قیمت طلا | قیمت روز طلا

صعود قیمت طلا در آخرین روز هفته |قیمت روز طلا 8 اردیبهشت ماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.15 درصد افزایش به 1990 دلار و 73 سنت رسید.

کدخبر : 2034
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید.

به نقل از رویترز، اطلاعات اقتصادی ضعیف آمریکا نتوانست احتمال یک افزایش دیگر در نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را در هفته‌ آینده کاهش دهد و بدین ترتیب ارزش دلار افزایش یافته و قیمت طلا را در روز پنجشنبه پایین آورد.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.15 درصد افزایش به 1990 دلار و 73 سنت رسید.

 اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان می‌دهد تولید ناخالص داخلی در این کشور آهسته‌تر از حد انتظار در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی رشد کرده‌است. اما بازارها بر تورم که بالاتر از حد پیش‌بینی‌ها بودi تمرکز کرده‌اند.

 بدین‌ترتیب تمایل سرمایه‌گذاران به دلار افزایش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده‌است.

 درست است که همواره از طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا و بی‌ثباتی‌های اقتصادی یاد می‌شود. اما سیاست‌های سخت‌گیرانه فدرال رزرو آمریکا در بالا بردن نرخ بهره هزینه نگه‌داری این سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

 بازارها 87 درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در اجلاس اوایل ماه مه 25 واحد افزایش دهد. سرمایه‌گذاران حالا منتظر شاخص هزینه‌کرد مصرف شخصی در آمریکا هستند که قرار است امروز منتشر شود.

 اما نگرانی درمورد بخش بانک‌داری آمریکا به‌دنبال مشکلات به‌وجودآمده برای بانک فرست ریپابلیک تا حدی از قیمت طلا حمایت کرده‌است.

 با وجود این‌که بالا رفتن نرخ بهره به ضرر طلاست، اما می‌تواند تا حدی به نفع این فلز گران‌بها هم عمل کند چون احتمال یک بحران بانکی دیگر را افزایش می‌دهد.

 قیمت طلا در اوج بحران بانکی در اواسط آوریل تا 2048 دلار و 71 سنت بالا رفت.

 قیمت نقره امروز با 0.04 درصد افزایش به 25 دلار و 22 سنت رسید و پلاتین با 0.12 درصد کاهش 1082 دلار و 71 سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: