سهمیه بنزین | یارانه بنزین

سهمیه بنزین این افراد قطع خواهد شد؟ | سهمیه بنزین برای سال جدید اعلام شد

سقف سوخت گیری در جایگاههای بنزین به روال قبل برگشت. قابل توجه است که دولت درصدد است تا برای ایجاد توزان در سهمیه بنزین تغییراتی را در این موضوع انجام دهد.

کدخبر : 562
سایت سرگرمی روز :

سهمیه بنزین در دولت احمدی نژاد کلید خورد. به طوری که قیمت سهمیه بنزین نسبت به بنزین آزاد کمتر بود و هر ماه سهمیه بنزین هر فرد دارای خودرو به کارت سوخت آن واریز میشود. با اجرای سهمیه‌بندی بنزین از تیر ماه ۱۳۸۶هر لیتر بنزین سهمیه‌ای با نرخ ۱۰۰ تومان و بنزین آزاد ۴۰۰ تومان عرضه شد. میزان سهمیه بنزین برای خودروهای مختلف، متفاوت بوده و هر خودرو نسبت به کارای یا دوگانه سوز بودنش سهمیه بنزین متفاوتی دریافت میکند. ما در سایت سرگرمی روز جدیدترین اخبار از سهمیه بنزین را برای شما قرار داده ایم. شما میتوانید در ادامه بروزترین خبر از سهمیه بنزین را مطالعه کنید.

سقف سوخت گیری در جایگاههای بنزین به روال قبل برگشت. قابل توجه است که دولت درصدد است تا برای ایجاد توزان در سهمیه بنزین تغییراتی را در این موضوع انجام دهد.

به دلیل عدم توازن در توزیع سهمیه بنزین، قرار است تا تغییراتی در این سهمیه از سوی دولت صورت گیرد.

یک نماینده مجلس گفت: در بودجه ۱۴۰۲ پیش‌بینی‌هایی در زمینه تغییر سهمیه‌ بنزین شده که اگر تصویب شود این قابلیت را دارد کسانی که از هیچ سهمیه‌ای استفاده نمی‌کنند، نیز بتوانند از این سهمیه برخوردار باشند. اما در هر حال برنامه‌ای برای افزایش قیمت نداریم.

عبدالعلی رحیمی مظفری با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین در برنامه دولت و مجلس نیست، اظهار داشت: تغییر قیمت و سهمیه بندی بنزین در بودجه سال آینده هم دیده نشده است.

وی درباره احتمال تغییر سهمیه‌بندی گفت؛ این موضوع قرار نیست اوضاع را بهتر کند ولی عدالت را برقرار می‌کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: اگر شرایط اقتصادی اجازه می‌داد و ما می‌توانستیم نسبت به اصلاح سهمیه برای خانوارهایی که بنزین دریافت نمی‌کنند و سهمیه‌ای در سوخت ندارند، اقدام کنیم قطعا بهتر بود.

وی خاطرنشان کرد: در بودجه ۱۴۰۲ پیش‌بینی‌هایی در زمینه تغییر سهمیه‌ها شده که اگر تصویب شود این قابلیت را دارد کسانی که از هیچ سهمیه‌ای استفاده نمی‌کنند، نیز بتوانند از این سهمیه برخوردار باشند. اما در هر حال برنامه‌ای برای افزایش قیمت نداریم.

رحیمی مظفری گفت: مهم‌ترین چالش حوزه سوخت در حال حاضر این است که کسانی که از امکانات بیشتری برخوردار بوده و مصرف انرژی بالاتری دارند یارانه بیشتری نیز استفاده می‌کنند و اقشار مستضعف از یارانه کمتری بهره می‌برند.

وی بیان داشت: اکنون‌ در کشور در توزیع یارانه پنهان انرژی توازن و عدالت برقرار نیست.

این نماینده مجلس در ادامه به موضوع افزایش مصرف انرژی در کشور پرداخت و گفت: بهترین راهکار برای جلوگیری از روند افزایشی مصرف استانداردسازی وسایل مصرفی صنعت و خانگی است، اجرای مبحث ۱۹ ساختمان برای جلوگیری از هدررفت و مصرف بهینه انرژی و همچنین حذف بخش‌هایی مثل نیروگاه‌ها مصرف انرژی بالا و راندمان پایینی دارند، از دیگر راهکارهاست.

سقف سوخت‌گیری بنزین به روال قبل بازگشت

سخنگوی صنف جایگاهداران کشور گفت: سقف سوخت‌گیری بنزین در هر نوبت با کارت‌های سوخت که در تمامی استان‌ها به جز تهران، محدود شده بود، به روال قبل بازگشت.

رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاهداران کشور، اظهار داشت: مشاهدات و گزارشات ما از استانهای مختلف حاکیست که از روز قبل، در اکثر استانها و کلانشهرها به جز استانهای مرزی، محدودیت رفع و سقف سوخت‌گیری بنزین از کارت شخصی مجددا 60 لیتر شده است.

وی افزود: علی رغم اینکه جایگاهداران و مجموعه صنفی ما نقشی در تصمیمات مربوط به سهمیه ها و قیمت نداریم، ولی طی شش ماه اخیر و خصوصا هفته های قبل وضعیت میدانی را با دقت بررسی کردیم و تلاش کردیم با همه سختی‌ها، مردم کمتر با مشکل برخورد کنند.

سخنگوی صنف جایگاهداران کشور خاطرنشان کرد: مردم هم نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را به ما اعلام کردند و ما حسب وظیفه اجتماعی موارد را به مسئولین منتقل نمودیم، اکثر نظرات حکایت از این داشت که مردم با فاصله زمانی بین سوخت‌گیری‌ها مشکل چندانی ندارند، ولی اینکه سقف هر بار سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی کمتر از 60 لیتر باشد را مشکل ساز میدانند و اظهار نارضایتی می‌کنند.

سهمیه بنزین نوروز مشخص نیست

سهمیه بنزین نوروزی چند سالی است که به مالکان خودرو تخصیص داده می‌شود. اما این در حالی است که هنوز میزان سهمیه بنزین نوروزی مشخص نشده است.

سالاری معاون اوجی با بیان اینکه تصمیمی برای بنزین نوروزی گرفته نشده، گفت: اختصاص سهمیه به خانوارهای فاقد خودرو پیشنهاد کمیسیون تلفیق بوده و بعد از تصویب و تبدیل شدن به قانون نحوه اجرایش مشخص می شود.

جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران امروز در حاشیه مراسم تحویل ۵۰۰ نفتکش جاده پیما در جمع خبرنگاران، در مورد اختصاص سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو نیز، گفت: این موضوع در لایحه دولت مطرح نشده و کمیسیون تلفیق بودجه آن را پیشنهاد داده است. باید بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق در صحن مجلس نیز مطرح شود و بعد از تبدیل شدن به قانون نحوه اجرای آن مشخص خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت استفاده از کارت سوخت شخصی برای دریافت بنزین در جایگاه‌ها است، افزود: تمرکز این است که همه کارت‌های سوخت را تا پایان سال به صاحبان خودرو تحویل دهیم.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون ۳.۲ میلیون کارت سوخت تحویل شده و مابقی نیز در حال تحویل است، افزود: نرم افزاری پیش‌بینی شده تا کارت‌های جامانده در جایگاه‌های سوخت به دست مردم برسد. همچنین در بخش جایگاه‌ها شرکت‌های پشتیبان هماهنگی کردند تعمیرات کارت‌خوان‌ها دچار مشکل نباشد و کارت را اختیار جایگاه‌دار قرار دادیم.

او تصریح کرد: البته همچنان افرادی که کارت سوخت ندارند و یا کارت خود را به همراه نیاورده‌اند، می‌توانند از کارت سوخت جایگاه‌ها برای سوختگیری استفاده کنند.

چه خبر از سقف سوخت‌گیری با کارت سوخت

معاون وزیر نفت در پاسخ به سوالی در خصوص اعمال صقف سوخت‌گیری در هر نوبت با کارت سوخت در برخی شهرها گفت: سقف‌گذاری سوخت‌گیری در هر نوبت با کارت سوخت در برخی نقاط، به‌دلیل مدیریت عرضه در ایام سرد سال است که بتوانیم بدون هیچ مشکل و وقفه‌ای، در تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت، سوخت‌رسانی را داشته باشیم.

او ادامه داد: محدودیتی در سوخت‌گیری با کارت سوخت در تهران و کلانشهرها نداریم و قرار هم نیست محدودیتی اعمال شود.

منبع: ایلنا
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • ناشناس
  0

  جبر

 • نادر
  0

  خبراتون خیلی عالیه دمتون گرم

 • ناشناس
  0

  عجب استلالی ،پس اگر از بین پنج فرزندانشان دو نفرشان عینکی بودند و برای رفتن به سر کار به عینک احتیاج داشتند برای آن سه نفر هم عینک بخرند تا عدالت اجرا گردد

  • داود
   0

   خوبه کمی فکر کنیم و حرف بزنیم
   عینک را با پول خودت می‌خری
   بنزین را از جیب همه مردم
   یه عده مفت مفت سوار ماشین و بی اعتنا به دیگران دور دور میکنند و از یارانه انرژی که سهم همه ملت ایران است بهره مند هستند و همیشه هم طلبکار
   باید عدالت اجرا سود تا کسی که هیچ وقت ماشین نداشته و فقط دود ماشین خورده هم به حق خود برسد

 • ناصرترابپورسعیدخانلو
  0

  حالابندکردید ب بنزین خجالت آوره بخدا شاهنامه آخرش خوشه