قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا اوج گرفت | قیمت روز طلا 2 شهریورماه 1402

های هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۳۲ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۴.۹ درصد افزایش به ۱۹۲۰ دلار و ۳۰ سنت رسید که نزدیک به بالاترین سطح خود از روز چهارشنبه ۱۱ اگوست بود. قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۹۲۱ دلار و ۳۰ سنت رسید.

کدخبر : 5663
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر بودند ببینند فدرال رزرو آمریکا در نشست سالانه جکسون هول چه سیگنال‌های نرخ بهره ارائه خواهد کرد، قیمت طلا امروز(پنجشنبه) نزدیک به بالاترین حد دو هفته اخیر در نوسان بود که با عقب‌نشینی بازدهی دلار و خزانه‌داری آمریکا افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۳۲ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۴.۹ درصد افزایش به ۱۹۲۰ دلار و ۳۰ سنت رسید که نزدیک به بالاترین سطح خود از روز چهارشنبه ۱۱ اگوست بود. قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۹۲۱ دلار و ۳۰ سنت رسید.

فدرال رزرو نشست سالانه خود را در جکسون هول وایومینگ، از ۲۴ تا ۲۶ اگوست با تمرکز بر سخنرانی جروم پاول در روز جمعه برگزار می‌کند. پس از آنکه داده‌های اقتصادی جهانی چشم‌انداز نرخ بهره را مختل کرد و بازدهی آمریکا را پایین آورد، دلار به شدت در برابر ارزهای آسیایی عقب‌نشینی کرد.

فعالیت‌های تجاری ایالات‌متحده در ماه آگوست به نقطه رکود نزدیک شد و با کاهش تقاضا برای کسب وکارهای جدید در بخش خدمات گسترده، رشد ضعیفی از فوریه تاکنون داشت.

معامله‌گران روز چهارشنبه شرط بندی کردند که بانک مرکزی اروپا نرخ‌های افزایش را در ماه سپتامبر متوقف خواهد کرد زیرا انقباضات شدید در فعالیت‌های تجاری به تشدید مشکلات اقتصادی اشاره دارد. اقتصاد بریتانیا در حال کند شدن است و ممکن است به سمت رکود پیش برود.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۴.۲۷ دلار رسید و پلاتین با ۰.۱ درصد کاهش به ۹۲۸ دلار و ۷۷ سنت رسید. پالادیوم با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۷۵ دلار و ۵۹ سنت رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: