این نشانه ها یعنی در بدن تان انگل وجود دارد | سریعا اقدام به درمان کنید

تصور وجود انگل در بدن چیز ترسناکی است، اما بسیاری از افراد در بدن خود انگل دارند؛ اما از وجود آن بی‌خبرند. در ادامه با ۱۰ نشانه وجود انگل در بدن آشنا خواهید شد. انگل‌ها میکروارگانیسم‌هایی هستند که در بدن موجودات دیگر زندگی می‌کنند. ممکن است هر شخصی در بدنش انگل داشته باشد. این موضوع بسیار رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید.

کدخبر : 5672
سایت سرگرمی روز :

تصور وجود انگل در بدن چیز ترسناکی است، اما بسیاری از افراد در بدن خود انگل دارند؛ اما از وجود آن بی‌خبرند. در ادامه با ۱۰ نشانه وجود انگل در بدن آشنا خواهید شد.

 تصور وجود انگل در بدن چیز ترسناکی است، اما بسیاری از افراد در بدن خود انگل دارند؛ اما از وجود آن بی‌خبرند. در ادامه با ۱۰ نشانه وجود انگل در بدن آشنا خواهید شد. انگل‌ها میکروارگانیسم‌هایی هستند که در بدن موجودات دیگر زندگی می‌کنند. ممکن است هر شخصی در بدنش انگل داشته باشد. این موضوع بسیار رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. برخی از انگل‌های رایج که می‌توانند به بدن یک فرد هجوم ببرند، عبارت‌اند از کرمک، کرم قلاب‌دار، لامبیا، کرم نواری و تریشینلا هستند. از آنجا که انگل‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلفی وجود دارند، طیف گسترده‌ای از علائم و نشانه‌ها را در بدن به وجود می‌آورند.

در ادامه به ۱۰ نشانه وجود انگل در بدن اشاره می‌کنیم:

۱- مسائل مربوط به دستگاه گوارشی

انگل روده می‌تواند باعث التهاب روده شود و پوشش روده را از بین ببرد. این امر منجر به بروز اسهال مزمن در فرد می‌شود. حتی ضایعات سمی تولیدشده توسط این انگل می‌تواند باعث یبوست مزمن، تولید گاز، نفخ، حالت تهوع و احساس سوزش در معده شود. اگر به طور روزانه غذا‌های فیبردار و قلیایی مصرف می‌کنید و هنوز هم دچار اسهال یا دیگر مسائل گوارشی هستید، احتمالاً در بدنتان انگل دارید

۲- درد شکم

یکی دیگر از مشکلات معده ناشی از انگل‌ها، شکم‌درد است. انگل‌ها در بالای روده کوچک ساکن می‌شوند و باعث التهاب و سوزش این ناحیه می‌شوند. این امر منجر به نفخ و درد شکم می‌شود. علاوه بر این، انگل می‌تواند باعث جلوگیری از خروج ضایعات از بدن شود که منجر به درد در ناحیه فوقانی شکم می‌شود.

۳- خارش مقعد

خارش در اطراف مقعد یکی دیگر از نشانه‌های عفونت انگلی است. کسانی که کرمک دارند، معمولاً از ناراحتی و احساس خارش در ناحیه مقعد شکایت دارند. خارش مقعد اغلب شب‌ها، زمانی که کرمک ماده تخم‌گذاری می‌کند، شروع می‌شود.

اگر شب‌ها بیش از ۲ هفته و بدون هیچ دلیلی در اطراف مقعد خود احساس خارش می‌کنید، حتماً به یک پزشک مراجعه کنید

۴- خستگی و ضعف

خستگی نیز می‌تواند یکی دیگر از علائم وجود انگل در بدن باشد. این خستگی معمولاً به دلیل مصرف مواد مغذی و حیاتی بدن توسط انگل‌ها ایجاد می‌شود. از طرفی دیگر از بین بردن ضایعات تولیدشده توسط انگل‌ها مستلزم تلاش بیشتر اندام‌های بدن است و همین امر منجر به خستگی، کمبود انرژی، بی‌حالی و ضعف بیش‌ازحد بدن می‌شود.

۵- تغییر اشتها و کاهش وزن

اگر متوجه تغییر ناگهانی در اشتهای خود، به ویژه افزایش شدید اشتها شدید، ممکن است به دلیل حضور انگل در بدن باشد. در واقع افزایش اشتها همراه با کاهش وزن اغلب به دلیل هجوم کرم یا کرمک‌ها به بدن است. این امر زمانی اتفاق می‌افتد که انگل‌ها میزان زیادی از مواد غذایی بدن شما را مصرف کنند. در نتیجه فرد بیش‌ازحد معمول گرسنه می‌شود.

۶- خستگی ذهنی

هجوم انگل‌ها حتی می‌تواند باعث تغییرات خلقی، افسردگی، اضطراب و همچنین توهم بصری شود. اغلب، این علائم همراه با مسائل گوارشی مشاهده می‌شود. روده هم نورون و هم انتقال‌دهنده‌های عصبی (به ویژه سروتونین) دارد که برای حفظ سلامت سیستم عصبی روده بسیار مهم است. ضایعات سمی تولیدشده توسط انگل‌های ساکن در روده می‌تواند به سلول‌ها و انتقال‌دهنده‌های عصبی آسیب برساند و باعث بروز عصبانیت، بی‌قراری، نوسانات خلقی و حتی افسردگی در فرد شود.

- ساییدن دندان‌ها روی هم

اگر هنگام خواب دندان‌های خود را به هم می‌فشرید، احتمال وجود انگل در بدنتان وجود دارد. در چنین مواقعی فرد به علت اضطراب و بی‌قراری ناشی از مواد زائد و مسموم آزادشده توسط انگل‌ها، دندان‌های خود را به هم می‌فشرد.

۸- کمبود آهن در بدن

هجوم کرم‌های گرد روده یا کرمک‌ها به بدن می‌تواند منجر به کمبود آهن و کم‌خونی شود. انگل ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید از جمله آهن را از مواد غذایی که شخص می‌خورد، می‌دزدد و باعث کمبود آهن در بدن شخص می‌شود.

۹- مشکلات پوستی

انگل روده باعث بروز التهاب در بدن و مشکلات پوستی مانند دانه‌های قرمز رنگ، کهیر، اگزما و دیگر حساسیت‌های پوستی می‌شود. همچنین سموم و مواد زائد آزادشده توسط انگل‌ها، سطح ائوزینوفیل خون را بالا می‌برند و منجر به ایجاد زخم و تورم پوستی می‌شود.

۱۰- درد عضلات و مفاصل

برخی انگل‌های خاص می‌توانند به بافت‌های نرم عضلات و مفاصل حمله کنند و باعث بروز التهاب و درد شوند. این مشکل اغلب با آرتروز اشتباه گرفته می‌شود. اگر تسکین درد ناگهانی عضلات، مفاصل یا هر بخش دیگر از بدن امکان‌پذیر نیست و این درد روزبه‌روز رو در حال افزایش است، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: