نکات خانه داری | ترفند خانه داری

با این ترفند تو یک چشم بهم زدن ظروف روحی خونه رو مثل روز اول تمیز کن

اگر به دنبال روشی بی نظیر برای شستن ظروف روحی هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید!

کدخبر : 17061
سایت سرگرمی روز :

تمیز کردن و شستن ظروف روحی از جمله دغدغه های خانم های خانه دار هستند! داخل ظروف روحی در اثر جوشاندن آب، پختن حبوبات و یا برنج است و بیرون این ظروف به دلیل قرار گرفتن روی آتش و یا حرارت نامناسب، بخار روغن و ... سیاه می شود. حال برای شستن ظروف روحی باید چه کرد؟!

روش اول: سفید کردن قابلمه روحی با سرکه و جوش شیرین

در این روش شما از سرکه جوش شیرین و سیم ظرف شویی استفاده می کنید و مراحل تمیز کاری را به ترتیب زیر انجام می دهید:

1- ابتدا بدنه قابلمه را با آب داغ خیس کنید و سپس روی بدنه جوش شیرین بریزید.

2- سپس روی جوش شیرین ها کمی سرکه بپاشید، وقتی این کار را می کنید سرکه و جوش شیرین با هم واکنش داده و کف می کنند.

3- بعد از 15 دقیقه با استفاده از سیم ظرف شویی و مایع ظرف شویی می توانید قابلمه را بشویید و شاهد از بین رفتن همه سیاهی ها و لکه ها باشید.

روش دوم: سفید کردن قابلمه روحی با آبلیمو و جوش شیرین

این روش مزایای بیشتر و نتیجه دهی بهتری نسبت به روش قبل دارد. با استفاده از این روش انرژی و وقت کمتری صرف شستشو می کنید و به نتیجه دلخواه خود می رسید.

مواد مورد نیاز برای این روش عبارتند از:

1- 4 قاشق غذا خوری آبلیمو

2- مقداری فویل (ورق آلومینیومی)

3- 3 لیوان آب

4- 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین

برای از بین بردن سیاهی بدنه قابلمه روحی به این روش ابتدا یک ظرف با عمق زیاد و پهن که قابلمه هایتان به راحتی در آن جا بگیرند انتخاب کرده و موادی که در قسمت بالا گفتیم را درون ظرف ریخته تا یک سوم ارتفاع ظروف داخل قابلمه را بگیرد.

در نظر داشته باشید که اگر ظروف شما بزرگ هستند به همان نسبت شما باید مقدار موادی که گفتیم را افزایش دهید تا مواد حدود یک سوم تا یک چهارم ظرف را بگیرند.

سپس آن ها را روی گاز قرار دهید تا جوش بیاید و وقتی شروع به جوشیدن کردن قابلمه ها و ظروف خود را درون این مواد در حال جوشیدن قرار دهید و حرارت را کم کنید و بگذارید که ظروفتان مدت زمانی در حدود 2 تا 6 دقیقه (با توجه به میزان سیاهی) درون این مواد، روی حرارت بماند.

در مرحله آخر به راحتی و بدون اینکه به فشار و زور نیاز باشد با کمی مایع ظرف شویی و سیم ظرف شویی سیاهی ها را پاک کنید تا قابلمه هایتان ظاهری مانند روز اول داشته باشند.

روش سوم: سفید کردن قابلمه روحی با صابون

برای تمیز کردن ظروف روحی به سیم ظرفشویی و یک صابون نو احتیاج دارید مارک و مدل صابون مهم نیست.

ابتدا صابون را روی سیم ظرفشویی بکشید و همان قسمت سیم را روی قابلمه روحی بکشید و باز هم صابون روی سیم ظرفشویی بکشید و با آن قابلمه ها را بسابید خواهید دید چقدر راحت و سریع قابلمه ها براق می شوند.

بهتر است هر قابلمه را که می سابید را آب بکشید که لک روی آن ایجاد نشود ظروف روحی شما بوی صابون گرفتند بعد از آبکشی با اسکاج و مایع ظرفشویی قابلمه ها را خوب بشویید و آبکشی کنید دیگر بو نمی دهند و از درخشش قابلمه تان لذت ببرید.

منبع: دلگرم

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: