ویتامین ضد پیری و اکسیر جوانی معرفی شد | تا 120 سال تافت زده تو دهه 20 سالگی بمونید

اگر شما هم مثل بسیاری از مردم دنیا، در جستجوی روشی برای جلوگیری از پیر شدن هستید حتما نیاز به آگاهی از پیشنهاد جدید جوان کننده دانشمندان دارید.

کدخبر : 17636
سایت سرگرمی روز :

لیست ویتامین های اصلی ضد پیری و جوان کننده

بسیاری از ما پول زیادی را صرف خرید محصولات ضد پیری می کنیم اما به این فکر نمی کنیم که شاید با تغییر بعضی از ویتامین ها در بدنمان بتوانیم از پیری جلوگیری کنیم.

ویتامین D

این ویتامین سیستم ایمنی را تقویت می کند، از پیری زودرس جلوگیری کرده، باعث می شود که بدن کلسیم جذب کند و چگالی استخوان را بالا می برد و همچنین از ضعیف شدن یا پوکی استخوان جلوگیری می کند که 44 درصد مردم دنیا با آن درگیر هستند.

ویتامین C

این ویتامینِ قدرتمند یک آنتی اکسیدان است که باعث خنثی شدن اثر رادیکال های آزاد در بدن می شود و تولید کلاژن را ایجاد می کند؛ همچنین یکی از پروتئین هایی است که باعث جوان نگه داشته شدن پوست می شود.

ویتامین K

تحقیقات اخیر نشان می دهد که ویتامین K یکی از بهترین موادی است که با سندروم پیری زودرس یا هرگونه سندروم مربوط به پیری مبارزه کرده، از گرفتگی عروق و بیماری های قلبی جلوگیری می کند ، عملکرد ذهنی را بهبود می بخشد و با سرطان نیز مبارزه خواهد کرد. این ویتامین در اسفناج، بروکلی ، مرکبات، بعضی از میوه ها از جمله؛ بلوبری، کیوی، آووکادو، تمشک سیاه و انگور وجود دارد.

ویتامین A

ویتامین A یک راهکار مناسب برای جلوگیری از پیری پوست است که می توانید بدون نسخه آن را تهیه کنید که باعث افزایش ترمیم سلول های پوستی می شود. چین و چروک ها را بهبود می بخشد، تولید کلاژن را تحریک کرده و فواید زیادی برای پوست دارد.

ویتامین E

ویتامین E یکی از آنتی اکسیدان هایی است که فشار اکسیداتیو و آسیب آن را کم می کند. این ویتامین همچنین نقش مهمی در سلامت بدن و جلوگیری از پیری دارد. باعث سالم نگهداشتن مغز و ذهن خواهد شد.

برخی از منابع ویتامین E آووکادو، اسفناج، روغن سبزیجات ، آجیل و دانه ها هستند که می توانید در برنامه غذایی خود بگنجانید .

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: