با این ترفند آسان و کم هزینه ترک های دیوار رو برطرف کن

ترک های دیوار به راحتی قابل تعمیر هستند، به همین دلیل جایی برای نگرانی نیست، فقط کافیه با راهکارهای رفع ترک های دیوار آشنا بشین!

کدخبر : 16283
سایت سرگرمی روز :

برای رفع ترک های دیوار ابتدا باید دلیل ترک را پیدا کنید، اگر دلیل ترک ایجاد شده یک زنگ خطر است باید ابتدا مشکل را برطرف کنید و سپس اقدام به پوشاندن ترک کنید. به نظر شما چه روش هایی برای رفع ترک های دیوار وجود دارند؟! در ادامه این بخش از سبک زندگی شما را با راهکارهای رفع ترک های دیوار آشنا می کنیم؛ پس همراه ما باشید!

تراشیدن ترک دیوار

ابتدا روی گچ‌های اطراف ترک را آرام فشار دهید، اگر دیوار محکم بود،اقدام به تراشیدن کنید و از چاقو یا ابزار تیز، با حرکت ملایم دست و آهسته برای برش در امتداد لبه‌های ترک استفاده کرده و در تراشیدن افراط نکنید.از این کار که موجب بازکردن ترک و بزرگ کردن آن است، نترسید و این کار را انجام دهید تا سطح چسبندگی گچ را به دیوار افزایش دهید.

برش نوار درزگیر

در این مرحله با استفاده از جاروبرقی محل را تمیز کنید. برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک یا برآمدگی روی دیوار از نوار درزگیر گچ استفاده نمایید و نوار درزگیر را متناسب با اندازه ترک با قیچی یا چاقوی ابزار برش دهید، هرگز از دست برای برش نوار درزگیر استفاده نکنید زیرا موجب ایجاد لبه نامناسب می‌شود.

کشیدن ملات گچ روی دیوار

ملات گچ را آماده نمایید و با ماله روی ترک یک لایه نازک گچ بکشید، گچ کشی شما باید کمی بزرگ‌تر از نوار درزگیر باشد.

چسباندن نوار روی ترک

قبل از خشک شدن گچ خیلی سریع نوار را روی گچ گذاشته و صاف نمایید، به طوری که نوار بدون چین و چروک بوده و هیچ حبابی زیر آن نباشد اما از کشیدن نوار خودداری نمایید.

کشیدن یک لایه گچ روی دیوار

بعد از چسباندن نوار یک لایه گچ با استفاده از ماله روی نوار چسب بکشید و گچ را صاف نمایید تا با سطوح اطراف دیوار هم سطح شود.اجازه دهید گچ کامل خشک شود.

سمباده کشی

برای صاف کردن برجستگی‌ها، از سمباده استفاده نمایید و سمباده کاری کنید اما سمباده زدن بیش از حد موجب پارگی نوار درزگیر می شود.

گچ کاری دوباره

برای کمک به ترمیم طبیعی ترک دیواردوباره قسمت مورد نظر را گچ کاری کنید و اگر دیوارتان دارای بافتی طرح دار نیست، در لبه‌ها کمی جلوتر بروید و از ناحیه ترک پیشروی کنید.

تمیز کردن منطقه گچ کاری شده

در آخرین قدم با جاروبرقی منطقه ترمیم شده و اطراف آن را تمیز کنید و با یک پارچه خشک پاک نمایید.

منبع: نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: