درمان قطعی و ساده سنگینی گوش ها در خانه / 100 سال به آسانی گوش شنوا داشته باشید

سرکه سیب ماده‌ای موثر برای تمیز کردن و از بین بردن جرم گوش در کودکان و بزرگسالان است.

کدخبر : 5657
سایت سرگرمی روز :

سرکه سیب ماده‌ای موثر برای تمیز کردن و از بین بردن جرم گوش در کودکان و بزرگسالان است. با بروز اولین نشانه‌های گوش درد یا کیپ شدن گوش می‌توانید کمی سرکه سیب را داخل گوش بریزید و با انگشت اشاره اطراف گوش را کمی ماساژ دهید. حدود ۵ دقیقه صبر کنید، سپس سر را خم کنید یا با یک گوش پاک کن جرم داخل گوش را تمیز کنید.

سرکه سیب ماده‌ای موثر برای تمیز کردن و از بین بردن جرم گوش در کودکان و بزرگسالان است.

با بروز اولین نشانه‌های گوش درد یا کیپ شدن گوش می‌توانید کمی سرکه سیب را داخل گوش بریزید و با انگشت اشاره اطراف گوش را کمی ماساژ دهید.

 حدود ۵ دقیقه صبر کنید، سپس سر را خم کنید یا با یک گوش پاک کن جرم داخل گوش را تمیز کنید.

عفونت گوش می‌تواند ناشی از تجمع بیش از حد باکتری یا عفونت ویروسی در گوش داخلی، میانی یا خارجی باشد. اگرچه هیچ کارآزمایی بالینی اثرات سرکه سیب را بر عفونت گوش بررسی نکرده است اما نتایج تحقیقی در سال ۲۰۱۷ نشان داد که این سرکه دارای اثر ضد باکتریایی و ضد ویروسی است. از آنجایی که سرکه سیب حاوی خواص ضد میکروبی است به کشتن قارچ‌ها، یکی از علل عفونت گوش کمک می‌کند.

به نقل از هلث، صدها سال است که مردم از سرکه سیب برای درمان انواع مشکلات سلامتی استفاده می‌کنند. سرکه حاوی طیف گسترده‌ای از مواد سالم از جمله اسید استیک، اسیدهای آمینه و آنتی‌اکسیدان‌هاست. مایع کدری که در ته بطری سرکه سیب قرار دارد، مادر نامیده می‌شود و مملو از باکتری‌ها، پروتئین‌ها و آنزیم‌های مفید است.

در حالی که هیچ مطالعه علمی برای حمایت از این درمان وجود ندارد، آیا می‌توانیم از سرکه سیب برای درمان عفونت گوش استفاده کنیم؟

در حالی که کلینیک مایو ایالات‌ متحده می‌گوید که اکثر عفونت‌ها آسیب پایدار ایجاد نمی‌کنند، عفونت‌های شدید می‌توانند خطرات جدی برای سلامتی داشته باشند و باید توسط یک متخصص پزشکی درمان شوند به همین دلیل سرکه سیب می‌تواند به درمان عفونت‌های خفیف گوش خارجی در کودکان و بزرگسالان کمک کند.

استافیلوکوکوس اورئوس و اشریشیا کلی برخی از علل اصلی عفونت گوش هستند و خوشبختانه، یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ نشان داد که سرکه سیب رشد استافیلوکوکوس اورئوس (S. aureus) و اشریشیا کلی (E. coli) را متوقف می‌کند.

در واقع، سرکه سیب التهاب را در نمونه‌های باکتری مخلوط با سلول‌های ایمنی کاهش داد. محققان فرض می‌کنند که این درمان می‌تواند از اسید استیک موجود در سرکه سیب باشد که می‌تواند به میکروب‌های موجود در باکتری‌های عفونی آسیب برساند.

این مطالعه نتیجه گرفت که سرکه سیب می‌تواند به درمان برخی از عفونت‌های باکتریایی کمک کند. علاوه بر این، مطالعه ۲۰۱۷ خواص ضد باکتریایی قوی سرکه سیب را با غلظت ۲۵ درصد نشان داد.

برای استفاده از سرکه سیب در درمان عفونت گوش توصیه می‌شود که آن را با مقدار مساوی آب گرم مخلوط کنید. از قطره چکان تمیز یا سرنگ کودکان می‌توانید برای چکاندن سرکه در گوش استفاده کنید.

فرد تحت درمان باید به پهلو دراز بکشد اما دقت کنید که قطره چکان را داخل گوش فرو نکنید. در عوض، گوش را با یک توپ پنبه‌ای بپوشانید سپس پنج تا ۱۰ قطره را داخل گوش بچکانید. باید چند دقیقه بعد از استفاده ثابت بمانید تا قطره‌ها در آن خیس بخورند. در صورت لزوم می‌توانید این کار را دوباره انجام دهید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • ناشناس
  3

  ممنون خدا خیرتون بده بااین روشنگریتون

 • ناشناس
  4

  سر که سیب از. چ موادی هستند

 • ناشناس
  2

  آیا سرکه سیب جهت پاک سازی کبد چرب مفید است هر روز صبح ناشتا با آب ولرم یک لیوان مصرف شود یا هنگام خواب شبانه مصرف گردد ....

 • اعظم
  1

  کاملا درسته من گوشم ناراحته قطرهای میریزم که بوی تندس که داره تشکر

 • ناشناس
  0

  سرکه سیب رو بریزیم داخل گوش
  بعد بریم دکتر 😀

 • ناشناس
  0

  ریسک نکنیم سرکه

 • مجید
  0

  من ریختم الان گوشم شبیه ترشی شده 🤣

 • ناشناس
  2

  ولی من ریسک نمیکنم، درست که فواید بسیاری داره، میترسم ی مریضی دیگه به درد هام اضافه بشه

 • ناشناس
  0

  باجون خودتون بازی نکنید

 • عباس عرب
  0

  هر کسی که چیزی گفت با فلان چیز خوب میشد الکی فقط وفقط با دکتر رفتن خوب میشید

 • شهروند
  0

  تو گوش نباید چیزی ریخت.
  یهو میرسه به مغز و باعث بیماری مننژیت میشه