قیمت طلا | قیمت روز طلا

ریزش شدید قیمت طلا در بازار امروز | قیمت روز طلا 3 اردیبهشت ماه 1402

قیمت طلا روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار به شدت کاهش یافت و به بدترین هفته خود در هشت هفته اخیر نزدیک شد زیرا اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو ایالات‌متحده حداقل یک افزایش نرخ بهره دیگر و دلار را تقویت کرد.

کدخبر : 1912
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید.

قیمت طلا روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار به شدت کاهش یافت و به بدترین هفته خود در هشت هفته اخیر نزدیک شد زیرا اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو ایالات‌متحده حداقل یک افزایش نرخ بهره دیگر و دلار را تقویت کرد.

به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی بازار به ۱۹۸۳ دلار و ۹۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز به ۱۹۸۴ دلار و ۹۰ سنت رسید

شمش در این هفته با توجه به رشد دلار، حدود ۱.۲ درصد کاهش یافته است که آن را برای خریداران خارجی گران‌تر کرده است.

مقامات فدرال‌رزرو گفتند که تورم بسیار بالاتر از هدف بانک مرکزی دو درصد باقی مانده است و میشل بومن، رئیس فدرال‌رزرو بار دیگر تاکید کرد که برای مهار تورم باید کار بیشتری انجام شود.

طلا همچنین تحت تاثیر نظرسنجی اس اندپی گلوبال قرار گرفت و نشان داد که  فعالیت تجاری ایالات‌متحده در ماه آوریل به بالاترین حد در ۱۱ ماه گذشته رسیده است که در تضاد با نشانه های رو به رشدی بود که نرخ‌های بهره بالاتر باعث کاهش تقاضا می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، بازارها با احتمال ۸۵.۴ درصدی در انتظار افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره در نشست دوم تا سوم مه فدرال رزرو هستند. افزایش نرخ، هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بهره را افزایش می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با افت ۱.۱ درصدی به ۲۵.۰۲ دلار در هر اونس رسید که اولین کاهش هفتگی خود در۶ ماه اخیر را تجربه می‌کند. پلاتین با ۲.۷ درصد افزایش به بالاترین حد یک سال گذشته در ۱۱۲۲ دلار و ۸۰ سنت رسید، در حالی که پالادیوم با ۱.۱ درصد افزایش به ۱۶۰۴ دلار و ۷۴ سنت رسید که در مسیر بهترین هفته خود از نوامبر قرار دارد.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: