یارانه نقدی | واریز یارانه نقدی | افزایش یارانه نقدی

حساب سرپرستان خانوار پر پول شد | واریز یارانه نقدی عید فطر برای این دهک ها

حمیدرضا علیزاده رضایی گفت: مبلغ یارانه نقدی به چهار میلیون و500 هزارتومان افزایش یافت.

کدخبر : 1808
سایت سرگرمی روز :

یارانه نقدی کمک هزینه و مبلغی از سمت دولت برای مردم کشور است. دولت یازدهم بر این عقیده است که توزیع یارانه نقدی باعث توسعه عدالت نبوده و به همین علت یارانه نقدی افراد ثروتمند قطع شد. همچنین بودجه کشور برای دادن این مبالغ به همه کافی نبود. ما در سایت سرگرمی روز جدیدترین اخبار از یارانه نقدی را برای شما قرار میدهیم. در ادامه میتوانید بروزترین خبر از یارانه نقدی را بخوانید.

چندی پیش خبرهایی مبنی بر تغییر قیمت یارانه نقدی یا جایگزینی کالابرگ بجای یارانه نقدی منتشر شد. هنوز برای تغییر یارانه نقدی تصمیم گیری نشده است. وزیر اقتصاد گفت: تا اردیبهشت ماه خبری از تغییر یارانه نقدی وجود ندارد. یارانه نقدی اردیبهشت ماه به حساب سرپرستان خانوار بزودی واریز خواهد شد. مشخص نیست چه زمانی مشکل یارانه نقدی حل خواهد شد.

به گزارش اداره بهزیستی خراسان رضوی،حمیدرضا علیزاده رضایی اظهارداشت: مراکز توانبخشی و مراقبتی در حال‌حاضر شامل سه گروه مراکز توانبخشی و مراقبتی بیماران روانی مزمن سالمندان، افراد دارای معلولیت هوشی رشدی (ذهنی ) و جسمی حرکتی در راستای سیاست‌های راهبردی سازمان فعالیت می‌کند.

وی درخصوص افزایش یارانه این مراکز، گفت:‌ مبلغ یارانه به ازای هر مددجو یارانه بگیر در خانه‌های کوچک از 3میلیون تومان به چهار میلیون و500 هزارتومان، مراکز درجه یک از دو میلیون به سه میلیون تومان، در مراکز درجه دو از یک میلیون و 800 به دو میلیون و 800 هزار تومان و در مراکز مجهولین از دو میلیون و 400 به 3 میلیون و 600 هزارتومان افزایش یافته است.

معاون امور توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی گفت: از آبان‌ماه سال گذشته مبلغ یارانه مراکز مراقبتی توانبخشی50درصد افزایش یافت که مابه‌تفاوت هفت ماهه اول سال 1401، در ماه جاری به حساب مراکز پرداخت شد./ تسنیم

به دنبال اطلاعیه وزارت کار مبنی بر واریز یارانه فروردین ماه به حساب سرپرستان خانوار و شارژ اعتبار خرید کالابرگ الکترونیک مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به حساب دهک‌های اول تا سوم و مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به حساب دهک‌های چهارم تا نهم واریز شد.

به دنبال اطلاعیه وزارت کار مبنی بر واریز یارانه فروردین ماه به حساب سرپرستان خانوار و شارژ اعتبار خرید کالابرگ الکترونیک مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به حساب دهک‌های اول تا سوم و مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به حساب دهک‌های چهارم تا نهم واریز شد.

طرح کالابرگ الکترونیک طرحی است که دولت با هدف حمایت از معیشت خانوارها و حفظ سلامت غذایی افراد به اجرا درآورده و در صورت مدیریت صحیح و استقبال مردمی می تواند بخش اعظمی از تورم موجود را کنترل کند.

دولت در طرح کالابرگ الکترونیک این امکان را برای آحاد جامعه به وجود آورده که کالاهای اساسی را به نرخ ثابت و اعتبار یارانه یک ماه زودتر خریداری کنند.

این کالاها ۱۰ قلم کالای اساسی به ارزش ۵۳۰ هزار تومان است که شامل ماست، شیر، پنیر، قند و شکر، ماکارونی، روغن مایع، برنج، مرغ و تخم‌مرغ می‌شود.مبلغ این کالاها به نرخ شهریور ماه سال گذشته بوده و مردم مختارند که از هر نام و نشان و برند تجاری کالای مورد نیاز خود را از بین ۱۰ قلم کالای ذکر شده تهیه کنند و دولت طبق سبد کالای مشخص شده مابه التفاوت قیمت کالا را در طول دوره پرداخت می کند.

استفاده از کالابرگ الکترونیک کاملا داوطلبانه و اختیاری است و چنانچه تمایل به خرید کالابرگ نبود، همچون گذشته کل مبلغ یارانه قابل برداشت است.

بر اساس اطلاعیه ای که وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی منتشر کرده است، یارانه فروردین ماه سال‌جاری به حساب سرپرستان خانوار واریز و اعتبار خرید کالابرگ الکترونیک شارژ شده و یارانه‌بگیران می‌توانند از اعتبار ماه بعد خرید کنند.

مبلغ پرداخت یارانه برای دهک های اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک های چهارم تا نهم ۳۰۰ هزار تومان است.

در صورتی که سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیک استفاده نکرده باشند، می توانند رقم کامل یارانه را از حساب برداشت کنند و چنانچه آن را استفاده کنند به همان میزان از یارانه خانوار کسر شده و باقی‌مانده مبلغ به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

با واریز یارانه فروردین‌ماه یارانه‌بگیران می‌توانند از اعتبار یارانه ماه بعد خود هم در قالب کالابرگ الکترونیکی اقلام اساسی مورد نیازشان را تهیه کنند.

گفتنی است؛ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اواخر اسفند سال گذشته از آغاز اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در سراسر کشور خبر داد و با توجه به اجرای موفقیت‌آمیز طرح به‌ صورت آزمایشی در چهار استان هرمزگان، قزوین، مرکزی و گیلان، آغاز اجرای این طرح به صورت ملی در سراسر کشور را اعلام کرد.

بر این اساس، بسیاری از فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله رفاه‌ و افق کوروش‌ و برخی فروشگاه‌های خُرد مجهز به بارکدخوان به این سامانه متصل شدند تا شهروندان در سراسر کشور بتوانند به سهولت کالای مورد نیاز خود را در طرح کالابرگ الکترونیک خریداری کنند.

پیش‌تر در جریان استانی شدن طرح ملی کالابرگ الکترونیک ۳۰ هزار فروشگاه به سامانه کالابرگ الکترونیکی متصل شده بود اما در روزهای اخیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش تعداد فروشگاه ها خبر داد و اعلام کرد که بیش از ۳۵ هزار فروشگاه در سرتاسر کشور به این سامانه متصل شده‌اند تا خانوارهایی که مایلند یک ماه زودتر از اعتبار یارانه خود برای خرید کالاهای اساسی استفاده کنند.

اجرای طرح کالابرگ الکترونیک تکلیف قانونی و عمل به مصوبه مجلس است و دولت بنا ندارد یارانه نقدی را حذف کند؛ از این رو مردم می‌توانند کالابرگ الکترونیکی یا یارانه نقدی را انتخاب کنند و خرید خود را به شکل اعتباری انجام دهند./ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • ایران
  1

  اقابگیم هیچی نمیخوایم ولمون می کنید.

 • بختیاری صدیقه
  0

  کدام یارانه ماکه،شپش توجیبمون،چارغاب میزنه

 • سعید
  4

  خدایش طرح بدی نیست دمشون گزم

 • یاسر
  0

  سلام چرا میخوان کالابرگ بدن البته میدونیم که کسانی که میخوان میتونن یارانه معیشتی رو نقدی بگیرن و این اختیاریه ولی واقعن چه کاریه همون مبلغ یارانرو یکم بیشترش کنین مردم خودشون میدونن با اون پول گوشتو برنج بخرن یا امون پول نقدی رو مثلن یکی قسد بانک داره میره قسدشو پرداخت میکنه چه کاریه کالابرگ بدین چون واقعن گرونی بیداد کرده مردم همه شاکی هستن که چرا کشور ما با این همه ثروت این همه فقر و گرفتاری برای مردم ایجاد کرده پدر من بازنشته ۸ ملیون حقوق میگیره ماهانه ۴ ملیونشو میده به خوردو خوراک و خرید مواد شوینده و غیره ۱ملیونو دویست هم قصد یخچالو لباسشویی و اجاق گاز یکمی هم پول گازو آبو برقو تلفن بنظر مسئولین دیگه چیزی براش میمونه تا آخر ماه خرج کنه دستش خالی میشه امروز ۲۹ فروریدن ا۴۰۲ پدرم حقوق گرفت همرو داد اینور اونور خداشاهده ۳۰ هزار تومن تو کارتش مونده داره سکته میکنه که چرا انقد گرونی با این درآمد کم یعنی همه گرفتار شدن با این گرونی خواهشن تا یک فکری بحال گرونی نکنین هیچی حل نمیشه با تشکر

 • ناشناس
  1

  بازنشسته ها را ببرن جز دهک یک

 • ناشناس
  0

  احمد رضا خوشی

 • ناشناس
  0

  خیلی تشکر

 • سید شهاب موسوی
  1

  بند خانوم دو نفره هستم جزو دهک اولیها هستیم چرا هر ماه۶۰۰ هزار مگیرم