دروازه مردگان پیدا شد | با این دروازه واقعی به دنیای مردگان وارد می شوید

غار مرگ کاستاریکا: مجموعه توریستی Recreo Verde کاستاریکا، خانه یک غار کوچک کوهستانی است که به دلیل توانایی آن در کشتن هر موجودی که وارد آن می شود، به غار مرگ معروف شده است.

کدخبر : 17004
سایت سرگرمی روز :

این غار کوچک ترسناک که در لبه آتشفشان قرار دارد، تنها 2 متر عمق و 3 متر طول دارد که آن را به یک پناهگاه به ظاهر دنج برای حشرات، پرندگان و حیوانات کوچکی تبدیل کرده ولی اتفاقی که بعد از پناه گرفتن در این غار کوچک برای هر موجود زنده ای می افتد، ماجرا را ترسناک کرده و ترسناک بودن ماجرا آنجاست که ورود به این غار کوچک منجر به مرگ تقریباً فوری می شود.

غار مرگ کاستاریکا، اگرچه این غار کوچک برای چشم غیرمسلح بی ضرر به نظر می رسد و در نگاه اول تصور میکنید همه چیز طبیعی است، اما حقیقت این است که این غار پر از دی اکسید کربن است، گازی بی رنگ، بی بو و بی مزه که اتفاقاً بسیار سمی است و به همین دلیل هر موجودی به محض ورود به داخل آن دچار خفگی و مرگ می شود.

۶۶۵-1-780x470

در ویدئوی منتشر شده از این غار، دیده می شود که برای نشان دادن اینکه غار مرگ در واقع چقدر کشنده است، راهنمایان محلی یک مشعل روشن را در داخل غار قرار می دهند و مشعل به دلیل عدم وجود اکسیژن و غلظت بالای دی اکسید کربن، فورا خاموش شد.

غار مرگ کاستاریکا

هیچ کس دقیقاً نمی داند که دی اکسید کربن موجود در غار مرگ از کجا می آید، اما تعدادی از محققان به این نتیجه رسیدند که ماهیت آلی این گاز نشان می دهد که این گاز نتیجه رسوبات معدنی است که در معرض دما و فشارهای بالا در ماگمای زمین قرار دارند.

غار-متفاوت

غار مرگ کاستاریکا، ترسناک ترین حقیقت کشف شده درمورد این غار این است که دانشمندان دریافته اند این غار در هر ساعت حدود 30 کیلوگرم دی اکسید کربن تولید می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: