تست شخصیت شناسی | تست شخصیت

تست شخصیت شناسی | بگو اول چی دیدی تا بگم سعی میکنی چه حسی رو از بقیه پنهان کنی

اولین چیزی که در این تصویر می بینید هوش هیجانی شما را آشکار می کند

کدخبر : 16581
سایت سرگرمی روز :

نیازی نیست که هوش از انجام سریع ریاضیات یا داشتن هوشمندی خیابانی ناشی شود. همه انواع هوش وجود دارد و اکنون روانشناسان به نوع جدیدی فکر کرده اند: هوش هیجانی . این موضوع واقعاً پیچیده است، اما قبلاً کنجکاوی جامعه علمی را برانگیخته است.

احساسات بخشی از همه ما هستند و کنترل قابل توجهی بر اینکه چه کسی هستیم دارند. اما در گذشته ما واقعاً توجه زیادی به آن نداشتیم.

اکنون، احساسات دنیای کاملا جدیدی را آشکار می کنند و بنابراین دانشمندان نوع جدیدی از هوش را ارائه کرده اند. همانطور که از نام آن پیداست، چیزی نیست که بتوان به راحتی اندازه گیری کرد. بسیار ذهنی است و قابل اندازه‌گیری نیست. اما این اصطلاحی است که شما را شگفت زده خواهد کرد، اما...

هوش هیجانی توانایی فرد در درک احساسات دیگران است.

این تقریباً ضمنی است، در آنها به طور طبیعی می آید و هر چه بهتر آن را درک کنند، باهوش تر هستند. و این هوش هیجانی واقعاً خاص است. یک فرد باهوش عاطفی می‌داند که چه زمانی هوس بغل کردن کوچکی دارید، حتی اگر یک جبهه سخت بگیرید.

بنابراین، واضح است که هوش هیجانی واقعاً یک موضوع پیچیده است و در واقع درک آن به این راحتی نیست. جای تعجب نیست که دانشمندان سر خود را برای یافتن راه حل می خارند و سعی می کنند به نحوی آن را کمیت کنند. یک فرمول بزرگ و دشوار برای دانستن هوش هیجانی یک فرد که چگونه تست‌های IQ کار می‌کنند عالی خواهد بود. اما، این طور کار نمی کند (بعضی می گویند می توانید هوش هیجانی داشته باشید یا نه)، هیچ حد وسطی وجود ندارد.

از آنجایی که در مورد هوش هیجانی عینیت داشتن واقعاً دشوار است، تست های شخصیتی وجود دارد که می تواند به ما کمک کند. یک تست بصری آسان وجود دارد که می تواند به شما بگوید از نظر احساسی باهوش هستید یا خیر.

قوانین ساده هستند : تصویری که در زیر خواهید دید یک توهم نوری است: آن را مشاهده کنید و پاسخ دهید اولین چیزی که با دیدن آن توجه شما را جلب کرد چه بود. هنگامی که به نتیجه رسیدید، جزئیاتی را بخوانید که به شما در مورد هوش هیجانی شما می گوید. آیا آماده سورپرایز شدن هستید؟

1. چمن

اگر برای اولین بار چمن را دیدید، پس شما فردی هستید که کسانی را که در زندگی شما حضور دارند تحسین می کنید و به آنها اهمیت می دهید.

شما خیلی به آنها اهمیت می دهید و برخی از آنها این را می دانند، در حالی که برخی دیگر ممکن است آن را اینطور درک نکنند. اما اشکالی ندارد. آنچه مهم است این است که آنها خوب هستند و این تمام چیزی است که شما می خواهید، شما واقعاً برای هیچ چیزی نیاز به تأیید یا اعتبار ندارید.

با این حال، یک مشکل وجود دارد: شما برای مدت طولانی روی چمن تمرکز می کنید و نمی توانید جنگلی را که پشت آن رشد می کند، ببینید. فاقد عینیت کامل است. به عنوان یک فرد، شما در هوش هیجانی امتیاز بالایی نخواهید داشت، اما نقاط قوت خود را دارید.

برخلاف بسیاری از افراد، او از درخواست کمک در مواقعی که به آن نیاز دارید نمی ترسد. شما همچنین می دانید که چه زمانی به آن نیاز دارید و از بین رفته یا به کسی صدمه زده است. اینها نکاتی هستند که اکثر مردم در مورد آنها به کمک نیاز دارند، اما مایل به پرسیدن صریح نیستند. اینجاست که شما اشتباه می کنید: می پرسید و نشان می دهید که گم شده اید. به همین دلیل مردم تمایل بیشتری به کمک به شما دارند.

2. دختر

همانطور که به تصویر نگاه می کنید، اگر ابتدا دختر را دیدید، پس شما از آن دسته افرادی هستید که افکار و احساسات دیگران را بر افکار خود ترجیح می دهید.

هوش هیجانی شما واقعاً تیز است و بهتر می توانید با دیگران همدلی کنید. شما در مورد هوش هیجانی شدید خود می دانید و وقتی شما را در یک نقطه از نظر عاطفی دشوار می بیند به آن تکیه نمی کنید. با این حال، اگر همچنان نیازها و خواسته‌های دیگر را مقدم بر خود قرار دهید و واقعاً به آنچه نیاز دارید اهمیتی ندهید، می‌تواند برای شما بسیار خسته کننده باشد.

شما گم خواهید شد و این می تواند بسیار ناامید کننده باشد. بالاخره ما هم گاهی به هم نیاز داریم. وقتی انرژی خود را برای شخص دیگری مصرف می کنید واقعاً باید مراقب باشید: احساسات خود را کنترل کنید و مطمئن شوید که بیش از حد لازم سرمایه گذاری نمی کنید. هر چه بیشتر مهارت های احساسی خود را در زمین تمرین کنید، احساس خستگی بیشتری خواهید داشت. اما شما از نظر عاطفی ارزشمند هستید، اجازه ندهید خستگی به شما برسد.

3. آینه

اگر آینه اولین چیزی بود که هنگام نگاه کردن به تصویر در دید شما قرار گرفت، پس باید به پشت خود ضربه بزنید: نمره هوش هیجانی بسیار بالایی دریافت می کنید. شما هوش هیجانی بالایی دارید و این یک ویژگی عالی است.

با این حال، آینه چیزی را نشان می دهد که حداقل در دنیای واقعی کاملاً خوب نیست. آینه وقتی به آن نگاه می کنید تصویر شما را منعکس می کند. این بدان معناست که شما ممکن است احساسات دیگران را بیش از آنچه باید منعکس کنید. چه چیزی را شامل می شود؟ این بدان معنی است که شما می توانید همه چیز را با خودتان انجام دهید.

اگر کسی غمگین باشد، شروع به جستجو در درون خود می کنید تا بفهمید که چگونه می توانید دلیل ناراحتی او باشید. اگر کسی عصبانی است، می توانید سعی کنید به روشی عجیب منطقی کنید و سعی کنید بفهمید که چگونه او را عصبانی کرده اید. اما شما حتی بخشی از آن نیستید، بهترین چیز در مورد شما توانایی شما در خواندن احساسات است، اما این به وضوح نتیجه معکوس دارد. یک قدم به عقب بردارید و از ساختن همه چیز در مورد خودتان دست بردارید. بله، شما توانایی بالایی در خواندن احساسات دارید، اما ردیابی احساسات به منبع واقعی آنها چندان آسان نیست. به ندرت موفق می شوید، پس سعی نکنید آن را انجام دهید. در نهایت بخشی از آن خواهید شد.

بنابراین، شما دارای چه نوع عقل عاطفی هستید؟

صرف نظر از اینکه در این آزمون چقدر خوب عمل می کنید، سعی کنید بیشتر با احساسات خود و دیگران ارتباط برقرار کنید. ارزشش را دارد و به ایجاد روابط قوی تر کمک می کند. و در این دنیا به افراد بیشتری نیاز داریم که از نظر عاطفی باهوش باشند تا آرامش بیشتری را به ارمغان آورند. همه ما دوست داریم که روزی آن را داشته باشیم!

نتیجه شما چه بود؟

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: