ساخت یک کرم موبر خانگی قوی تر هر کرم موبری | با شکر یک کرم موبر خانگی بی دردسر درست کن

در اینجا قصد داریم طرز تهیه کرم موبر خانگی با استفاده از شکر را به صورت قدم به قدم به شما آموزش دهیم!

کدخبر : 16842
سایت سرگرمی روز :

محصولات خانگی از کرم موبر خانگی اصلاح گرفته تا انواع ماسک از آنجایی که فاقد مواد شیمیایی بوده و برای بدن ضرری ندارند طرفداران خاص خود را دارد. می خواهیم به شما بگوییم چطور در خانه با شکر کرم موبر خانگی درست کنیم؟

طرز تهیه موم اپیلاسیون

مواد لازم:

یک پیمانه شکر دانه ای سفید( 200 گرم)

یک چهارم پیمانه آب لیمو( 60 میلی لیتر)

یک چهار پیمانه آب گرم( 60 میلی لیتر)

بخش اول: ترکیب کردن مواد برای تهیه موم اپیلاسیون

یک ظرف با اندازه متوسط پیدا کنید

طرز تهیه موم اپیلاسیون به این صورت است که ابتدا یک ظرق با اندازه متوسط پیدا کنید و آن را روی حرارت بگذارید. اگرچه این دستور تهیه مقدار اندکی از موم شکر را برای شما ایجاد می کند اما بهتر است از ظرف متوسط یا بزرگی برای تهیه آن استفاده کنید. زمانی که این ترکیب را حرارت می دهید، شروع به حباب زدن می کند و ممکن است از ظرف کوچک سر ریز شود.

شکر سفید، آبلیمو و آب گرم را به ظرف خود اضافه کنید

شکر دانه ای را اندازه گیری کنید و در ظرف بریزید. سپس آب لیمو و آب گرم را بدان اضافه کنید. این ترکیب را خوب هم بزنید.

شما می توانید از شکر دانه ای سفید یا قهوه ای استفاده کنید. شکر پودر شده به درد اینکار نمی خورد.

اجازه دهید این ترکیب با درجه حرارت بالا بجوشد

اجاق را روشن کنید و حرارت را بالا ببرید. ترکیب باید بجوشد . آن را به طور مرتب هم بزنید. به ترکیب نگاه کنید تا شروع به حباب زدن نماید.

مراقب باشید ترکیب را نسوزانید. اگر ترکیب سوخت آن را دور بریزید.

حرارت را به مقدار متوسط کاهش دهید

بعد از اینکه ترکیب شما شروع به حباب زدن کرد و جوشید، می توانید حرارت را کم کنید. به هم زدن ادامه دهید. شکر باید کاملا در محلول آبی ترکیب شود.

اگر ترکیب با دمای متوسط هم شروع به حباب زدن کرد باز هم دمای آن را کاهش دهید.

ترکیب را از روی حرارت بردارید

هم زدن را ادامه دهید. زمانی که ترکیب به نرمی ثابتی دست پیدا کرد و رنگش طلایی قهوه ای شد، حرارت را خاموش کنید و ظرف را بردارید .

غلظت این ترکیب باید شبیه غلظت شربت داغ باشد. اگر غلظت آن همانند عسل بود آن را کمی بیشتر حرارت دهید.

اجازه دهید مخلوط خنک شود

بر خلاف موم های داغ سنتی، این گزینه را نباید داغ استفاده کنید. آن را در ظرف مربا یا کاسه بریزید و 30 دقیقه منتظر بمانید تا خنک شود. اگر احساس کردید هنوز داغ است قبل از این که اپیلاسیون خود را شروع کنید اجازه دهید بیشتر خنک شود.

بخش دوم: مالیدن موم اپیلاسیون بر روی ناحیه مورد نظر

مقدار کوچکی از موم خانگی خود را با انگشت بردارید

نکته مهم برای شروع اپیلاسیون این است که نکات مربوط به آماده سازی پوست برای اپیلاسیون را جدی بگیرید. در هنگام استفاده از موم برای اپیلاسیون بدن باید دقت کنید که موم باید هنوز گرم باشد اما به اندازه ای خنک شده باشد که بتوان آن را لمس کرد. از انگشت خود برای برداشتن آن استفاده کنید.

شما می توانید از چوب بستنی برای اینکار استفاده کنید

مواد اپیلاسیون را بر روی ناحیه کوچکی از پوست بمالید

شما می توانید این موم را به کمک انگشت یا چوب بستنی بر روی بدن بمالید. مطمئن شوید که موم را در جهت مخالف رشد موها می زنید. آن را با ضخامت ۰.۶ سانتی متر روی پوست بمالید. بر روی ناحیه کوچکی از پوست کار کنید.

این ترکیب می تواند برای هر دو پای شما کافی باشد

یک نفس عمیق بکشید و آن را بکنید

با انگشت خود یک طرف موم را بگیرید و در جهت مخالف رشد موها آن را بکشید. اینکار را سریع انجام دهید. همانطور که بانداژ را از روی زخم بر می دارید ممکن است کمی درد داشته باشید. برای کاهش درد اپیلاسیون می توانید موم را کم کم و در تعداد دفعات بیشتر روی پوست بمالید.

شما می توانید از انگشت خود برای رول کردن موم استفاده کنید اما اینکار درد را طولانی تر می کند. بهتر است اینکار را با سرعت انجام دهید.

اگر دوست داشتید می توانید پارچه ای روی موم بگذارید و به کمک آن ترکیب را بکشید.

۴. مالیدن موم را در سایر بخش ها ادامه دهید

شما می توانید همین مقدار موم را سه الی چهار بار مورد استفاده قرار دهید یا اینکه می توانید برای سایر بخش ها از مقادیر تازه موم استفاده نمایید.

اگر پوست حساسی دارید و پوست شما بعد از اپیلاسیون ملتهب می‌شود،‌می‌توانید برای رفع قرمزی پوست بعد از اپیلاسیون از روش های خانگی و طبیعی کمک بگیرید.

موم باقی مانده را در یک ظرف نگهداری کنید

اگر موم باقی ماند آن را در ظرف دربسته ای بگذارید (همچون ظرف های پلاستیکی درب دار). آن را برای ۴ الی ۵ هفته در یخچال بگذارید و قبل از استفاده دوباره گرمش کنید. غیر از این روش شما همچنین می توانید از روش خانگی تهیه موم اپیلاسیون با عسل استفاده کرده و نسبت به رفع موهای زائد خود اقدام نمایید.

موم شکری برای کدام نواحی بدن مناسب است؟

موم شکری به سطح پوست نمی چسبد و در نهایت باعث تحریک و قرمزی کمتری در پوست می شود. به همین جهت می توانید آن را برای تمام قسمت های بدن به کار ببرید. رایج ترین نواحی برای انجام اپیلاسیون با موم شکری عبارتند از:

صورت

زیر بغل

بازوها

پاها

دست ها

کمر

بیکینی

فواید استفاده اپیلاسیون با شکر چیست؟

موم شکری علاوه بر ایجاد پوستی تمیز و عاری از مو، فواید دیگری نیز دارد.

اپیلاسیون با موم شکری باعث یک لایه برداری سبک می شود. این موم به سلول‌های مرده سطح پوست می‌چسبد و آن ها را همراه با مو از بین می‌برد تا سطح پوست صاف تر و نرم تر شود.

علاوه بر این، موم شکری نیز مانند سایر موهای مورد استفاده در اپیلاسیون، به مرور زمان می تواند باعث نازک و کم پشت شدن موها در مناطق مورد استفاده شود.

عوارض جانبی موم شکری

به طور کلی موم شکری عوارض جانبی کمتری نسبت به سایر موم ها دارد. اما با این حال ممکن است عوارض زیر را تجربه کنید:

ممکن است بلافاصله پس از اویلاسیون، قرمزی، سوزش و خارش موقتی را تجربه کنید.

این عوارض جانبی بسیار شایع هستند، اما به یاد داشته باشید که در برابر وسوسه خارش مقاومت کنید. زیرا این کار می تواند خراش یا زخم در پوست شما ایجاد کند.

اگر پوست شما بسیار حساس است، ممکن است در هر جایی که موم استفاده شده است، برجستگی یا بثوراتی را مشاهده کنید.

منبع: دترلند

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: