اگر این سبزی محلی ارزان قیمت رو مصرف کنی تا عمر داری پات به دندون پزشکی باز نمیشه

آویشن استفاده کنی دیگه کارت به دندون پزشکی نمی رسه!

کدخبر : 17474
سایت سرگرمی روز :

آویشن دارای خواص آنتی باکتریالی بوده و برای از بین بردن میکروب ها بسیار موثر هستند و به درمان التهاب لثه، دندان درد، عفونت لثه و جرم گیری دندان ها و... کمک می کند. تیمول موجود در آویشن به عنوان یک ضد عفونی کننده قوی می تواند همانند یک لاک محافظ دندانی عمل کرده و از پوسیدگی دندان جلوگیری کند. با ما همراه pباشید تا طرز استفاده آویشن را برای سلامت دندان بهتون بگم.

آویشن و عفونت لثه

آویشن به عنوان یکی از گیاهان که خاصیت ضدعفونی کننده دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای شستشو دهان بسیار کاربردی می باشد. محلول شستشوی دهان که حاوی آویشن باشد در درمان عفونت لثه موثر است به همین منظور در تهیه برخی از دهان شوییه ها و خمیر دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص درمانی گیاه آویشن

آویشن گیاهی سرشار از مواد مغذی از جمله ویتامین آ، ویتامین ث، فیبر، آهن، مس و منگنز است که فواید درمانی بسیاری دارد.

جلوگیری از پوسیدگی دندان

از خواص گیاه آویشن برای دندان جلوگیری از ایجاد پوسیدگی است. همان گونه که در بالا اشاره کردیم. آویشن دارای ماده ای به نام تیمول می باشد. این ماده دارای خاصیت ضد باکتریایی است که به درمان التهاب لثه، عفونت لثه و دندان ها کمک می کند. تیمول موجود در آویشن به عنوان یک ضد عفونی کننده قوی می تواند همانند یک لاک محافظ دندانی عمل کرده و از پوسیدگی دندان جلوگیری کند. بدین منظور می توانید عرق آویشن را در دهان غرغره کرده یا این که از روغن آویشن استفاده کنید. این کار علاوه بر کاهش باکتری های مضر دهانی، سبب رفع بوی بد دهان نیز می شود.

درمان عفونت دندان

آویشن برای رفع عفونت بسیار حرفه ای عمل میکند و کاربردهای فراوانی دارد. بهتر است به همراه سایر گیاهان مفید برای رفع عفونت استفاده شود ولی به تنهایی هم مبارز قوی ای است و با خواص ضد قارچی و ضدعفونی خود به شما در درمان عفونت کمک شایانی خواهد کرد. جالب است بدانید که اگر با نعناع ترکیب شود خاصیت آنتی باکتری دوچندانی خواهد داشت.

5 گرم گیاه خشک آویشن را در 100 میلی لیتر آب جوش ریخته و به مدت 10 دقیقه دم کنید.

این محلول را خنک کرده و به عنوان دهان شویه استفاده کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: