با این ترفند کنسرو نخود فرنگی خونگی درست کن | خیلی بهتر از شرکتی ها میشه با این فوت و فن

نخود سبز یه منبع تغذیه مفید و سالم هست که شما می تونین با درست کردن کنسرو نخود سبز همیشه و تو همه حال از اون استفاده کنین!

کدخبر : 16368
سایت سرگرمی روز :

کنسرو نخود سبز یکی از راه ها و روش های تهیه و نگهداری نخود فرنگی برای تموم فصول می باشد که شما به راحتی می توانید این کنسروها را تهیه کنید و دیگر نیازی به خرید کنسروهای آماده نمی باشد. اکنون که فصل نخود فرنگی است می توانید آن ها را خریداری کنید و کنسرو نخود سبز درست کنید. در ادامه این بخش از سایت سرگرمی روز  شما را با طرز تهیه کنسرو نخود سبز آشنا می کنیم!

مواد لازم برای تهیه کنسرو نخود فرنگی

نخود فرنگی ۱ کیلوگرم

سرکه ۳ ق غذا خوری

نمک ۱ ق غذا خوری

طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی خانگی شیشه ای با سرکه

مرحله اول: آماده سازی نخود فرنگی

ابتدا نخود فرنگی ها را از غلاف خارج کنید و داخل لگن آب بریزید و بگذارید بماند این کار چند بار تکرار کنید تا خوب تمیز شود سپس آبکش کنید و کنار بگذارید.

مرحله دوم: جوشاندن نخود فرنگی

داخل یک قابلمه آب بریزید و بگذارید روی حرارت تا به جوش بیاد سپس نخود فرنگی ها را داخل آب ریخته و بگذارید برای ۴۵ دقیقه پخته شود نیازی نیست له شود در حدی که نرم شود کافی می باشد در طول پخت کف روی نخود فرنگی را مدام بگیرید اگر عجله دارید می توانید از زودپز استفاده کنید.

مرحله سوم: افزودن نمک و سرکه

وقتی نخود نرم شد از روی حرارت بردارید و نمک و سرکه را اضافه کنید میزان نمک گفته شده باید در حد معمولی باشد نباید خیلی شور شود نخود فرنگی را هم بزنید و صبر کنید تا خنک شود.

مرحله چهارم: کنسرو کردن نخود فرنگی

وقتی از داغی افتاد داخل شیشه های تمیز بریزید و درب آن را خوب محکم کنید سپس شیشه ها را برعکس کنید و تست کنید آب از شیشه خارج نشود سپس شیشه ها رو سرو ته داخل قابلمه چیده و تا اندازه ای که نصف شیشه ها یا یکم بیشتر رو آب بگیره داخلش را آب بریزید قابلمه را روی حرارت بگذارید و از زمانی که شروع به جوشیدن کرد حدود بیست دقیقه زمان بگیرید تا شیشه ها کامل وکیوم شوند سپس همان طور وارونه روی یک پارچه قرار دهید تا خنک و عمل هواگیری انجام شود بعد از خنک شدن کنسرو نخود فرنگی آماده است. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کنسرو نخود فرنگی خانگی

حتما شیشه ها باید تمیز و خشک و عاری از هرگونه چربی باشند.

اگر در مرحله آخر بعد از خنک شدن مشاهده کردید آب از در شیشه چکه می کند کنسرو هواگیری نشده و باید آن را مصرف کنید.

سرکه به هواگیری کمک می کند.

با این روش حدود ۶ ماه ماندگاری دارد.

بهتر است از نمک دریا استفاده کنید.

نمک باعث می شود نخود فرنگی تازه بماند و چروکیده نشود.

منبع: پارسی دی

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: