زمین رایگان | مسکن رایگان

واگذاری زمین رایگان در این استان ها آغاز شد | اهدا واحد مسکونی به این خانوارها

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از واگذاری سه هزار و ۵۰۰ قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت به متقاضیان خبر داد و گفت: در آینده نزدیک حدود چهار هزار قطعه زمین دیگر نیز به متقاضیان استان اختصاص می‌یابد.

کدخبر : 19338
سایت سرگرمی روز :

 میثم آذرسا در خصوص پروژه‌های مسکن در استان گفت: ساخت حدود 77 هزار واحد مسکن مهر در دستور کار استان خوزستان بود که تاکنون 64 هزار واحد آن تکمیل شده و مابقی درگیر مسائل حقوقی هستند.

وی افزود: از تعداد واحدهای باقیمانده مسکن مهر، تاکنون 2 هزار واحد تعیین‌تکلیف شده که تا هفته دولت، یک هزار واحد دیگر تکمیل می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: برای واحدهای مسکن مهر استان، 600 فقره آسانسور از صندوق ملی مسکن درخواست شده که این موضوع تا هفته دولت عملیاتی می‌شود.

آذرسا بیان کرد: طی دو سال گذشته، 25 طرح آماده‌سازی در جهت تکمیل سایت‌های مسکن مهر استان انجام شده که از پیشرفت فیزیکی حدود 60 درصدی برخوردار هستند. البته پیش‌بینی شده تا هفته دولت این میزان به 80 درصد برسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 20 هزار واحد فعال در طرح نهضت ملی استان وجود دارد که به صورت متوسط حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اضافه کرد: موضوع زیرساخت‌ها در طرح‌های اقدام ملی مسکن به طوری جدی دنبال می‌شود و امیدوارم تا یک ماه آینده با جذب یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار از صندوق ملی مسکن، سایت‌های مسکن استان پویاتر شوند.

آذرسا با بیان اینکه برای ساخت مسکن در استان حدود سه هزار هکتار زمین، هدف‌گذاری شده است، گفت: 110 سایت مسکن به مساحت 210 هکتار در حال آماده‌سازی است و 730 هکتار دیگر نیز برای یک ماه آینده برنامه‌ریزی شده است.

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین ازدواج کشور از اجرای طرح آزمایشی اجاره رایگان مسکن زوج‌های جوان در کشور خبر داد.

مراسم ازدواج آسان زوج‌های اهل سنت و شیعه گلستان با حضور آیت الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان و به همت مرکز نیکوکاری مسجد جامع گلشن گرگان برگزار شد.

آیت الله نورمفیدی در این مراسم با اشاره به اینکه مودت و دوستی عامل مهم برای استحکام پایه های خانواده است، اظهار کرد: زن و شوهر باید یکدیگر را دوست بدارند و در زندگی پشتیبان هم باشند.

محمدی نیک رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین ازدواج کشور هم در سخنانی از اجرای طرح آزمایشی اجاره رایگان مسکن زوج‌های جوان در کشور خبر داد و گفت: این طرح به طور آزمایشی در شهرستان کاشان در حال اجراست و زوج‌های جوان اسکان داده شده و آزمون و خطای این طرح گرفته شده است.

در مراسم ازدواج آسان زوج‌های گلستانی هر یک از زوج ها در مجموع بیست و پنج سری جهیزیه به ارزش هر سری هفتاد میلیون تومان اهداء شد.

واگذاری زمین‌های رایگان در طرح ملی جوانی جمعیت فرصت مناسبی برای خانه دار شدن خانواده‌های سه فرزند به بالا است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر با اشاره به شرایط واگذاری زمین گفت: در خانواده‌های سه فرزندی فرزند سوم باید متولد ۲۴ مهر ۱۴۰۰ باشد و در خانواده‌های چهارنفره فرزندان زیر بیست سال باشند.

میرزایی افزود: در قانون بودجه امسال بحث‌خانپاده‌های چهار فرزند و بیشتر متقاضی مبلغی برای آماده سازی پرداخت نمیکند.

او با اشاره به طرح دیگه واگذاری‌ها گفت: در قانون جوانی جمعیت اهدای ۲۰۰ متر رمین رایگان ولی پول آماده سازی با دو سال تنفس و در طول مدت ۸ سال پرداخت شود.

میرزایی با اشاره به خانواده‌هایی که از زمین مشترک امتناع دارند، افزود: محله‌های ۹-۱۰-۱۵و ۱۶ شهر امیرکبیر با ظرفیت ۸ هزار قطعه زمین ۲۰۰ متری دارد که در آینده نزدیک این محله‌ها برای واگذاری زمین آماده خواهد شد. البته در طرح نهضت ملی و طرح جوانی جمعیت اهدای تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی پس از تحویل زمین، برای گرفتن تسهیلات به بانک معرفی خواهند شد. یکی از شرایط مهم طرح این است که همه فرزندان از یک پدر و مادر باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • همت پناه
    0

    سلام ایثارگری دارم مستاجرم توان مالی برای مسکن ندارم ازدزفول

  • ناشناس
    0

    زوج جوانیم‌پول مسکن نداریم من خونه بدید وام ازدواج بهمون ندادن