یک ترفند آسون برای بزرگ کردن کفش پاشنه بلند | با این ترفند کفش های تنگ رو درست کن

ترفندهای گشاد کردن کفش تنگ بسیاری از مواقع به کمک شما آمده تا باعث شود بتوانید از کفش های قدیمی باز هم استفاده کنید!

کدخبر : 17024
سایت سرگرمی روز :

برخی از مواقع وقتی برای خرید کفش به بازار می رویم و کفش مورد نظر را میگیریم، هنگامی که در خانه دوباره آن را میپوشیم، متوجه می شویم که برایمان تنگ است، ترفندهای گشاد کردن کفش تنگ آنجا به کمک ما می آید، حال راهکارهای گشاد کردن کفش تنگ چگونه است؟!

روش هایی برای بزرگتر کردن کفش های تنگ

1- روزنامه ی مرطوب

برای گشاد شدن کفش تنگ درون هر دو کفش را با روزنامه های خیس پر می کنیم . دقت کنید شما وقتی کفش را با روزنامه پر کردید کفشتان شکل غیر عادی نداشته باشد و بدشکل نشودبلکه باید ظاهر عادی خود را حفظ کند. هنگامی که کفش و روزنامه ها خشک شدند آن ها را بیرون آورده و کفش را امتحان نمایید.

2- دانه های جو

استفاده از دانه های جو برای گشاد کردن کفش ها روشی قدیمی است . در این روش کفش ها را با دانه های جو پر می کنند و روی آنها آب ریخته و اجازه می دهند شب تا صبح بمانند . دانه های جو به دلیل جذب آب به خود پر حجم تر می شوند و بدین گونه کفش تنگ شما را گشاد می کنند. بعد از خشک شدن کفش هایتان می توانید آنها را امتحان کنید . این روش برای کفش های چرمی نیز به کار می رود.

3- استفاده از قالب کفش

قالب کفش دارای جنس های مختلف و شکل پا است که با پیچ هایی می توان آن را از طول و عرض تنظیم کرد و به اندازه پا در آورد. گشاد کردن کفش با قالب زمان بر است و به چند روز زمان نیاز دارد .

بسیاری از مغازه ها برای سرعت دادن به گشاد کردن کفش اسپری یا روغن مخصوصی دارند . شما به جای این اسپری ها می توانید از اسپری الکل و آب یا روغن های مخصوص کفش چرم کمک بگیرید .

4- الکل ایزوپروپیل (الکل مالشی)

الکل و آبرا به مقدار 50 درصد از هریک با هم مخلوط کنید و دریک اسپری آبپاش بریزیدو درون کفش ها را اسپری کنید یا اینکه می توانید به جای اسپری به قسمت های تنگ کفش الکل بمالید یا یک جوراب نخی را درون محلول آب و الکل بگذارید تا خیس سپس جوراب را چلانده و همراه با کفش ها بپوشید. اگر کفش شما اندازه نبود این روش را پس از خشک شدن الکل می توانید دوباره تکرار کنید.

5- گشاد کردن پنجه کفش

اگر کفشتان تنها در یک لنگه و یا یک قسمت مانند پنجه کفش برایتان تنگ است یک شب درون آن جوراب گلوله شده خیس بگذارید تا کفش ها گشاد تر شوند.

6- گشاد کردن کفش تنگ با استفاده از سیب زمینی

یک سیب زمینی بزرگ را پوست کنده و درون کفش خود فشار دهید تا کفش تان ورم کند. یک شب اجازه دهید سیب زمینی درون کفش تان بماند . این روش نه تنها کفش را گشاد می کند بلکه سبب می شود بوی بد کفش از بین برود

منبع: نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: