با این روش دیگه حلوا ارده رو از بیرون نمیخری | خودت تو خونه خوشمزه تر و مقوی ترشو درست کن

حلوا ارده یکی از دسرهای خوشمزه و قدیمی ایرانی هست که این روزها بیشتر به عنوان صبحونه یا شیرینی، کنار چای استفاده میشه!

کدخبر : 16263
سایت سرگرمی روز :

حلوا ارده یکی از انواع حلواهای سنتی و قدیمی ایرانی است که معمولا در کنار موادی مانند کره، خامه و .. به عنوان صبحانه سرو می شود، یکی از رسپی‌ های خوشمزه و قدیمی ایرانی، طرز تهیه حلوا ارده یا همان حلوا شکری است که امروزه بیشتر به عنوان صبحانه یا شیرینی در کنار چای مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در ادامه این بخش از سایت سرگرمی روز شما را با دستور تهیه حلوا ارده آشنا می کنیم.

مواد لازم برای تهیه حلوا ارده

  •     شیر خشک قنادی بدون نمک: ۱ پیمانه
  •     پودر قند: 3/4 پیمانه
  •     ارده: 1/2 پیمانه
  •     خلال پسته: به مقدار کافی

طرز تهیه حلوا ارده

مرحله اول

برای تهیه حلوای ارده خانگی ابتدای کار درون یک کاسه مناسب شیر خشک قنادی بدون نمک را به همراه پودر قند اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم. در ادامه مخلوط شیر خشک و پودر قند را درون الک می ریزیم.

مرحله دوم

حالا مخلوط شیر خشک و پودر قند را ۳ مرتبه الک می کنیم. در ادامه ارده را به مخلوط شیر خشک و پودر قند اضافه می کنیم و با قاشق مخلوط می کنیم تا مواد به شکل خرده نان در آید، سپس با دست ورز می دهیم.

مرحله سوم

توجه داشته باشید ابتدا ورز دادن مواد خشک و پودری است ولی برای اضافه کردن ارده اضافی عجله نکنید به دلیل این که ارده مواد را شل می کند. در ادامه به مدت ۵ دقیقه به ورز دادن مواد ادامه می دهیم.

مرحله چهارم

حالا در صورتی که مجددا مواد خشک و پودری بود ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری ارده اضافه می کنیم و مجددا ورز می دهیم تا خمیری منسجم و لطیف درست شود. در ادامه یک ظرف مناسب برای قالب دهی انتخاب می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله کف ظرف را با کیسه فریزر می پوشانیم، سپس درون ظرف مقداری خلال پسته می ریزیم و با قاشق از مواد حلوا ارده درون ظرف می ریزیم و با قاشق فشرده می کنیم تا حلوا ارده منسجم شود.

مرحله ششم

حالا با اضافی کیسه فریزر روی حلوا ارده را می پوشانیم، سپس به مدت ۳ تا ۴ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا استراحت کند. توجه داشته باشید در صورتی که خمیر حلوا ارده شل بود آن را درون یخچال فریزر قرار دهید.

مرحله هفتم

در نهایت پس از گذشت ۴ ساعت حلوا ارده را از یخچال خارج می کنیم، سپس حلوا ارده را درون ظرف مورد نظرمان بر می گردانیم. در آخر حلوا ارده را به اندازه دلخواه برش بزنید، سپس به عنوان صبحانه با نان تازه میل کنید. نوش جان.

منبع: چی شی

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: