میخوای دوبرابر مردم عادی وزن کم کنی؟ | تو این ساعات روز ورزش کن

لاغری و تناسب اندام رابطه ای نزدیک با شرایط مختلف و ساعات متفاوت روز دارد. با دانستن این نکته که چه ساعاتی از روز برای لاغری بهتر است به اندام ایده آل خود برسید.

کدخبر : 2650
سایت سرگرمی روز :

فواید ورزش کردن در صبح

افزایش فعالیت فیزیکی در ادامه روز

بهتر است که در طول روز فعالیت فیزیکی خود را افزایش دهید. مطالعات انجام شده پیشنهاد می کند که سعی کنید در طول روز تمرین های خود را افزایش دهید و فعالیت فیزیکی داشته باشید زیرا یکی از عوامل مهم در کاهش وزن است.

فعالیت فیزیکی باید 15 الی 30 درصد روز شما را به خود مشغول کند تا بتوانید وزن موثری داشته باشید . مطالعات نشان می دهد خانم هایی که در طول روز، آن هم صبح ها 45 دقیقه پیاده روی می کنند ، بیش از بقیه دارای تناسب اندام هستند. البته به شرطی که در ادامه روز نیز از لحاظ فیزیکی فعال باشند.

کم تر غذا می خورید

کم کردن کالری های اضافی نقش زیادی در کاهش وزن دارند . مطالعات نشان می دهد که ورزش صبحگاهی باعث می شود تا در طول روز کالری کمتری مصرف کنید و تمایل کمتری برای خوردن داشته باشید و زحمات خود را هدر بدهید.

متابولیسم خود را به کار می گیرید

ورزش کردن باید اولین کاری باشد که در طول روز انجام می دهید. اگر این کار را به صبح موکول کنید، باعث می شود هنگام بیدار شدن متابولیسم شما به کار بیفتد و کالری سوزی بیشتری داشته باشید . همچنین شما را از خواب آلودگی دور می کند و سرعت متابولیسم را بالا می برد و میزان ذخیره چربی موجود در بدن را همراه با کربن ها به انرژی تبدیل می کند.

بهتر می خوابید

خواب نقش کلیدی در کاهش وزن دارد . مطالعات انجام شده نشان می دهد افرادی که به مدت 5 شب ، فقط 4 ساعت در شبانه روز بخوابند ، نسبت به افرادی که 9 ساعت کامل در شبانه روز خوابیده باشند ، 300 کالری بیشتر مصرف خواهند کرد.

بیشترین کالری های اضافی از غذاهایی به دست می آید که دارای چربی های اشباع زیادی هستند . در نتیجه محققان به شما توصیه می کنند که برای این کمبود خواب از ورزش کمک بگیرید و سعی کنید که زمان خاصی از روز را به ورزش کردن اختصاص دهید تا روی بهبود خواب خود تاثیر گذار باشید.

ورزش کردن هنگام عصر خوابیدن را برای شما سخت می کند زیرا بدن شما در ساعات شب ، تازه سرحال می شود. پس بهتر است که صبح ها ورزش کنید تا در آخر شب به راحتی به خواب بروید.

سخت ورزش کردن

طبق مطالعات انجام شده افراد جوانی که ورزش های سنگینی را در عصر انجام می دهند، زودتر از کسانی که این کار را صبح هنگام انجام می دهند، خسته می شوند . ورزش عصرگاهی 7 درصد از ظرفیت هوازی ورزشکاران را کاهش می دهد و در نتیجه انرژی شما در صبح بیشتر خواهد بود.

چگونه زمان عالی را برای ورزش کردن تعیین کنیم؟

این که بخواهید فواید کاهش وزن را از طریق ورزش کردن در صبح و عصر به دست بیاورید ، باید بدانید که زمان صحیح این کار چه موقع می باشد.

تحقیقات زیادی انجام شده و پاسخ این است که زمان ایده آل ورزش ، به برنامه شخصی شما نیز بستگی دارد. البته باید یک تایم منظم برای آن تعیین کنید.

علاوه بر همه موارد بالا، زمانی که صحبت به کاهش وزن می رسد، تداوم حرف اول را می زند . پس بهتر است که یک ساعت مناسب در طول روز را انتخاب کنید که انرژی شما در سطح بالایی قرار دارد و هر روز در آن ساعت ورزش کنید.

بهترین زمان ها برای کاهش وزن

صبح ها

بهترین زمان ممکن برای دو و پیاده روی با هدف لاغری و کاهش وزن بین ساعات 11-10 است.

ظهرها

ظهر برای انجام کارهای سرعتی بسیار مناسب است . در وسط روز بدن به خوبی احیا می شود و احتمال اختلال در خواب وجود نخواهد داشت. در نهایت، کار بعد از ظهرتان با کیفیت بسیار بالایی انجام خواهد شد.

اگر قصد انجام ورزش و فعالیت با هدف لاغری در این موقع از روز را دارید باید 30 دقیقه قبل از دویدن میان وعده (غلات، میوه های خشک) مصرف کنید، فراموش نکنید که در این وعده باید از خوردن بیش از حد مواد قندی اجتناب شود. و در نهایت ناهار تان هم باید متعادل باشد.

غروب

غروب نیز زمان بسیار خوبی برای دویدن و انجام کارهایی است که نیاز به سرعت دارد زیرا احیای بدن بسیار عالی انجام می شود. بیشترین انرژی ممکن را 5 ساعت بعد از یک ناهار حاوی کربوهیدرات یا 3 ساعت بعد از یک عصرانه مقوی در اختیار دارید.

بهترین کار ممکن این است که بعد از یک روز کاری استراحت کنید و غروب با یک گروه یا در باشگاه ورزشی بدوید.

در کل چه بهتر که اینکار را صبح هنگام انجام دهید زیرا از فواید ورزش برای کاهش وزن بیشتر بهره مند خواهید شد . البته با توجه به سیستم بدنی و نوع شغلی که دارید ، بهتر است که موضوع را با مربی ورزشی خود نیز در میان بگذارید و زمانی را تعیین کنید که در آن ، بالاترین سطح انرژی را در طول روز دارید و همچنین می توانید در وسط روز مرخصی ساعتی بگیرید و به ورزش کردن بپردازید تا با انرژی و ذهن بازتر به کار خود برگردید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: