میخوای صدات خیلی خوب بشه این خوراکی ها رو بخور

خوش صدا بودن تا حدودی ارثی است، ولی شما میتوانید با استفاده از عوامل بیگانه مثل تغذیه مناسب صدا و گلو خودتان را تقویت کنید و خوش صدا تر شوید.

کدخبر : 17116
سایت سرگرمی روز :

برنامه غذایی تقویت صدا برای خوانندگی

خوش صدا بودن یکی از موهبت های خداوند است که برخی افراد از آن برخوردارند، به طوری که همه از صحبت کردن و شنیدن صدایشان لذت می برند. برای تقویت حنجره و خوش صدا شدن، تدابیر ویژه ای وجود دارد که یکی از آنها استفاده از برخی مواد غذایی می باشد.

غذا چه ربطی به خوش صدا شدن داره؟

برای بسیاری از ما این سوال پیش می آید که غذا چه ربطی به خوش صدا شدن دارد، باید بگوییم برای اینکه غذا از مری وارد معده شود، تارهای صوتی راه عبوری نای و ریه ها را می بندند پس تارهای صوتی تماس مستقیم با تمام مواد خوراکی و مایعات دارند و هر چه می خوریم قبل از رفتن به معده بر روی تارهای صوتی اثر می گذارند.

مواد غذایی مفید برای خوش صدا شدن

در ادامه به معرفی مواد غذایی مفید برای خوش صدا شدن می پردازیم:

آب

صدا توسط حرکات کوچک ماهیچه های داخلی ایجاد می شود و این ماهیچه ها برای به دست آوردن حداکثر انرژی، کشش و انعطاف پذیری باید هیدراته شوند. هیدراته ماندن بسیار مهم است، بنابراین باید مقدار زیادی آب هم دمای محیط بنوشید. این کار تارهای صوتی و گلوی تان را در حالت خوبی نگه می دارد.

اگر بتوانید 6 تا 8 فنجان آب روزانه بنوشید گلو را مرطوب می کنید و تمام اندام های حیاتی خود را هیدراته نگه می دارید. برخی از خوانندگان معمولاً در روزهایی که اجرا دارند مایعات زیادی مصرف می کنند تا تارهای صوتی را تسکین دهند.

طالبی

طالبی ها حاوی 90 درصد آب هستند. بنابراین، باید سعی کنید تکه های طالبی یا انواع دیگر خربزه را میل کنید تا هیدراته بمانید.اگر به دنبال بهترین رژیم غذایی برای خواننده ها هستید، طالبی یکی از بهترین خوراکی است که باید مصرف کنید.

نان های غیر نمکی یا برشته شده

آیا تا به حال نان خشک در گلویتان گیر کرده است؟ مصرف نان های غیر نمکی یا برشته شده می تواند رطوبت زیادی در گلو ایجاد کند. این فرآیند می تواند برای مدت طولانی پس از اتمام وعده غذایی شما ادامه داشته باشد و صدایتان را به طور طبیعی هیدراته کند.

آب سیب

نصف فنجان آب سیب به همراه آب به شما کمک می کند تا در طول یک سخنرانی طولانی هیدراته بمانید. اگر آب سیب مورد علاقه تان نیست، می توانید یک سیب سبز مصرف کنید یا مقداری از آب سبزیجات تازه را بنوشید.

چای گیاهی گرم

چای گیاهی گرم برای صدا فوق العاده است زیرا این چای ها به طور طبیعی بدون کافئین هستند. آنها مانند سونا در گلو عمل می کنند تا تارهای صوتی را گرم و راحت نگه دارند. خواص ضد باکتریایی موجود در برگ های چای باعث بهبود و حتی پیشگیری از مشکلات گلو می شود.

عسل

قورت دادن تدریجی مقداری عسل گلو را می پوشاند، روند بهبود را تسریع می بخشد و ناراحتی را کاهش می دهد. این محصول شیرین حاوی خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است که می تواند به شما در دفع باکتری هایی که ممکن است گلو را تحت تاثیر قرار دهد کمک کند. کمی عسل به همراه آب یا چای اولین و آخرین چیزی است که باید صبح ها و شب ها در روزهای اجرای خود بنوشید.

علاوه بر این، می توانید عسل و لیمو را ترکیب کنید. عسل و لیمو حاوی خواص ضد میکروبی هستند که ممکن است میکروب های گلو را از بین ببرد و تارهای صوتی را تسکین دهد تا از گلودرد جلوگیری شود.

شیرینی ها طبیعی

اگرچه ممکن است دندانپزشکان با این گزینه موافق نباشند اما تحقیقات نشان می دهد که طعم های شیرین برای تحریک غدد بزاقی خوب هستند زیرا تارهای صوتی را مرطوب می کنند. بسیاری از خوانندگان نیز قبل از اجرای خود این نکته را برای هیدراته نگه داشتن تارهای صوتی خود رعایت می کنند.

میوه های تازه

میوه ها به دلیل داشتن ویتامین ها، فیبر و مواد مغذی ارزش غذایی بسیار بالاتری نسبت به آبشان دارند که به بدن کمک می کند همه آنها را بهتر جذب کند. آب میوه ها احتمالاً بیش از هر چیز دیگری حاوی آب و شکر هستند بنابراین، آنها ممکن است مستقیماً به جریان خون وارد شوند و شما را سریعتر فرسوده کنند.

سبزیجات برگ دار

وقتی صحبت از رژیم غذایی سالم برای خوب شدن صدا می شود، نباید تاثیرات سبزیجات برگ دار را نادیده بگیرید. التهاب و تورم گلو با خوردن سبزیجات برگ سبز کاهش می یابد و سیستم ایمنی را بهبود می بخشد و صدا را صاف نگه می دارد.

ماهی

ماهی منبع عالی پروتئین بدون چربی است. ماهی را کباب یا در فر بپزید تا روغن کمتری مصرف کنید همچنین از مقداری سبزیجات تازه در کنار آن بهره ببرید.

آجیل

یک رژیم غذایی سالم برای فردی که می خواهد صدای خوبی داشته باشد باید شامل آجیل بخصوص نوع کم نمک باشد پس حتما آنها را با آب هم دمای اتاق بشویید تا از خشک شدن گلو توسط نمک جلوگیری کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: