نکات خانه داری | ترفند خانه داری

یک ترفند عالی برای خوشبو نگه داشتن حمام که حیفه ندونی

حمام به دلیل داشتن رطوبت از آلوده‌ترین جاهای خانه است، اما شما میتوانید با استفاده از ترفندهای نظافتی یک حمام خوشبو و تمیز داشته باشید.

کدخبر : 17495
سایت سرگرمی روز :

راهکارهایی ساده برای خوشبو کردن حمام

هر چقدر هم حمام را تمیز کنیم و مراقب باشیم که چاه آن نگیرد، باز هم آن بوی مخصوص و حتی گاهی بد در این مکان می پیچد و کلافه مان می کند اما خوشبو کردن حمام واقعا کار سختی نیست.

حمام را به صورت مداوم تمیز کنید

یکی از بهترین راه‌ ها برای به وجود نیامدن بوی بد در حمام، پیشگیری است که با تمیز کردن مرتب حمام میسر می شود؛ حتی اگر این کار پاک کردن یک روز در میان سینک حمام باشد، باز هم کمک زیادی به شما خواهد کرد. علاوه بر تمیز کردن سطوح هر چند وقت یکبار توالت فرنگی حمام و سرویس های بهداشتی را با برس مخصوصش تمیز کنید تا مبتلا به بیماری عفونی نشوید.

حمام

از یک دیفیوزر کوچک استفاده کنید

دیفیوزر دستگاه کوچکی است که بو را در هوا پخش می کند و معمولا با یک اسانس خوشبو پر می شود. از یک دیفیوزر در حمام تان استفاده کنید و آن را در پشت سینک یا پشت توالت قرار بدهید؛ البته در مورد استفاده از دیفیوزر در اطراف پرنده های خانگی تان مراقب باشید زیرا برخی از روغن های معطر برای آن ها سمی هستند.

پاکت های عطری یا بوگیرهای کنسروی را امتحان کنید

برای ماندگاری بیشتر رایحه در حمام، بوگیر های کنسروی یا پاکت های عطری را امتحان کنید. این پاکت ها معمولا با دانه‌ های معطر یا مخلوط عطر گل ها پر می ‌شوند. آن ها کوچک و به راحتی قابل حمل هستند، بنابراین می توانید بسته را در نقاط مختلف حمام تان قرار دهید بدون این که نگران پیدا کردن دو شاخه یا ریختن روغن معطر باشید. این محصولات معمولا تا 9 ماه ماندگاری دارند.

با سرکه با بوی بد حمام مبارزه کنید

سرکه به طور طبیعی بوها را جمع‌آوری کرده و باکتری ها را از بین می برد پس یک بطری اسپری را با سرکه پر کنید و به سطوح توالت، وان و حمام (دوش) اسپری کنید. با یک پارچه مرطوب آن ها را تمیز کنید. می توانید کف حمام را نیز با اسپری سرکه بپوشانید و آن را با تی زمین شوی مرطوب پاک کنید.

سرکه

مراقب حوله های مرطوب باشید

یکی از بزرگترین مقصر های بوی بد در حمام، حوله های مرطوب و شسته نشده شما هستند. وقتی حوله ‌های مرطوب تان را روی زمین یا سبد رخت رها می کنید، بوی نم منتشر می کند و حتی ممکن است کپک بزند. بهتر است همیشه آن ها را آویزان کنید تا خشک شوند. اگر حتی کمی مرطوب هستند، آن ها را تا نکنید. حوله های تان را مرتب و حداقل یکبار در هفته بشویید.

از صابون های معطر با رایحه مورد علاقه تان استفاده کنید

بهتر است کمی خودتان را تحویل بگیرید و بدنشوی معطر مورد علاقه تان را بخرید، اینگونه هم پوست تان خوشبو می شود و هم حمام؛ حتی بعد از بیرون آمدن از حمام هم می توانید تا ساعت ها بوی خوش این صابون یا شامپو ها را در حمام حس کنید.

از آبلیمو برای از بین بردن بوی بد حمام کمک بگیرید

برای از بین بردن بوی بد حمام و پراکنده شدن عطر و بوی تازه در حمام یک فنجان آب لیمو را در یک کاسه بریزید و در حمام قرار دهید اما کاسه ها را هر چند روز یک بارعوض کنید تا رایحه مرکبات تازه استشمام شود.

آبلیمو

حتما حمام را تهویه کنید

حمام تان نباید برای مدت طولانی بخار بگیرد. بعد از هر دوش یا حمام طولانی، پنجره ها و در حمام را باز بگذارید تا فضا برای حدود 10 تا 15 دقیقه تهویه شود. انجام این کار رطوبت اضافی که یکی از بزرگ‌ترین مقصران در ایجاد بوی بد است، را از محیط می گیرد و باعث می شود که هوای تازه‌ وارد شود.

یک جاذب بو و رطوبت به حمام اضافه کنید

از جاذب بو و رطوبت در حمام استفاده کنید و با یک تیر دو نشان بزنید. با زغال موجود در این ابزار های کوچک و مقرون به صرفه می توانید رطوبت را جذب کنید. آن ها شاید ظاهر خوبی در حمام نداشته باشند، اما راه حلی عالی برای برطرف کردن مشکل نم این محل هستند. برای اینکه آن ها را از دید دور نگه دارید، می توانید پشت یک سبد یا بالای توالت یا روشویی تان قرارشان بدهید.

جوش شیرین بوی بد حمام را از بین می برد

برای از بین بردن بوی بد حمام درون کاسه هایی مقداری جوش شیرین بریزید(1 فنجان جوش شیرین در هر کاسه) و این کاسه ها را در اطراف حمام قرار دهید تا بوی بد را جذب خود نمایند.

از گیاهان خوشبو استفاده کنید

کمی سر سبزی برای با طراوت و خوشبو کردن حمام بد نیست. شما می توانید از گل ها به روش های مختلف در حمام استفاده کنید؛ مثلا اگر پنجره دارید، گلدان گیاهان معطری مثل اسطوخودوس یا نعناع را نزدیک آنجا قرار بدهید؛ همچنین می‌ توانید یک دسته‌ گل خشک شده را در گلدان بگذارید که جلوه‌ زیبایی هم به روشویی تان بدهد.

فلاش تانک (سیفون) توالت تان را خوشبو کنید

توالت فرنگی می تواند یکی دیگر از عوامل تولید بوی بد در حمام باشد. اما نگرانی ندارد! شما می توانید کمی مایع لباسشویی معطر یا نرم‌کننده پارچه را در مخزن توالت بریزید. حالا هر زمان که توالت شسته می شود، آب معطر داخل کاسه رها می شود و حداقل همان جا را خوشبو می کند.

سطل زباله را خالی کنید

یکی دیگر از مقصران اصلی بوی بد در حمام، سطل زباله است؛ اما خوشبختانه خیلی راحت می توان مشکل را رفع کرد. سطل زباله را حتی اگر پر نبود، خالی کنید. علاوه بر این بعد از خالی کردن، چند قطره از اسانس مورد علاقه تان را داخل سطل زباله و کیسه خالی بریزید. در این حالت هر زمان که در سطل باز شود، بوی عطر در فضا می پیچد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: