بسته معیشتی | بسته حمایتی

توزیع بسته معیشتی برای دهک های پایین و مددجویان به مناسبت محرم | دریافت سبد کالا محرمی با سر شماره #۸۸۸۷*

آخرین اخبار مربوط به توزیع بسته معیشتی را در ادامه بخوانید.

کدخبر : 19210
سایت سرگرمی روز :

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از آغاز پویش اطعام و احسان حسینی همزمان با شروع ماه محرم خبر داد.

حبیب‌اله آسوده  با اشاره به پویش اطعام و احسان حسینی اظهار کرد: پویش اطعام و احسان حسینی با همکاری کمیته امداد و مراکز نیکوکاری و هیئات مذهبی از ابتدای ماه محرم آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد که پیش‌بینی شده حدود ۶۰۰۰ آشپزخانه در این طرح فعال باشند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که در میزان طبخ غذا و توزیع بسته‌های معیشتی میان نیازمندان و همچنین تعداد فعالیت آشپزخانه‌ها، ۳۰ درصد رشد وجود داشته باشد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در خصوص راه‌های دریافت مشارکت و نذورات مردمی نیز بیان کرد: خیران می‌توانند از طریق سرشماره #۸۸۸۷* و #۱۲* و یا از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۴۰۲۰ کمک‌های خود را در پویش اطعام و احسان حسینی اهدا کنند.

به گفته آسوده، مبالغی که از طریق مردم جمع‌آوری می‌شود در میان خود گروه‌های مردمی و مراکز نیکوکاری و... توزیع می‌شود و این هزینه‌ها با اولویت نیازمندان محله هزینه می‌شود. هدف از این پویش ترویج فرهنگ سنت حسنه اطعام و ترویج این فرهنگ که در کنار عزاداری‌ها، نگاه عزاداران و مومنان به نیازمندان هم باشد، مطرح است.

وی ادامه داد: پویش احسان حسینی نیز یکی دیگر از پویش‌هایی است که در ایام محرم و صفر اجرا می‌شود که در قالب آن علاوه بر توزیع بسته‌های معیشتی، خدماتی نیز در حوزه‌های درمان و مسکن برای نیازمندان و مددجویان انجام می‌شود که در واقع خیرین و نیکوکاران می‌توانند نذر خود را در این بخش ادا کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در ادامه به دیگر پویش امداد در این ایام تحت عنوان پویش «به عشق حسین(ع)» اشاره کرد و یادآور شد: در قالب این پویش، کمیته امداد اقدام به جذب حامیان برای فرزندان ایتام و محسنین می‌کند و هموطنان می‌توانند حداقل یک فرزند را به نیت شهدای کربلا تحت حمایت خود قرار دهند.

به گفته آسوده، خیران به ازای هر فرزند ماهانه حداقل ۳۰ هزار تومان می‌توانند کمک کنند.

وی در ارتباط با پذیرش ایتام در قالب به عشق حسین(ع) خاطرنشان کرد: خیرین می‌توانند با ارسال عدد ۱ به سرشماره ۳۰۰۰۳۳۳۳ و یا از طریق درگاه‌های سایت اکرام و همچنین مراجعه به پایگاه‌های کمیته امداد نسبت به حمایت از ایتام اقدام کنند. امید است تا پایان ماه صفر عزاداران بتوانند فرزندان بیشتری را تحت پوشش قرار دهند.

 همزمان با آغاز ماه محرم در مراسمی که با حضور جعفر صباغیان، قائم مقام کمیته امداد در حسینیه شاهزاده علی اصغر(ع) تهران برگزار شد، آشپزخانه‌های پویش اطعام حسینی در سراسر کشور افتتاح شد.

قائم مقام کمیته امداد در این مراسم ضمن تشکر از اقدامات هیأت‌های مذهبی، خیران و مراکز نیکوکاری در راه‌اندازی مراکز اطعام حسینی، گفت: پویش اطعام و احسان حسینی(ع) حدود چهار سال است که به صورت پررنگ در مجموعه نیکوکاران و هیات‌های مذهبی با همکاری کمیته امداد در حال اجرا است.

وی افزود: تمام منابع این طرح از محل خیران تامین می‌شود و کمیته امداد نیز در تهیه و توزیع غذا و رساندن آن به دست نیازمندان همکاری می‌کند.

صباغیان همچنین خاطرنشان کرد: کمیته امداد در موضوعات مختلف مسکن، اشتغال، جهیزیه و غیره خدمات می‌دهد. اما طرح اطعام به نیازمندان از طرح‌های پربرکتی است که برکت آن در سایر بخش‌های کمیته امداد نیز جاری است.

وی اظهار کرد: از تاکیدات پیامبر اسلام و ائمه اطهار است که به فقرا، محرومان و ایتام اطعام بدهیم. امیدواریم که به برکت این ایام و خون پاک اباعبدالله(ع) این موضوع اطعام رونق پیدا کند. ما هم به عنوان مسئولان کمیته امداد وظیفه داریم که در خدمت مردم باشیم.

 صباغیان گفت: خیرین و نیکوکاران می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۸۸۸۷* و #۱۲* کمک‌های خود را در این امر خداپسندانه اهدا کنند.

 

منبع: ایسنا
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • ناشناس
    0

    سلام بسته معیشتی اصلا به ما نمیدن دلیلش چیه ماهم مثل بقیه