16 دلیلی که باعث می شود چربی شکم شما آب نشود

دلیل آب نشدن شکم به چندین علت محدود اما مهم ختم میشود دانستن این علت ها به شما در لاغری کمک بسیار خوبی می کند.

کدخبر : 17793
سایت سرگرمی روز :

بعضی از افراد برای رژیم گرفتن و ورزش کردن مکررا اشتباهاتی را تکرار می کنند مثلاً از دستگاه هایی استفاده می کنند که اصلاً برای هدف آن ها موثر نیست یا به اندازه کافی ورزش نمی کنند و اطلاعات لازم را در مورد مواد غذایی ندارند و این اشتباهات رایج باعث می شود که افراد در رسیدن به اهداف ورزش شکست بخورند.

1. عادت های غذایی غلط و غذا های فرآوری شده را به طور کل حذف نکرده اید

آیا از خوردن همبرگر و ساندویج اجتناب نمی کنید ؟ بسیار خوب. این می تواند یکی از دلایل وجود چربی در شکم شما باشد چرا که این غذا ها حاوی چربی های ترانس هستند که هضم آن ها بسیار سنگین است و اگر می خواهید که از همه چربی های شکم خود خلاص شوید، باید روی یک برنامه رژیمی محکم و پایدار بمانید و در این برنامه می توانید سه وعده معمولی یا 6 وعده های کوچک داشته باشید اما طبق نظر متخصصان باید این غذا ها را به طور کل حذف کنید و رژیم شما فقط به مقدار مناسبی پروتئین، چربی سالم، کربوهیدرات و مواد معدنی داشته باشد .

2. میزان پروتئین دریافتی شما به اندازه کافی نیست

در مورد مواد مغذی هیچ تفاوتی وجود ندارد . شما باید به اندازه کافی پروتئین، مواد معدنی و کربوهیدرات دریافت کنید و اگر هر کدام از این ها را کم به بدن خود برسانید، احتمالاً در کاهش چربی شکم شکست خواهید خورد . پروتئین ها حاوی هورمونی به نام گرلین هستند که در تنظیم هورمون بسیار کمک کننده می باشند و 25 درصد از ماهیچه های شما از پروتئین تشکیل شده است پس برای آب کردن چربی ها و جایگزین کردن آن با ماهیچه باید پروتئین را به اندازه کافی مصرف کنید

 3. از رژیم به شدت محدود کننده استفاده می کنید

بسیاری از افراد در این مورد به شما رژیم هایی را پیشنهاد می دهند که روی سبزیجات و میوه تمرکز می کند. اگرچه که این رژیم ها مناسب هستند اما اگر بیش از حد خودتان را محدود کنید ، نتیجه عکس می گیرید. باید غذا های مختلف در رژیم غذایی خود را وارد کنید و فقط به سبزیجات و میوه اکتفا نکنید . غلات را هرگز فراموش نکنید زیرا باعث متعادل سازی میزان چربی در بدن شما می شود .

آب نشدن شکم  

4. انجام دادن ورزش هایی مثل ایروبیک و حرکات هوازی به تنهایی

هیچ شکی وجود ندارد که 30 دقیقه دویدن می تواند به سوزاندن کالری کمک بسیار زیادی کند و متابولیسم شما را افزایش دهد اما واقعا چرا بعد از انجام این ورزش ها به اندازه کافی چربی ما آب نمی شود ؟

ورزش هایی مثل ایروبیک به شما کمک می کند که وزن زیادی را از دست بدهید اما متابولیسم شما کند و آهسته می شود واین موضوع به این معناست که کالری کمتری خواهید سوزاند . یکی از راه هایی که به شما کمک می کند ت دوباره متابولیسم خود را به کار بیندازید و وزن تان را از دست بدهید، این است که کمی تغییر را در تمرینات خود ایجاد کنید و فقط به ورزش های هوازی و ایروبیک اکتفا نکنید.

5. استفاده نکردن از حرکات هوازی

در هر صورت باید تعادل را در تمرینات ورزشی خود حفظ کرده باشید . همانگونه که گفتیم نباید حرکات هوازی را بیش از حد انجام دهید و از طرفی نباید آن را به طور کامل قطع کنید. اگر در تمرینات تعادل را رعایت نکنید و ورزش های مختلف را انجام ندهید، باعث می شود که در آب کردن چربی شکم با شکست مواجه شوید.

6. استفاده کردن از چربی های مضر

همانطور که می دانید چربی ها به دو دسته تقسیم می شوند:چربی های بد و چربی های خوب.

فقط اسید های چرب و چربی های موجود در غلات هستند که می توانند به عنوان یک ماده مغذی به حساب بیاید و اگر غذاهایی را که مصرف می کنید مثل ساندویچ و برگر ها چربی های اشباع نشده و چربی های ترانس به اندازه بالایی داشته باشند ، هرگز نباید توقع کاهش چربی شکم را داشته باشید و

از طرف دیگر چربی های اشباع شده می تواند سلامت شما را تضمین کند ف پس در مصرف چربی ها دقت داشته باشید.

7. آدم استرسی هستید

مشخصا استرس می تواند چربی شکم شما را افزایش دهد و بسیاری از متخصصان عقیده دارند که استرس رابطه مستقیمی با چربی بدن دارد. پس باید سعی کنید در زندگی شخصی تمام موارد استرس زا را از خودتان دور کنید و خودتان را بشناسید و ببینید که با چه چیزهایی آرام می شوید.

استرس و چاقی

8. آخر شب از مواد غذایی استفاده می کنید

خوردن هر ماده غذایی در آخر شب می تواند گزینه بسیار بدی برای افراد هنگام کاهش وزن باشد . فرقی ندارد که از غذا های سالم و غیرسالم استفاده می کنید، در هر دو حالت به سلامتی خود آسیب می زنید و باید از بین بردن چربی شکم را برای همیشه فراموش کنید.

9. به اندازه کافی نمی خوابید

خواب مناسب یکی از فاکتورهایی است که می تواند سلامت ذهن و جسم شما را تضمین کند . طبق مطالعات انجام شده خواب مناسب برای کودکان و بزرگسالان می تواند حدود 60 تا 90 درصد خطر های جسمی را از آن ها دور کند. افرادی که پنج ساعت یا کمتر می خوابند، معمولاً دچار اضافه وزن هستند و از طرفی بیش از حد خوابیدن نیز می تواند روی وزن شما تاثیر گذار باشد پس حتما میزان خواب خود را نرمال کنید.

جوانان حدودا به 7 تا 8 ساعت خواب در شبانه روزی نیاز دارند و کودکان نیز به 9 تا 10 ساعت خواب شبانه روز نیازمند هستند .

10. پایبند نبودن

بدون پایبند بودن به رژیم ها و ورزش نباید توقع کاهش میزان چربی در قسمت شکم را داشته باشید . این کار به پایداری بلند مدت نیاز دارد و باید نظم در آن رعایت شود و در نتیجه اگر خلاف این کار عمل کنید، در این مورد شکست خواهید خورد .

11. میزان کالری مصرفی خود را محاسبه نمی کنید

احتمالا محاسبه کردن کالری برای شما کار سخت و طاقت باشد اما حتماً باید از کالری مصرفی خود آگاهی داشته باشید . می توانید از ژورنال های غذایی استفاده کنید و کالری هر غذا را به دست بیاورید. با این کار به کاهش چربی نزدیک تر می شوید .

12. به اندازه کافی آب نمی نوشید

بارها در بخش های مختلف سلامت نمناک گفته ایم که آب نه تنها به تعادل در رژیم شما کمک می کند، بلکه می تواند در کاهش وزن شما نیز موثر باشد. مطالعات اخیر نشان می دهد افرادی که 25 تا 30 دقیقه قبل از غذا آب می خورند، حدود 40 درصد کاهش وزن بیشتری دارند . آب می تواند کالری سوزی شما را افزایش دهد و در نتیجه برای کاهش چربی شکم حتما باید عادت آب خوردن را به طور روزانه رعایت کنید .

13. کاهش کالری را انجام نمی دهید

آیا به طور منظم ورزش می کنید ؟ آیا فعالیت های سنگین را انجام می دهید ؟ تمام این ها در صورتی فایده دارد که بتوانید کالری روزانه خود را در کنار آن نیز کاهش دهید . در غیر این صورت هرگز نباید انتظار کاهش وزن چربی مخصوصاً در قسمت شکم را داشته باشید و روزانه باید 500 کالری کمتر مصرف کنید تا بتوانید به مدت یک هفته کاهش وزن نسبتا خوبی داشته باشید .

14.مصرف بیش از حد سدیم

مطالعات انجام شده نشان می دهد که یک فرد روزانه به 2 هزار و 300 میلی گرم سدیم نیاز دارد.

اگر شما فردی هستید که بیش از این مقدار مصرف می کنید ، 100 درصد به سلامتی خود آسیب می زنید و آب بدن خود را کاهش می دهید و احتمالاً از مشکلات افزایش وزن نیز رنج خواهید برد.

15. مصرف نوشابه

قند موجود در نوشابه حاوی کالری و چربی ترانس بسیار بالا می باشد و نوشابه ها محصولاتی هستند که بسیار چاق کننده می باشند و از طرفی باعث کاهش جذب ویتامین می شود، پس اگر قصد کاهش چربی در قسمت شکم را دارید، حتما از این نوشیدنی های مضر دوری کنید.

16. ذهن خود را آماده نکرده اید

همان گونه که می دانید باید برای هر کاری و هر اقدامی ، قبل از هر چیز ذهن خود را آماده کرده باشید و کاهش وزن نیز نیاز به ذهن آماده دارد . زمانی که در حال خوردن هر غذایی هستید، باید با فکر خود کاهش وزن را نیز انجام دهید . به این صورت که هر غذا را به طور کامل و آرام بجوید و هنگام غذا خوردن هیچ استرسی نداشته باشید و زمانی که حال بدی دارید، غذا نخورید و با هر عملِ جویدن، به این فکر کنید که این غذا در حالت تامین سلامتی شما و از طرفی کاهش وزن می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: