قیمت طلا | قیمت روز طلا

خبر خوش برای خریداران طلا ؛ ترمز افزایش قیمت طلا کشیده شد | قیمت روز طلا 3 شهریورماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۴ کاهش به ۱۹۱۴ دلار و ۱۵ سنت رسید.

کدخبر : 5713
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

 قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۴ کاهش به ۱۹۱۴ دلار و ۱۵ سنت رسید.

به نقل از تسنیم، قیمت نفت در روز جمعه در حدود بالاترین رقم طی دو هفته گذشته باقی مانده و بهترین عملکرد هفتگی را طی ۶ هفته گذشته داشته است. سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا در آستانه سخنرانی مقامات بانک‌های مرکزی سراسر دنیا از جمله جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا کاهش یافته است. این سخنان می‌تواند دورنمای سیاست افزایش نرخ بهره را مشخص کند.

به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۴ کاهش به ۱۹۱۴ دلار و ۱۵ سنت رسید.

انتظار می‌رود کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا امروز در همایش اقتصادی سالانه جکسون هال سخنرانی کنند.

برخی مقامات فدرال رزرو آمریکا در روز پنجشنبه از افزایش سود بازار اوراق قرضه استقبال کردند، چون عقیده دارند می‌تواند به بانک مرکزی برای رسیدن به هدف تورم ۲ درصدی کمک کند و دیگر نیازی به افزایش دوباره نرخ بهره نیست.

رشد تورم در پایتخت ژاپن در ماه اوت برای دومین ماه پیاپی آهسته شده اما همچنان بالاتر از هدف ۲ درصد بانک مرکزی قرار دارد.

اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان در روز پنجشنبه اعلام کرد دارایی‌های آن ۰.۱۰ درصد کاهش یافته است.

کند شدن رشد اقتصاد در چین تقاضا برای طلا را پایین آورده و واردات طلای این کشور از طریق هنگ کنگ را برای سومین ماه پیاپی در ژوئیه کاهش داده و به پایین‌ترین رقم طی ۶ ماه گذشته رسانده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره امروز با ۰.۵۳ درصد کاهش به ۲۴ دلار و ۴۵ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۴ درصد کاهش، ۹۳۶ دلار و ۸۱ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: