قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا ترمز برید | قیمت روز طلا 23 فروردین ماه 1402

به نقل از رویترز، قیمت طلا در شرایطی در روز چهارشنبه افزایش یافته که سرمایه‌گذاران منتظرند اطلاعات تورم آمریکا هستند تا روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را مشخص کنند.

کدخبر : 1740
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید.

 قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۸۴ درصد افزایش به ۲۰۲۰ دلار و ۴۹ سنت رسید.

به نقل از رویترز، قیمت طلا در شرایطی در روز چهارشنبه افزایش یافته که سرمایه‌گذاران منتظرند اطلاعات تورم آمریکا هستند تا روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را مشخص کنند.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.84 درصد افزایش به 2020 دلار و 49 سنت رسید.

 گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا قرار است امروز منتشر شود و سرنخ‌های بیشتری در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ارائه دهد.

 از طلا همواره به‌عنوان پشتوانه‌ای ایمن در برابر تورم بالا یاد می‌شود، اما بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری این سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

 تحلیلگران با پیش‌بینی آرام‌تر شدن تورم در آمریکا تخمین می‌زنند روند افزایش قیمت طلا ادامه داشته باشد.

 طبق گفته مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی‌ایندکس، گزارش تورم پایین‌تر آمریکا می‌تواند قیمت طلا را به بالاتر از 2032 دلار برساند.

 پاتریک پارکر، رئیس بانک فدرال رزرو فیلادلفیا در روز سه‌شنبه گفت انتظار می‌رود فدرال رزرو بزودی سیاست افزایش نرخ بهره را متوقف کند. اما جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک عقیده دارد سیاست این بانک بستگی به اطلاعات آینده دارد.

 آستان گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو هم می‌گوید بانک مرکزی باید نسبت‌به افزایش نرخ بهره در بحبوحه مشکلات اخیر بانکی محتاط باشد. قیمت طلا پس‌از ورشکستگی ناگهانی دو بانک آمریکا در ماه مارس به بالاتر از 2000 دلار رسید.

 قیمت نقره امروز با 1.45 درصد افزایش به 25 دلار و 55 سنت رسید و پلاتین با 0.83 درصد افزایش 1006 دلار و 55 سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • علی
    0

    اگه کسی نخره ، ترمزش میاد سرجاش

  • ناشناس
    0

    ار به خدا