بهترین روش تمیز کردن توری در و پنجره | بدون بشور و بساب و خستگی توری رو تمیز کن

کیفیت هوای خانه‌های ما یکی از دلایل اصلی برای تمیز کردن توری در و پنجره است. وقتی هوا خوب است، این امکان وجود دارد که پنجره‌ها و درها را باز کنید و اجازه دهید هوای تازه به داخل خانه بیاید. اما توری‌ها یک عامل جذب کننده برای انواع آلاینده‌هایی هستند که ممکن است وارد منزل شما شوند.

کدخبر : 16796
سایت سرگرمی روز :

بهترین روش تمیز کردن انواع توری در و پنجره

هنگامی که کیفیت هوای داخل خانه نامناسب باشد، مشکلات سینوسی، تنفسی و آلرژی رخ می‌دهند. علاوه بر این، خود پنجره‌های شما کثیف‌ تر می‌شوند، به خصوص زمانی که بارندگی برای زمان طولانی اتفاق می‌افتد. واقعیت این است که هرچه بیشتر به تمیزی توری در و پنجره توجه کنید، دوام آنها افزایش پیدا می‌کند.

مراحل تمیز کردن و شستشوی توری در و پنجره

نحوه شستشوی توری پنجره شامل مراحل ساده ای است. اگر می‌خواهید تمام تورهای خانه خود را در یک روز تمیز کنید، پس باید ابتدا هر توری را از محل خود خارج کنید. سپس وسایل لازم را تهیه و مراحل زیر را دنبال کنید.

لوازم و ابزارهای مورد نیاز:

آب

آمونیاک خانگی

نایلون پهن

جاروبرقی

سطل

اسفنج، پارچه میکروفیبر یا برس اسکراب

شیلنگ آب

تعدادی پارچه قدیمی

دستکش لاستیکی

گرد و غبار و تار عنکبوت را حذف کنید

نایلون پهن را در حیاط یا بالکن خود پهن کنید و هر توری را به صورت صاف روی آن قرار دهید. سپس با استفاده از جاروبرقی هرگونه گرد و غبار و تار عنکبوت را حذف کنید. هر توری را برگردانید تا هر دو طرف آنها را تمیز کنید. اگر نمی‌توانید توری‌ها را به بیرون از خانه ببرید، آنها را می‌توانید در حمام تمیز کنید. پارچه‌های قدیمی را در کف حمام قرار دهید تا از خراشیدگی ناشی از تماس لبه توری با کف حمام جلوگیری شود.

محلول پاک کننده را مخلوط کنید

یک قسمت آمونیاک خانگی را با سه قسمت آب در یک سطل بزرگ مخلوط کنید و هم بزنید تا خوب ترکیب شوند. اسفنج یا پارچه میکروفیبر را در مخلوط آغشته کرده و تمام سطح توری از جمله قاب و لبه‌ها را پاک کنید. ممکن است بخواهید از دستکش لاستیکی استفاده کنید زیرا آمونیاک می‌‌تواند باعث حساسیت پوستی شود.

توری را بشویید و خشک کنید

با استفاده از شیلنگ یا سردوش حمام به شستن توری مشغول شوید. آب با شدت بالا به تمیز کردن سریع و مؤثر توری کمک می‌کند. اگر وقت دارید، اجازه دهید توری در هوا خشک شود. اگر می‌خواهید به سرعت توری را در محل خود قرار دهید، از پارچه‌های قدیمی برای خشک کردنشان استفاده کنید.

توری‌ها را دوباره در جای خود نصب کنید

قبل از نصب مجدد توری‌ها، زمانی را برای جاروبرقی و تمیز کردن قاب‌های پنجره اختصاص دهید. گرد و غبار و گرده می‌توانند در شکاف‌ها و گوشه‌ها جمع شوند. قبل از نصب مجدد در محل، مطمئن شوید که توری‌ها کاملاً خشک شده‌ اند.

نحوه تمیز کردن توری پلیسه ای

اولین روش برای تمیز کردن توری پلیسه ای استفاده از جاروبرقی است. شما می‌توانید به راحتی توری‌ها را با استفاده از جاروبرقی خود تمیز کنید. با این روش مجبور نیستید توری را از جای خود باز کنید. زباله‌ها و گرد و غبار افتاده را از اطراف پنجره‌ها با جاروبرقی تمیز کنید. مرحله بعدی به شستشو توری مربوط می‌شود. در این مرحله مهم است که چیزی مانند نایلون یا پارچه قدیمی را روی زمین بگذارید.

پس به دو سطل یکی برای شستشو و دیگری برای آبکشی نیاز دارید. در سطل شستشو از مقدار کمی صابون ظرفشویی ملایم و آب گرم استفاده کنید. در سطل آبکشی، آب گرم بریزید. شما همچنین به یک دستمال تمیز و بدون پرز نیاز دارید تا در محلول تمیز کننده ملایم فرو ببرید تا مرطوب شود. دستمال را به آرامی روی توری بکشید تا تمیز شود. سپس در آب تمیز بشویید. دوباره در سطلی که مخلوط شستشو قرار دارد، دستمال را مرطوب کنید. دوباره روی توری بکشید و در سطل آبکشی تمیز کنید. سپس بگذارید توری پلیسه ای در هوای آزاد خشک شود.

نکات مهم در بهترین روش تمیز کردن انواع توری در و پنجره

استفاده از پارچه میکروفیبر بسیار مهم است. یک پارچه معمولی مناسب نخواهد بود، زیرا توری روی الیاف می‌چسبد و تمیز کردن به خوبی انجام نمی‌شود.

اگر ترجیح می‌دهید توری‌ها را بردارید، باید محل مناسبی را برایش در نظر بگیرید تا خانه کثیف نشود.

آب گرم بهتر از آب سرد است، زیرا کثیفی‌های سخت را از میان روزنه‌های ریز توری تمیز می‌کند.

همیشه از گوشه‌هایی که آلودگی در آنها بیشتر است شروع کنید و به آرامی از یک طرف به سمت دیگر پاک کنید.

از بالای توری شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید. پارچه را در صورت نیاز بشویید و برای هر توری به سراغ یک پارچه جدید بروید.

در یک بطری ماشین لباسشویی تحت فشار، یک قسمت صابون ظرفشویی ملایم، دو قسمت سفید کننده و شش قسمت آب را مخلوط کرده و به شدت تکان دهید.

شما می‌توانید از سفیدکننده‌های با رایحه لیمو یا اسطوخودوس استفاده کنید تا وقتی پنجره‌ها را بعد از تمیز کردن باز می‌کنید، رایحه‌ ای خوشبو داشته باشید.

تمیز کردن انواع توری در و پنجره با تمیز کننده خانگی

ابتدا توری‌های خود را بردارید و با استفاده از شیلنگ آنها را بشویید. سپس از یک برس نرم بر روی جاروبرقی استفاده کنید و به آرامی آن را روی توری‌ها بکشید. با استفاده از ۱/۴ فنجان سرکه سفید در ۱/۲ گالن آب گرم، محلول پاک کننده درست کنید. ضمناً می‌توانید به همین نسبت از صابون ملایم یا پاک کننده همه منظوره نیز بهره ببرید. از یک اسفنج برای تمیز کردن دو طرف هر توری استفاده کنید. شیلنگ خود را بردارید و توری‌ها را کاملاً بشویید و سپس آنها را به حالت ایستاده بگذارید تا آبکشی شوند.

اگر روی توری خود زنگ زدگی مشاهده کردید، سرکه سفید را روی لکه‌های زنگ زده ریخته و بگذارید یک تا دو ساعت بماند. سپس از یک برس و آب تمیز برای پاک کردن لکه‌ها استفاده کنید. اگر این روش جواب نداد، خمیری را از ½ فنجان جوش شیرین و ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری آب تهیه کنید. سپس با آن لکه‌های ناشی از زنگ زدگی را پاک کنید. شیلنگ خود را بردارید، توری‌ها را کاملاً بشویید و از یک پارچه برای خشک کردن آنها استفاده کنید. در نهایت، اجازه دهید توری‌ها در فضای باز خشک شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: