با ترکیب نمک و این نوشیدنی تا عمر داری دندونات سالم میمونن

در این مطلب درمان دندان درد با چای و نمک رو بهتون گفتیم. نمک از سدیم و کلر تشکیل شده است که محلول کلر موجب تقویت لثه و بهبود زخم دهان می‌شود، در نتیجه ترکیب چای با نمک باعث افزایش خواص چای و نمک و در نتیجه درمان دندان درد می شود.

کدخبر : 17596
سایت سرگرمی روز :

در واقع ترکیب چای و نمک نوعی مکمل به جهت کنترل و پیشگیری از هرگونه بیماری دهان و درمان دندان درد محسوب می‌شود.

خواص چای و نمک برای دهان و دندان

استفاده از خواص نمک در ضدعفونی‌سازی موارد بهداشتی و تسکین درد به 1600 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد، درگذشته بر این باور بودند که نمک توانایی ضدعفونی هرگونه زخم را دارد.

چای سیاه یا چای سبز مانند نمک متناسب ضدعفونی و بهداشت دندان هستند و همچنین باعث کاهش بوی بد دهان می‌شوند.

چای سبز با ترکیبات مانند آنتی‌اکسیدان و پلی‌فنول، به طور ویژه‌ای موجب کاهش ترکیبات گوگرد و باکتری موجود در دهان می‌شود، این موضوع سبب کاهش بوی بد دهان می‌شود.

نحوه تهیه کیسه چای خشک و نمک

برای ساخت کیسه مناسب ترکیب چای خشک و نمک، می‌توانید از ماسک استفاده کنید، ماسک این روزها در هر منزلی یافت می‌شود.

یک عدد ماسک سه‌لایه برداشته و از کنار برش دهید تا بتوانید لایه‌های آن را از یکدیگر جدا سازید. در بین یکی از لایه‎‌ها مقداری چای و در لایه دیگر نمک بریزید. پس از آن به‌وسیله کش بر روی ماسک به‌راحتی می‌شود ماسک را ببندید و از آن در محل موردنظر استفاده کنید.

به طور کل ترکیب چای با نمک خواص زیادی دارد که برای افزایش کیفیت آن می‌بایست از چای طبیعی و تازه استفاده نمایید.

نکته مهم در مورد استفاده از دهان‌شویه چای و نمک

اگر در مورد تاثیر چای رو عفونت‌ها و درد‌های دندان تحقیق انجام بدید حتما به نتایج امید بخشی می‌رسید. اما دقت کنید که این روش‌های خونگی بیشتر جنبه پیشگیری دارند و اگه تاثیری داشته باشند کوتاه مدته. هیچ درمان خانگی نمی‌تونه جایگزین ملاقات با دندانپزشک بشه. دندانپزشک منبع عفونت رو شناسایی میکنه و برای درمانش راه حل علمی و درست ارائه میده. پس اگه دندان و دهان شما دچار آبسه یا عفونت شدید شد ایرادی نداره که با آب و نمک دهان‌تون رو شستشو بدید. این کار حتما تاثیر خیلی کم خودش رو میذاره ولی پیشنهاد ما این که بعدش به دکتر متخصص مراجعه کنید.

منبع: واجارو

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: