کافیه فقط یکبار این سوره رو بخونی تا پول و ثروت از درو دیوار خونتون بریزه

سوره های قرآن گنج های نورانی هستند که همواره برای تلاوت کنندگان آنها بهره ای داشته اند. تلاوت و ختم سوره کوثر ثوابی چون نوشیدن آب از نهرهای بهشت را دارد.

کدخبر : 5727
سایت سرگرمی روز :

سوره های قرآن گنج های نورانی هستند که همواره برای تلاوت کنندگان آنها بهره ای داشته اند. تلاوت و ختم سوره کوثر ثوابی چون نوشیدن آب از نهرهای بهشت را دارد.

تمام خواص، برکات و فضیلت سوره کوثر

سوره کوثر یکصد و هشتمین سوره قرآن کریم با 3 آیه است که در مکه نازل شده و در جزء سی ام قرار دارد. سوره کوثر از نظر ترتیب نزول، در رتبه 15 و قبل از سوره عادیات و بعد از سوره تکاثر نازل شده است.

شأن نزول سوره کوثر

سوره کوثر درباره سخنی که عاص بن وائل ، درباره پیامبر(ص) گفت، نازل شده است. او به علت آنکه عبدالله فرزند رسول خدا از دنیا رفته بود و پیامبر پسری نداشت، در جمع بزرگان قریش ، از پیامبر با واژه ابتر(بی نسل) یاد کرد. (مجمع البیان، 1372ش، ج10، ص836)

خداوند با این سوره ، به پیامبر دلداری داد که به او خیر فراوان عطا شده است. همچنین به او بشارت داد که دشمنان او ابتر خواهند بود. (تفسیر نمونه، 1371ش، ج27، ص369)

مفسران قرآن کریم گفته اند:این سوره در شأن و منزلت حضرت فاطمه زهرا(س) نازل شده است. ( بحارالانوار، ج8، ص16 )

این سوره اشاره به نعمتی به نام کوثر دارد که خداوند به پیامبرش عطا کرده است. (تفسیر نمونه، 1371ش، ج27، ص370و371)

مفسران کوثر را به خیر فراوان تفسیر کرده اند (مجمع البیان، 1372ش، ج10، ص835) خیری که از پیامبر خواسته شده در برابر آن، نماز بخواند و قربانی کند.(تفسیر نمونه، 1371ش، ج27، ص372)

فضیلت سوره کوثر در روایات

پیامبر اکرم(ص) در روایتی فرمودند:

    هر کس سوره کوثر را تلاوت نماید خداوند از آب نهرهای بهشت به او می نوشاند و اجر و پاداش او به اندازه تمامی قربانی های روز عید قربان است. (جامع الاحادیث الشیعه، ج15، ص131)

امام صادق(ع) در روایتی فرمودند:

    هر کس در نمازهای واجب یا مستحب خود سوره کوثر را قرائت نماید خداوند از آب حوض کوثر به او بنوشاند و کنار درخت طوبی همجوار رسول خدا(ص) خواهد شد. (ثواب الاعمال، ص126)

آثار و برکات سوره کوثر

مشاهده حضرت محمد(ص) در خواب

پیامبر اکرم(ص) در روایتی فرمودند:

    هر کس سوره کوثر را در شب جمعه 100مرتبه تلاوت نماید رسول خدا را درخواب خواهد دید. (منتخب الکلام فی تفسیرالاحلام، ج1، ص74)

از امام صادق(ع) نیز نقل شده است:

    هر کس سوره کوثر را در شب جمعه پس از نمازی که در نیمه شب می خواند صد مرتبه بخواند به اذن خدا رسولش را در خواب خواهد دید. (روض الجنان و روح الجنان، ج20، ص421)

دور کردن افراد از خود

اگر بخواهی کسی را از خود دور کنی 9 مرتبه سوره کوثر را بخوان و به جانب او بدم به اختیار خود راه کج می کند و می رود. (تعطیرالانام فی تعبیرالمنام،ج1، ص353)

رهایی از شر شیطان

چنانچه کسی آن را بنویسد و همراه خود داشته باشد از دشمنان ایمن و بر ایشان غالب می گردد و تا زمانی که این سوره ی مبارکه همراه اوست به یاری خدا هیچ زیانی متوجّه وی نخواهد شد.(خواص الآیات ص ١٦٥)

ختم مجرب سوره کوثر برای ثروت

روز چهارشنبه 40 مرتبه سوره کوثر را به نیت ثروت و توانگری بخواند. (درمان با قران، ص167)

متن و ترجمه سوره کوثر

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ

به نام خداوند بخشنده مهربان

إِنَّآ أَعْطَیْنَـکَ الکَوْثَرَ (1)

به یقین ما به تو کوثر (و خیر و برکت فراوان) عطا کردیم. (1)

فَصَلِّ لِرَبِّکَ و انْحَرْ (2)

پس برای پروردگارت نماز بخوان و قربانی کن. (2)

إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الأَبْـتَـرُ (3)

(و بدان) دشمن تو به یقین ابتر و بریده نسل است. (3)

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: