قیمت طلا | قیمت روز طلا

کاهش قیمت طلا در بازار امروز | قیمت روز طلا 22 اردیبهشت ماه

قیمت طلا امروز بدون تغییر خاصی نسبت‌به روز گذشته ۲۰۱۶ دلار و ۹۷ سنت در هر اونس معامله می‌شود.

کدخبر : 2362
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید.

 قیمت طلا امروز بدون تغییر خاصی نسبت‌به روز گذشته ۲۰۱۶ دلار و ۹۷ سنت در هر اونس معامله می‌شود.

به نقل از رویترز، قیمت طلا از تمام افزایش قیمتی که طی هفته گذشته داشته عقب نشسته و تغییر چندانی در روز جمعه نداشته است. اطلاعات تورم آمریکا باعث شده بازارها در مورد انتظار خود برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تجدیدنظر کنند.

 اطلاعات ضعیف اقتصادی چین و آمریکا باعث کاهش قیمت مس و سایر فلزات اصلی در بحبوحه افزایش ترس از رکود اقتصاد و کاهش تقاضا شده‌است.

 اما این ترس قیمت طلا را همچنان بالاتر از 2000 دلار در هر اونس نگه‌داشته چون تقاضا برای این فلز گران‌بها به‌عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان ضعف اقتصاد افزایش می‌یابد. نگرانی در مورد بحران بانک‌داری در آمریکا هم سرمایه‌گذاران را به سمت طلا سوق داده است.

ادامه افزایش شاخص قیمت تولیدکننده در آمریکا باعث شده بازارها انتظار خود از کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را در سال جاری میلادی پایین بیاورند که قیمت طلا را در روز گذشته پایین آورد..

 قیمت طلا امروز بدون تغییر خاصی نسبت‌به روز گذشته 2016 دلار و 97 سنت در هر اونس معامله می‌شود. قیمت طلا در معاملات آتی هم تا 2022 دلار و 5 سنت در هر اونس بالا رفته است.

 اطلاعات شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا در روز چهارشنبه منتشر شد که نشان می‌داد تورم در این کشور کمی در آوریل کاهش یافت اما همچنان بالاتر از هدف 2 درصدی بانک مرکزی قرار دارد.

 سایر فلزات گران‌بها هم تغییر چندانی در روز جمعه نداشته‌اند. قیمت پلاتین و نقره به‌ترتیب 0.1 و 0.3 درصد در روز گذشته کاهش یافت.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: