روانشناسی رابطه | روانشناسی عاطفه

اگر این رفتار و داری حسابی تو دل برو هستی و همه عاشقت میشن!

داشتن دوستان واقعی در زندگی بسیار مهم است زیرا آنها شما را در سطح بسیار عمیقی درک می‌کنند. البته برای داشتن چنین دوستانی لازم است خودتان هم شخصیت دوست داشتنی داشته باشید. اما چگونه می‌توان فهمید که آدمی دوست داشتنی هستید؟ در این نوشتار ویژگی‌هایی را خواهید شناخت که اگر از آنها برخوردار باشید، معلوم می‌شود که شخصیتی دوست داشتنی دارید!

کدخبر : 19245
سایت سرگرمی روز :

موارد زیر را به دقت بخوانید و ببینید چقدر در مورد شما صدق می‌کند. شاید شما هم یکی از آدم های به شدت دوست داشتنی باشید!

واقعاً به دیگران اهمیت می‌دهید

شما ذاتا کارهای کوچکی را انجام می‌دهید که آدم‌ها دوست دارند. مثلا اینکه از آنها می‌پرسید روزشان چطور بوده است. همچنین زمانی که دوست‌تان احساس استرس و فشار می‌کند، کاری برای کاهش این احساس در او می‌کنید، حتی کاری کوچک. به عبارت دیگر، شما واقعاً به آدم‌های پیرامون‌تان اهمیت می‌دهید و از دوستان و اطرافیان خود حمایت می‌کنید.

نگرش خوش بینانه شما به زندگی مسری است

مثبت اندیشی در زندگی، طرز فکر، نگرش و رویکردی است که می‌توانید نسبت به هر چیزی که زندگی به سمت شما می‌آورد داشته باشید. در واقع شما انعطاف پذیر هستید زیرا می‌توانید با یک دیدگاه خوش بینانه سازگار شوید و مشکلات را پشت سر بگذارید. شما چیزها را متفاوت می‌بینید. مطمئناً همه ممکن است گاهی اوقات احساسات منفی و غمگینی داشته باشند، اما آنچه مهم است این است که نگاه مثبت بیشتر از منفی باشد. داشتن یک دیدگاه خوش بینانه، دوستان بیشتری را جذب می‌کند، زیرا مردم به آن نیاز دارند. اگر دوست دارید منفی بافی را کنار بگذارید مقاله رهایی از منفی بافی در 5 دقیقه به دادتان خواهد آمد!

ایستادن در کنار دوستان به معنای وفاداری و مراقبت واقعی است. شما فقط آدم‌ روزهای خوشی نیستید هنگامی که اطرافیانتان در تقلا هستند، گوش شنوا دارید. شما آنها را دلداری می‌دهید و به آنها کمک می‌کنید تا راه حلی برای مشکلات خود بیابند. به علاوه آدمی قابل اعتماد هستید، به تعهدات خود عمل می‌کنید و دوستانتان می‌دانند که می‌توانند روی شما حساب کنند.

گوش شنوایی برای حرف‌ها دارید

گاهی اوقات، تنها چیزی که یک نفر در زندگی خود نیاز دارد، گوش شنواست. مردم همیشه به مشاوره یا راه حل نیاز ندارند. آنها فقط از شما می‌خواهند که گوش کنید و این دقیقاً همان کاری است که شما انجام می‌دهید. شما شنونده خوبی هستید، به این معنی که به حرف‌های مردم علاقه نشان می‌دهید، و همین آنها را به سمت شما جذب می‌کند.

خنده باعث پیوند دیگران با شماست

حس شوخ طبعی باعث می‌شود افکار تاریک از بین بروند و خنده نمایان شود؛ و خنده پیوندی است که همه ما را در کنار هم نگه می‌دارد. بنابراین، داشتن شوخ طبعی در انواع موقعیت‌ها یک ویژگی عالی است. یک خنده خوب در موقعیت‌های استرس زا کمک کننده است و زمان سپری شده با دوستان را لذت بخش تر می‌کند.

ذاتا رهبر هستید

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا، هر زمان که در یک گروه آموزشی هستید یا با دوستان خود بازی‌های گروهی انجام می‌دهید، به عنوان یک نماینده، یک رهبر انتخاب می‌شوید؟ علت چنین انتخاب این که اطرافیان‌تان به استعداد و دانش شما اعتماد دارند. شما الهام‌بخش و دوست‌داشتنی هستید، که ترکیبی عالی را می‌سازد، و این چیزی است که آدم‌ها را به سمت شما جذب می‌کند.

رفتار محترمانه با دیگران دارید

شما فردی بسیار بردبار هستید و دیگران را همانگونه که هستند می‌پذیرید. به علاوه، سعی می‌کنید مثبت اندیش باشید و قضاوت نکنید، و این چیزی است که اطرافیان‌تان در مورد شما دوست دارند. شما تفاوت‌ها و فرهنگ‌های متفاوت را می‌پذیرید و به دلیل عقاید سیاسی یا شخصی متفاوت با دیگران بحث نمی کنید.

منظور ما این نیست که همه چیز را می‌پذیرید، اما قضاوت هم نمی کنید. در عوض به آدم‌ها احترام می‌گذارید. پذیرفتن آدم‌ها به همان شکلی که هستند ضرورت دارد، اما باز بودن نسبت به ایده‌های جدید و امتحان کردن آنها نیز مهم است. همچنین پیشنهاد می کنیم این 8 ویژگی که شما را به یک شنونده خوب تبدیل می کند را مطالعه نمایید.

شما دوست دارید نظر دیگران را بشنوید. و مهمتر از همه، وقتی خط افکار آدم‌ها با شما مطابقت ندارد، عصبانیت خود را ابراز نمی کنید. این چیزی است که مردم در مورد شما دوست دارند و یکی از دلایلی است که می‌خواهند دوست شما باشند.

کلام پایانی

جذاب بودن کار آسانی نیست. بنابراین اگر بیشتر ویژگی‌های قید شده در این نوشتار را دارید، آفرین به شما! اما باید بدانید که این اتفاق یک شبه رخ نداده است. کل زندگی‌تان تا به امروز و همه چیزهای پیرامون‌تان شما را به این زندگی آگاهانه رسانده است. همچنین، به یاد داشته باشید که برای جذب دوستان و آدم‌های خوب در اطراف‌تان، لازم نیست کامل باشید. فقط همانی باشید که هستید، و دیگران قدردان آن خواهند بود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: