قیمت طلا | قیمت روز طلا

طلا در مدار صعودی | قیمت روز طلا 5 اردیبهشت ماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۱۹۹۱ دلار و ۱۸ سنت رسید.

کدخبر : 1952
سایت سرگرمی روز :

 

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۱۹۹۱ دلار و ۱۸ سنت رسید.

ضعف دلار قیمت طلا را تثبیت کرده‌است. گرچه قیمت این فلز گران‌بها در شرایطی که تاجران متوجه اطلاعات اقتصادی این هفته و تأثیر آن بر سیاست آینده فدرال رزرو آمریکا هستند، در یک محدوده کوچک گیر افتاده‌است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۱۹۹۱ دلار و ۱۸ سنت رسید.

گزارش بانک فدرال رزرو دالاس مبنی‌بر کاهش تولید کارخانه‌ای در تگزاس در ماه آوریل بیش‌از پیش آسیب‌های اقتصادی ناشی از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را مشخص کرد و قیمت طلا را بالا برد.

ارزش دلار آمریکا ۰.۵ درصد کاهش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده‌است.

اظهارات سخت‌گیرانه مقامات فدرال رزرو آمریکا باعث کاهش قیمت طلا تا زیر ۲۰۰۰ دلار در هفته گذشته شد. بازارها حالا ۹۱ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو در اجلاس ماه مه نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش دهد. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

اما تحلیلگران انتظار ندارند قیمت طلا به این زودی به زیر ۱۹۵۰ دلار سقوط کند.

قیمت قیمت نقره امروز با ۰.۲۵ درصد کاهش به ۲۵ دلار و ۴۶ سنت رسید. پلاتین هم با ۰.۰۶ درصد کاهش ۱۰۸۹ دلار و ۲۴ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: