عمرا اگه میدونستی لاک زدن چقدر برای بدن مضرره

انواع مختلفی از ناخن‌های مصنوعی وجود دارند، مانند اکریلیک، ژل و آن‌هایی که اثرات جانبی شناخته شده‌ای برای آن‌ها دارند، به خاطر مواد شیمیایی و نور uv مورد استفاده زمانی که آن‌ها اعمال می‌شوند، هستند و به همین دلیل است که مردم اغلب آن‌ها را به کار می‌گیرند و حتی اشکال مختلف را ترسیم می‌کنند و از رنگ‌های مختلف روی ناخن‌ها استفاده می‌کنند

کدخبر : 17113
سایت سرگرمی روز :

. این مقاله را بخوانید تا بیشتر درباره اثرات جانبی لاک ناخن بدانید.

لاک ناخن گیاهی

خطرات مختلف طراحی ناخن:

بدون اینکه حتی متوجه شوید، ممکن است در هنگام استفاده از لاک ناخن مشکلات مختلفی برای سلامتی خود ایجاد کنید. مشکل با کسی است که هر روز رنگ‌های ناخنش را پاک می‌کند و رنگ جدیدی می‌زند بدتر از آن، کسانی هستند که نه تنها سلامت استفاده از لاک ناخن را در نظر نمی‌گیرند، بلکه با استفاده از ناخن‌های مصنوعی که طولانی‌تر می‌ماند به ناخن‌های خود آسیب می‌رسانند.

از طرف دیگر ناخن‌های مصنوعی از مواد شیمیایی استفاده شده اند که برخی افراد به آن حساسیت دارند، از طرف دیگر ژل مصنوعی لاک ناخن از لامپ‌های uv یا ال‌ای دی استفاده می‌کند که ممکن است باعث بروز سرطان یا پیری زودرس دست شود. این مقدمه‌ای بود تا به بررسی تمام عوارض و خطرات موجود در لاک ناخن برای سلامت بدن بپردازیم.

کاشت ناخن

عوارض جانبی مختلفی برای سبک‌های لاک ناخن:

آن‌ها حاوی مواد شیمیایی هستند:

بله آن‌ها ممکن است خوب به نظر برسند و دستان شما زیباتر به نظر می‌رسند، اما به خاطر مواد شیمیایشان سالم نیستند. بیشتر این محصولات ناخنی، مواد سمی و بالقوه خطرناکی را در مقادیر مختلف حمل می‌کنند، بنابراین مهم است که مراقب برندی باشید که از آن استفاده می‌کنید.

از مواد شیمیایی مختلف یافت شده در این برند‌های لاک ناخن، مواردی وجود دارند که ممکن است به خاطر ترکیبات آن‌ها مانند فرمالدهید، موجب سرطان یا اختلال در هورمون‌های دیگری شود.

انواع لاک ناخن

آن‌ها موادی دارند که تاثیرات متفاوتی دارند:

لازم به ذکر است که اغلب مواد اولیه مورد استفاده در ساخت لاک ناخن تنها زمانی مضر هستند که در معرض گرما قرار گیرند، یا زمانی که خورده شوند، در غیر این صورت می‌توانند ایمن باشند و روی ناخن‌ها استفاده شوند.

در این ترکیبات مختلف، تولوئن نیز موجود است:اثرات تولوئن شامل خشکی یا ترک خوردن پوست، سردرد، بی حسی، سوزش چشم یا گلو و به ندرت، آسیب کلیه یا کبد می‌شود، اما در حال حاضر ممکن است از خودتان بپرسید که چرا این موارد ممکن است چنین اثراتی را داشته باشد.

لاک ناخن ژله‌ای

عوارض لاک ناخن؛ لاک زدن چه خطری دارد؟

تولوئن ماده‌ای است که برای مخلوط کردن مواد دیگر در لاک ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل است که بیشتر مشتریان در معرض آن قرار می‌گیرند، حتی تکنسین‌های ناخن در معرض بخار آن قرار می‌گیرند و از آنجا ممکن است هر کدام از عوارض جانبی ذکر شده را دریافت کنند. به گفته اداره غذا و دارو، غلظت امن آن کم‌تر از ۵۰ درصد است.

عناصر دیگری مانند فورمالدهید نیز می‌تواند به برخی افراد حساسیت بدهد و باعث تحریک پذیری فرد شود. از فرمالدهید به عنوان نگهدارنده برای جلوگیری از آلودگی باکتریایی استفاده می‌شود. از طرف سازمان به این نتیجه رسیده اند که استفاده از فرمالدهید در زمانی که مقدارش از ۰.۲ % تجاوز نکند، امن است؛ و سرانجام، همچنین ماده دیگری نیز هست که کافور نام دارد، این ماده‌ای است که به لاک ناخن استحکام و درخشش می‌بخشد. قرار گرفتن در معرض این عنصر در مقادیر زیاد ممکن است باعث تهوع، گیجی و حتی سردرد در هنگام استنشاق اش شود.

عوارض لاک ناخن می‌تواند بر سلامت کل بدن شما تاثیر بگذارد

استفاده از طرح‌ها و سبک‌های خلاقانه لاک ناخن متفاوت ممکن است شما را متفاوت کند، اما از طرف دیگر، شما هم چنین عوارض جانبی متفاوتی برای سلامت کلیتان دریافت می‌کنید. این رابطه از زدن لاک ناخن نیست، بلکه با بو کردن تمام مواد شیمیایی و موادی است که در آن یافت می‌شود.

از چیز‌هایی که ممکن است بعد از تنفس این مواد رنج ببرید، ممکن است احساس سرگیجه، حالت تهوع و سردرد باشد. این‌ها تاثیرات ساده‌ای هستند که ممکن است در حال حاضر با آن برخورد شود، اما چیز‌های دیگری نیز وجود دارند که ممکن است از آن‌ها رنج ببرید که شامل آسیب کلیه، مشکلات زایمان، آسم و مشکلات کبد می‌شود.

استفاده از لاک ناخن نیز برای شش‌ها مضر است و ممکن است موجب افسردگی سیستم عصبی شود، ممکن است بر روی چشم، پوست، و دستگاه تنفسی تاثیر بگذارد، و در نهایت وقتی پوست در تماس قرار می‌گیرد، ممکن است شروع به تحریک کردن کند و موجب قرمزی و خارش شود.

انتخاب لاک ناخن مناسب:

راه‌هایی برای جلوگیری از همه این مشکلات مربوط به لاک زدن وجود دارد که دوست دارید از آن‌ها استفاده کنید و همچنین راه‌های مختلفی برای تمیز کردن مناسب لاک ها.

برای استفاده از نوع مناسب لاک، باید یکی از آن لاک‌های غیر سمی را انتخاب کنید و در واقع مارک‌های معروف مختلفی وجود دارند که این محصولات را تولید می‌کنند و شما می‌توانید به دنبال آن بروید. فقط برای اینکه مطمئن شوید، لاکی را بخرید که هیچ کدام از این سه عنصری را که در متن پایین ذکر کرده ایم را ندارد؛ فرمالدیید، تولوین و دیبوتیل فتالات.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: