سهمیه بنزین | یارانه بنزین

سهمیه بنزین این افراد کاهش یافت | چه کسانی سهمیه بنزین خود را از دست دادند؟

۶۰ لیتر سهمیه بنزین اردیبهشت‌ماه خودروهای شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری، ساعت صفر بامداد جمعه (یکم اردیبهشت‌ماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ شد

کدخبر : 1900
سایت سرگرمی روز :

سهمیه بنزین در دولت احمدی نژاد کلید خورد. به طوری که قیمت سهمیه بنزین نسبت به بنزین آزاد کمتر بود و هر ماه سهمیه بنزین هر فرد دارای خودرو به کارت سوخت آن واریز میشود. با اجرای سهمیه‌بندی بنزین از تیر ماه ۱۳۸۶هر لیتر بنزین سهمیه‌ای با نرخ ۱۰۰ تومان و بنزین آزاد ۴۰۰ تومان عرضه شد. میزان سهمیه بنزین برای خودروهای مختلف، متفاوت بوده و هر خودرو نسبت به کارای یا دوگانه سوز بودنش سهمیه بنزین متفاوتی دریافت میکند. ما در سایت سرگرمی روز جدیدترین اخبار از سهمیه بنزین را برای شما قرار داده ایم. شما میتوانید در ادامه بروزترین خبر از سهمیه بنزین را مطالعه کنید.

 ۶۰ لیتر سهمیه بنزین اردیبهشت‌ماه خودروهای شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری، ساعت صفر بامداد جمعه (یکم اردیبهشت‌ماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ شد

سهمیه بنزین در دومین ماه از فصل بهار ۱۴۰۲، به کارت‌های هوشمند سوخت شخصی واریز شد، همچنین سهمیه سوخت خودروهای عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز شده است.

 سهمیه واریزی ماهانه خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت استفاده‌نکردن، حداکثر تا ۹ ماه در کارت‌های هوشمند سوخت قابل‌ذخیره خواهد بود. یعنی برای خودرها حداکثر ۵۴۰ لیتر و برای موتروسیکلت‌ها حداکثر ۲۲۵ لیتر در کارت سوخت ذخیره می‌شود و مابقی آن می‌سوزد.

 ۶۰ لیتر سهمیه بنزین اردیبهشت‌ماه خودروهای شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری، ساعت صفر بامداد جمعه (یکم اردیبهشت‌ماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی واریز شد.

به نقل از تسنیم، در دومین ماه از فصل بهار ۱۴۰۲، ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ماهانه به کارت‌های هوشمند سوخت شخصی واریز شد، همچنین سهمیه سوخت خودروهای عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز شده است.

سهمیه‌بندی بنزین از ساعت صفر روز جمعه، ۲۴ آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ بر اساس مصوبه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز آغاز شد.

سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت‌های هوشمند سوخت برای مالکان خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها ابتدا ۶ ماه بود که به دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام‌شده برای مقابله با گسترش آن، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای این سقف را به ۹ ماه تغییر داد، بنابراین سهمیه واریزی ماهانه خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت استفاده‌نکردن، حداکثر تا ۹ ماه در کارت‌های هوشمند سوخت قابل‌ذخیره خواهد بود.

در یک تا دو سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های وضع شده ناشی از آن، مصرف سوخت کشور در مقایسه با سال‌های پیش از کرونا کاهش یافت، اما با بهبود شرایط، مقدار مصرف بنزین در کشور به میزان قابل‌توجهی افزایش یافت، به‌نحوی‌که میانگین مصرف امسال به بیش از ۱۱۱ میلیون لیتر افزایش یافت و در روز ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ نیز رقم بی‌سابقه ۱۴۴ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر را ثبت کرد.

منبع: تسنیم

مدیر سامانه هوشمند سوخت گفت: طرح ساماندهی کارت‌های آزاد جایگاه‌داران به هیچ‌وجه به معنای جمع‌آوری کامل کارت‌های سوخت آزاد نیست، بلکه این طرح به‌منظور ساماندهی و مدیریت بهتر عرضه بنزین در کشور است

محمد صادقی، مدیر سامانه هوشمند سوخت در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: این طرحی که اجرا شده، نه جمع‌آوری کارت‌های آزاد سوخت است و نه کاهش آنها، بلکه در واقع طرح ساماندهی کارت‌های سوخت آزاد جایگاه‌ها است.

وی افزود: اینکه عنوان شده 70 درصد کارت‌های آزاد جایگاه‌ها قرار است جمع‌آوری شود را تأیید نمی‌کنم، ملاک ساماندهی چیز دیگری است؛ با اجرای این طرح، به‌ازای هر سکو، 2 کارت آزاد در اختیار جایگاه‌دار خواهد بود.

 کارت‌هایی که جمع‌آوری می‌شود هیچ تأثیری در سوخت‌گیری مردم ندارند

صادقی با بیان اینکه "جایگاه‌های عرضه سوخت به جایگاه‌های کم‌فروش، متوسط‌فروش و پُرفروش تقسیم بندی می‌شوند"، گفت: تا پیش از این، به‌تمامی جایگاه‌ها فارغ از میزان فروش و بدون توجه به اینکه جایگاه در نقاط پرتردد و پرتقاضا قرار گرفته یا خیر، به مقدار یکسان کارت آزاد تعلق می‌گرفت و جایگاه‌هایی داشتیم که با وجود فعال بودن تنها یک سکو، مثلا 12 کارت آزاد با سهمیه هر‌کدام 8000 لیتر بنزین 3000 تومانی دراختیار داشتند.

وی ادامه داد: ما در طرح ساماندهی کارت‌های آزاد سوخت جایگاه‌داران، به‌ازای هر سکو، دو کارت آزاد در اختیار جایگاه‌دار خواهیم گذاشت و بیش از آن را جمع‌آوری می‌کنیم؛ به‌این صورت بسیاری از کارت‌های آزادی که مورد استفاده در جایگاه‌ها قرار نمی‌گرفتند و وجود تا عدم وجود این کارت‌ها، هیچ تأثیری در سوخت‌گیری مردم نداشت، جمع‌آوری می‌شوند.

* تمامی جایگاه‌ها حتی در نقاط دوردست کارت سوخت آزاد دارند

مدیر سامانه هوشمند سوخت خاطرنشان کرد: تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت در تهران و در تمامی کشور، حتی در دورترین نقاط، کارت آزاد در اختیار دارند و هیچ جایگاهی در کشور نیست که بتواند مدعی شود، کارت آزاد سوخت‌گیری ندارد؛ پس اگر مردم در مراجعه به جایگاهی با عدم ارائه کارت سوخت آزاد از سوی اپراتورهای جایگاه مواجه شدند، نیازی نیست جایگاه را به قصد رسیدن به جایگاهی دیگر ترک کنند، بلکه در تمامی جایگاه‌های عرضه، شماره‌های نواحی شرکت پخش درج شده، بلافاصله با شماره‌ها تماس حاصل کنند تا بازرسان شرکت ملی پخش در جایگاه مربوطه حاضر شوند.

* افزایش قیمت بنزین با جمع‌آوری کارت‌های سوخت آزاد، شایعه‌ و کذب است

وی افزود: طرح ساماندهی کارت‌های آزاد جایگاه‌داران به هیچ‌وجه به معنای جمع‌آوری کامل کارت‌های سوخت آزاد نیست، بلکه این طرح به‌منظور ساماندهی و مدیریت بهتر عرضه بنزین در کشور است؛ همچنین این طرح هیچ‌ارتباطی با موضوع قیمت بنزین ندارد و مردم شایعه‌هایی در مورد افزایش قیمت بنزین در ادامه اجرای این طرح را باور نکنند، چرا که هیچ تصمیمی برای تغییر نرخ بنزین و یا تغییر سهمیه‌بندی بنزین در حال حاضر وجود ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • ناشناس
  1

  خودروهایی که به نام نیستند برای ثبت نام کارت جدید بگیرند.

 • مسعود
  1

  ما ماهی سی لیتر سهمیه داریم به اندازه دوتا استارت خدا را خوش نمیاد

 • ناشناس
  0

  خیلی زیاده که همین 60لیتر هم کم بکنند

 • امین
  0

  خو ب چ دلیل کارت سوخت منو سوزووووووووندین؟؟؟

 • ناشناس
  0

  عالی و دقیق