دست و دلبازی دولت برای کارگران | کارگران از ثبت نام مسکن دولتی جا نمانید

معاون امور تعاون وزیر تعاون کار رفاه اجتماعی، گفت: امسال برای اولین بار در طول تاریخ تعاون در کشور و مساله تعاونی‌های مسکن موضوع مسکن کارگری را به طور جدی در دستور کار قرار داده‌ایم.

کدخبر : 17872
سایت سرگرمی روز :

حامد ویس کرمی روز جمعه در مراسم افتتاح ۲۵ هزار و ۸۴۱واحد مسکونی شهری و روستایی که با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسوولان استانی در محل آرمانشهر زاهدان برگزار شد، افزود: تمرکز بسیار خوبی نسبت به مساله مسکن و طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان وجود دارد.

وی ادامه داد: به استناد قانون اساسی جمهوری اسلامی، بخش تعاون، رکنی از سه رکن اقتصاد کشور هست که عملاً زمینه ساز ایجاد اقتصاد مردمی و مشارکت مردم در اقتصاد است.

معاون امور تعاون وزیر تعاون کار رفاه اجتماعی ادامه داد: اگر وجوهی را برای مشارکت مردم در اقتصاد در نظر بگیریم عبارتند از مالکیت، مدیریت عاملیت و نظارت که همه این وجوه، در حوزه تعاون گنجانده شده، نمونه بارز آن، تعاونی‌های مسکن هستند که مردم با سرمایه‌گذاری و قدرت مدیریت خود در مجموعه متشکل و در کنار هم جمع شده تا با مدیریت سرمایه، عاملیت کار و نظارت پروژه، کار را برعهده دارند.

وی اظهار کرد: امروز شاهد هستیم در سیستان و بلوچستان بیش از ۵۰ درصد ظرفیت نهضت ملی مسکن توسط تعاونی‌ها و مردم انجام می‌شود، میدان برای مردم باز است و این دغدغه رهبر معظم انقلاب که بارها تعاون را مصداق اساسی اصلی و بنیادین مطرح می‌کردند حاصل شد.

در حال حاضر ۵۷ تعاونی نهضت ملی مسکن فعال هست، یعنی ۱۶ درصد کل تعاونی‌های مسکن کشور که تعهد ساخت ۱۸ هزارو۷۸۰ واحد مسکونی را بر عهده دارند

ویس کرمی گفت: در سیستان و بلوچستان در حال حاضر ۵۷ تعاونی نهضت ملی مسکن فعال هست، یعنی ۱۶ درصد کل تعاونی‌های مسکن کشور که تعهد ساخت ۱۸ هزار و۷۸۰ واحد مسکونی را بر عهده دارند، این واحدها شامل کارگری، کارکنان دولت و مشاغل آزاد است.

معاون امور تعاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: امروز، بیش از یک‌هزار و ۶۱۱ واحد مسکونی در قالب بخش تعاون افتتاح شد که بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری مردم و منابع تسهیلاتی برای این بخش توسط تعاونی‌ها بوده است.

وی تاکید کرد: امسال برای اولین بار در طول تاریخ تعاون در کشور و مساله تعاونی‌های مسکن موضوع مسکن کارگری را به طور جدی در دستور کار قرار دادیم، تفاهم‌نامه‌ای با همکاری بانک توسعه تعاون منعقد شده که ۲۰ هزار میلیارد ریال، در سطح کل کشور منابع تسهیلاتی در کنار تسهیلاتی که برای جهش نهضت ملی در نظر گرفته شده، پرداخت کند.

ویس کرمی تاکید کرد: برای سیستان و بلوچستان مبلغ ۴۹۰ میلیارد ریال تخصیص داده شده که برای هر واحد مسکونی ۲ میلیارد ریال به صورت بلند مدت اختصاص داده شده، با توجه به جنبش و فعالیت که در استان وجود دارد، امروز ابلاغ دیگری در دستور کار قرار گرفت و مبلغ ۵۰ میلیارد دیگر به این حوزه اضافه و سهم این استان ۲ برابر شد.

وی گفت: تعاونی‌ها نسبت به ایفای تعهدات نسبت به مردم تماماً اقدام، و همکاران تعاون هم نظارت دقیق و قانونی را اعمال کنند تا این شیرینی خدمت دولت سیزدهم در دل مردم سیستان و بلوچستان ماندگار باشد.

۱۴هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مقاوم سازی شده سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با سفر وزیر راه به استان ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی و شهری در این استان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان روز جمعه در حاشیه ورود وزیر راه و شهرسازی به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: واحدها از محل اعتبارات مقاوم سازی و بازسازی شده در سه سال گذشته، به صورت نمادین در شهرهای نیکشهر، سرباز هامون و زهک آماده افتتاح شده و به متقاضیان واگذار می‌شوند.

مصطفی بیک مداح بیان کرد: در این طرح، همزمان در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان، ۶۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی به بهره برداری می‌رسند که سهم این استان ۱۴ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن روستایی و ۳۰۰ واحد مسکن شهری است.

با تلاش‌های صورت گرفته در دولت سیزدهم, شاخص مقاوم سازی در روستاهای استان از ۴۲ درصد به ۴۶ درصد ارتقا یافته استوی تاکید کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در دولت سیزدهم، شاخص مقاوم سازی در روستاهای استان از ۴۲ درصد به ۴۶ درصد ارتقا یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: خدمت به روستاییان، محرومان و آحاد جامعه افتخار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که امیدواریم با نگاه ویژه همه نهادها و مسوولان استانی و تخصیص اعتبارات، روند اجرای طرح های عمرانی در استان با سرعت بیشتری انجام شود.

وی ادامه داد: تعداد ۳۸۶ واحد در این مراسم در روستاهای شهرستان هامون به متقاضیان واگذار می‌شود که درصد مقاوم سازی مسکن روستایی را در این شهرستان به ۸۵ درصد رسانده و در زهک ۵۵۲ واحد به متقاضیان واگذار خواهد شد که درصد مقاوم سازی را به ۸۰ درصد ارتقا داده است.

بیک مداح اظهار کرد : در جنوب سیستان و بلوچستان نیز در نیکشهر ۲ هزار و ۷۶۱ واحد به متقاضیان واگذار می‌شود که درصد مقاوم سازی مسکن روستایی را به ۸۵ درصد در شهرستان ارتقا داده و در شهرستان سرباز ۳۳۹ واحد به متقاضیان واگذار می‌شود که درصد مقاوم سازی را به ۴۷ درصد در شهرستان ارتقا داده داست.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان واحدهای ساخته شده را مصادیقی از تلاش های بنیاد مسکن برای مقام سازی عنوان کرد و گفت: از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن تاکنون در روستاهای نیکشهر بیش از ۳۳ هزار و ۵۰۰ واحد، در روستاهای زهک بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد، در روستاهای سرباز بیش از ۲۳ هزار و ۵۰۰ واحد و در زابل بیش از ۳۶ هزار و ۳۰۰ واحد مقاوم سازی شده است./ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: