قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

خبر ویژه امروز از بازار و قیمت طلا | قیمت طلا در بازار 30 فروردین ماه کولاک کرد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۲۰۰۴ دلار و ۲۱ سنت رسید.

کدخبر : 1843
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۲۰۰۴ دلار و ۲۱ سنت رسید.

به نقل از رویترز، قیمت طلا یک‌بار دیگر در روز سه‌شنبه با بالاتر از سطح 2000 دلار رسید که نتیجه کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا بود. سرمایه‌گذاران منتظرند ببینند آیا فدرال رزرو آمریکا روند افزایش نرخ بهره را در اجلاس ماه مه پایان خواهد داد یا نه.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.06 درصد کاهش به 2004 دلار و 21 سنت رسید.

 کاهش شاخص دلار در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی قیمت طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده بود. این در حالی است که سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا هم کاهش یافته است.

قیمت جهانی طلا امروز 1402/01/29

 بازارها 86 درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا 25 واحد در اجلاس دوم و سوم ماه مه افزایش یابد و 71 درصد هم احتمال دارد این روند در ماه ژوئن متوقف شود.

 بالا رفتن نرخ بهره جهت مبارزه با تورم تقاضا برای طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین می‌آورد و این در حالی است که همواره از طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در برابر تورم یاد می‌شده است.

 جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس عقیده دارد فدرال رزرو باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد چون اطلاعات اخیر نشان می‌دهند تورم همچنان ادامه دارد. اما رافائل باستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا گفت این بانک احتمالاً به مدت طولانی نرخ بهره را تغییر نخواهد داد تا تورم پایین‌تر بیاید.

 بازارها در حال حاضر بر اظهارنظر مقامات فدرال رزرو آمریکا در این ماه قبل‌از تصمیم‌گیری آن در ماه مه تمرکز کرده‌اند.

 قیمت نقره امروز و 0.01 درصد کاهش به 25 دلار و 26 سنت رسید و پلاتین با 0.08 درصد کاهش 1082 دلار و 22 سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • هرکی حالا
    0

    😎😎😎