی باشد ، رنگ تیره سبزیجات، تنها ربطی به وجود فیبر رژیمی آنها ندارد، بلکه نشانه وجود ویتامین های مختلف A، C و E همراه با موادی معدنی مانند سلنیوم و منیزیم نیز می باشد. می تواند سطح انرژی شما را بالا ببرد و فیبر، از اشتهای بالا جلوگیری می کند و مانع پرخوری نیز می شود.شما شگفت زده خواهید شد، اگر بدانید که ترب سیاه، چربی ندارد بنابراین، می توانید از این سبزی زیاد مصرف کنید، بدون این که فکر خاصی بکنید.

این وضعیتی است که غده های تیروئید ،از ترشح هورمون های تیروئیدی جلوگیری می کنند شما باید بلافاصله این بیماری را درمان کنید ،زیرا کم کاری تیروئید می تواند به سایر مشکلات سلامتی، مانند:اختلال متابولیسم منجر شود. متخصصان تغذیه ،معتقدند که:مصرف روزانه ترب سیاه می تواند به دلیل وجود پتاسیم و سلنیوم، شما را از کم کاری تیروئید محافظت کند با این حال، هنوز توصیه می شود با دکتر خود در این باره مشورت کنید و از مصرف داروهای خودسرانه اجتناب کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: