قیمت طلا | قیمت روز طلا

ریزش قیمت طلا در بازار امروز | قیمت روز طلا در 26 بهمن ماه 1401

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۳ درصد کاهش به ۱۸۴۶ دلار و ۳۹ سنت رسید.

کدخبر : 276
سایت سرگرمی روز :

قیمت طلا همواره یکی از مباحث اقتصادی ترند در کل جهان است. قیمت طلا در ایران و جهان به صورت پیوسته در حال تغییر است و قیمت طلا روز به روز افزایش می یابد. اغلب قیمت طلا از قیمت دلار پیروی میکند. ما در سایت سرگرمی روز قیمت طلا را به صورت به روز شده قرار میدهیم شما میتوانید قیمت طلا روز را در ادامه میخوانید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۳ درصد کاهش به ۱۸۴۶ دلار و ۳۹ سنت رسید.

به نقل از رویترز، اطلاعات جدید تورم آمریکا در ماه ژانویه بی‌ثباتی درمورد اقتصاد آمریکا و سیاست‌های پولی آن را بالا برده و در شرایطی که دلار هم عکس‌العمل خاصی به این گزارش نشان نداده، قیمت طلا تقریباً ثابت مانده است.

ارزش طلا پس‌از انتشار اطلاعات مربوط به قیمت مصرف‌کننده در آمریکا که حاکی از کاهش کم‌تر از حد انتظار آن در ژانویه بود، در همان سطح پایین‌ترین رقم طی یک‌ماهه گذشته باقی‌مانده است. تورم در آمریکا در اولین ماه سال جاری میلادی نسبت‌به ماه قبل افزایش داشت.

 تاجران درحال‌حاضر منتظر عکس‌العمل فدرال رزرو آمریکا به این اطلاعات هستند. اما با توجه به ادامه تورم بالا، انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا هم به روند افزایش نرخ بهره در کوتاه‌مدت ادامه دهد.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.43 درصد کاهش به 1846 دلار و 39 سنت رسید.

 

 دلار عکس‌العمل خاصی به اطلاعات تورم آمریکا نشان نداده و ارزش آن تا حدی نسبت‌به سایر ارزهای دنیا پایین آمده‌است. اما دورنمای افزایش نرخ بهره آمریکا به نفع فلزات گران‌بها ازجمله طلا به‌عنوان سرمایه‌های غیر سودده نیست چون هزینه سرمایه‌گذاری در آنها را افزایش داده و تمایل برای خریدشان را پایین می‌آورد.

 از طرف دیگر، ادامه روند افزایش نرخ بهره و تورم بالا احتمال رکود اقتصاد آمریکا را در سال جاری میلادی بالا برده و می‌تواند تقاضا برای طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش دهد.

 قیمت سایر فلزات گران‌بها هم امروز تغییر چندانی نداشته است. قیمت نقره با 0.61 درصد کاهش به 21 دلار و 74 سنت رسید و پلاتین با 0.54 درصد کاهش 930 دلار و 2 سنت معامله می‌شود.

 در میان فلزات صنعتی، قیمت مس با 0.25 درصد کاهش به 406 دلار و 50 سنت رسیده است.

قیمت طلا و سکه که دو روز گذشته در مسیری افزایشی قرار داشت امروز 25 بهمن 1401 مجددا کاهشی شده و اکنون وارد کانال 24 میلیون تومانی شده است.

قیمت طلا و سکه که دو روز گذشته روندی افزایشی را در پیش گرفته بود امروز 25 بهمن 1401 دوباره وارد مسیری افزایشی شده است. قیمت طلا ( 18 عیار) تا لحظه تنظیم این گزارش به دو میلیون و 122 هزار تومان رسیده است.

سکه امامی

امروز قیمت سکه امامی که روز گذشته در کانال 25 میلیون تومانی نوسان داشت مجددا وارد کانال قبلی شده است و اکنون 24میلیون و 900 هزار تومان به فروش می‌رسد. حباب این نوع سکه روز گذشته برای نخستین‌بار وارد کانال پنج میلیون تومانی شد.

سکه بهار آزادی

قیمت سکه بهار آزادی هم مانند سکه امامی و طلای 18 عیار امروز با رشد مواجه شده است. هر سکه بهار آزادی امروز با قیمت 23 میلیون و 600 هزار تومان معامله می‌شود.

نیم سکه

قیمت نیم سکه امروز 14 میلیون و 400 هزار تومان است. این نوع سکه نیز روز گذشته تا 14 میلیون و 550 هزار تومان نیز پیش رفت و حالا در مسیری کاهشی قرار گرفته است.

ربع سکه

امروز قیمت ربع سکه نسبت به روز گذشته تغییر محسوسی را تجربه نکرده است. این نوع سکه کوچک اکنون 9 میلیون و 350 هزار تومان قیمت دارد.

سکه گرمی

قیمت سکه گرمی امروز با قیمت پنج میلیون تومان معامله می‌شود. این نوع سکه نیز نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

افزایش انتظارات تورمی در ماه‌های گذشته و وضعیت نابسامان در اکثر بازارها مردم حالا تمایل دارند سرمایه خود را در بازار مطمئن‌تری همانند بازار طلا و سکه سرمایه‌گذاری کنند و همین امر تقاضا برای این دو فلز ارزشمند را افزایش داده است.

از سوی دیگر ثبات نسبی قیمت دلار و کاهش قیمت انس جهانی طلا باعث شده ترمز افزایش قیمت طلا و سکه کشیده شود و قیمت‌ها در این بازار امروز برخلاف دو روز گذشته در مسیری کاهشی قرار بگیرد.

در صورت ادامه کنترل قیمت دلار در بازار موازی احتمال دارد قیمت‌ها در این بازار همچنان مسیر نزولی خود را طی کند، اما قیمت کارشناسان معتقدند در صورت باز شدن فنر سکه ممکن است قیمت سکه تا سقف 28 میلیون تومان نیز رشد کند.

منبع: تجارت نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: