چیستان روز | چیستان باحال

چیستان روز | کدام پرنده است که در نام آن نوعی نوشابه پنهان شده‌‌است؟(سطح چیستان مردافکن)

اگر شما هم به مطالعه مجموعه چیستان‌های ستاره علاقه‌مند هستید، امروز با یک چیستان جدید همراه شما هستیم.

کدخبر : 16635
سایت سرگرمی روز :

چیستان جمله، عبارت و یا سوالی است که معنایی دوگانه و یا پنهان دارد و مطرح شده تا حل شود. چیستان و معماها سبب تقویت و بهبود مهارت‌های حل مسئله، منطق و تفکر انتقادی می‌شوند. مطالعات نشان داده‌اند سر و کله زدن با چیستان و معماها می‌تواند به تمرکز، سلامت قوای ذهنی و مهارت مغز کمک کند.

چیستانی که در ادامه خواهدآمد را با دقت بخوانید و به دانش عمومی خود از پرندگان رجوع کنید. اگر نام پرندگان را جستجو کنید و پرنده موردنظر را هم پیدا کنید ایرادی ندارد. شما در هر حال پاسخ این معما را به خاطر خواهید سپرد و به دانش خود اضافه خواهیدکرد.

این چیستان را با خانواده و یا دوستان و آشنایانتان مطرح کنید و اطلاعات عمومی آن‌ها را به چالش بکشید. به شما پیشنهاد می‌کنیم این چیستان را به دقت بخوانید، برندهای معروف نوشابه را در ذهن خود تکرار کنید و بین اسامی پرندگان به دنبال پرنده‌ای باشید که در نامش برندی از نوشابه پنهان شده‌است.

کدام پرنده است که در نام آن نوعی نوشابه پنهان شده‌‌است؟

چیستان پرنده و نوشابه

.

.

.

.

.

.

پاسخ را یا با اطلاعات عمومی خود و یا با جستجوی نام پرندگان خواهید یافت.

.

.

.

 این چیستان برای بچه‌های کوچک مناسب نیست. اما افرادی که اطلاعات پرنده‌شناسی بالایی دارند، این چیستان را جذاب خواهندیافت.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان پرنده و نوشابه

پاسخ این چیستان پرنده “کوکابورا” است. این پرنده از پرندگان خشکی‌زی و گوشتخوار از راسته سبزقباسانان از خانواده ماهی‌خورک‌ها است. ام این پرنده از یکی از زبان‌های بومیان استرالیا برداشت شده و برگرفته از صدای این پرنده است که شباهت زیادی به خنده و قهقهه انسان دارد. گونه کوکابورای خندان (Dacelo novaeguineae) خنده‌ای هیجان‌زده دارد و گونه کوکابورای بال‌آبی (Dacelo leachii) قهقهه‌ای دیوانه‌وار می‌زند.

وقتی این پرنده می‌خندد در واقع به سایر حیوانات در مورد ورود به قلمروش هشدار می‌دهد. بر طبق افسانه‌های بومیان استرالیا وقتی این پرنده‌ها صدای خنده سر می‌دهند از موجودات آسمانی می‌خواهند که آتشی بیفروزند تا زمین را گرم و روشن کند و روز آغاز شود. بومیان استرالیا اعتقاد دارند که خداوند پرنده زیبای کوکابورا را آفرید تا با صدای بلند زیبایش هر روز مردم را از خواب بیدار کند. و شادی و نشاط را در تمام سرزمین استرالیا پراکنده کرده، روح بزرگ را خوشحال کند!

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: