این افراد لب به سیر پرخاصیت نزنند/ خطر مرگ

منع مصرف سیر درچه مواردی است؟

کدخبر : 5778
سایت سرگرمی روز :

منع مصرف سیر درچه مواردی است؟

 داروی ضد انعقاد خون

 داروهای کبدی

 حساسیت های معده

 بارداری

 فشارخون

 مصرف مداوم دارو

 خواص سیر خام

آیا می دانستید که هر فرد به طور متوسط 0.9 کیلوگرم سیر در سال مصرف می کند؟ برای هزاران سال، قبل از اینکه این ادویه برای طعم دادن به غذاهای مورد علاقه شما استفاده شود، در فرهنگ های باستانی به عنوان یک درمان دارویی استفاده می شد. تمدن های چینی، مصری و رومی از خواص سیر برای سلامتی استفاده می کردند. اسناد قابل توجهی در مورد استفاده آنها از خواص سیر برای خواص دارویی آن وجود دارد. ثابت شده که مصرف سیر فواید بسیاری برای سلامتی بدن داردو فواید سیر ثابت شده دارد. بیایید به مهم ترین خواص سیر و  فواید سیر برای سلامتی نگاه کنیم

1. تقویت سیستم ایمنی

ایمنی بدن شما همان چیزی است که در وهله اول از بیمار شدن آن جلوگیری می کند و همچنین در صورت نیاز به مبارزه با بیماری کمک می کند. سیر سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند تا از سرماخوردگی و ویروس آنفولانزا جلوگیری کند.کودکان در سال شش تا هشت سرماخوردگی می گیرند، در حالی که بزرگسالان دو تا چهار سرماخوردگی دارند. خواص سیر خام می تواند از سرفه، تب و بیماری های سرماخوردگی محافظت کند. خوردن دو حبه سیر له شده در روز بهترین راه برای سود است. در برخی از خانواده ها در سراسر جهان، خانواده ها برای کمک به رفع یبوست، حبه های سیر را به نخی به گردن فرزندان خود آویزان می کنند.

2. کمک به کاهش فشار خون

سکته مغزی و حملات قلبی دو مورد از مهم ترین نگرانی های بهداشتی در سراسر جهان هستند. فشار خون بالا یک عامل خطر مهم برای بیماری قلبی است. تصور می شود که حدود 70 درصد از سکته های مغزی، حملات قلبی و نارسایی مزمن قلبی را ایجاد کند. فشار خون بالا عامل 13.5 درصد مرگ و میرها در سراسر جهان است. از آنجایی که آنها عامل اصلی مرگ و میر هستند، مهم است که به یکی از دلایل اصلی آنها یعنی فشار خون بالا پرداخته شود.

سیر یک ادویه فوق العاده برای کسانی است که از فشار خون یا فشار خون بالا رنج می برند. با این حال، حتی اگر شما عاشق سیر نیستید، مصرف مکمل‌های سیر همچنان می‌تواند فواید سیر عادی به  سلامتی مانند کاهش فشار خون بالا، درمان تب و بسیاری موارد دیگر را برای شما به ارمغان آورد. در نظر داشته باشید که باید مطمئن شوید که مصرف این مکمل ها به اندازه چهار حبه سیر در روز باشد. قبل از شروع مصرف مکمل ها حتما با پزشک خود صحبت کنید.

3. کمک به کاهش سطح کلسترول

کلسترول یک جزء چربی در خون است. دو نوع کلسترول وجود دارد: کلسترول "بد" LDL و کلسترول "خوب" HDL. کلسترول LDL بیش از حد و کلسترول HDL کافی نمی تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند. نشان داده شده است که سیر سطح کلسترول تام و LDL را 10 تا 15 درصد کاهش می دهد. علاوه بر این، خوردن سیر بر سطح HDL یا کلسترول خوب شما تأثیری ندارد. اگر سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارید یا از بیماری قلبی رنج می برید، باید سیر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

4. کمک به پیشگیری سرطان

خواص سیر برای سلامتی به قلب ختم نمی شود. بنابراین در اینجا دلیل دیگری وجود دارد که بدن شما می تواند از دوز اضافی این عضو از خانواده پیاز بهره مند شود. طبق تحقیقات، مصرف سیر تازه می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده کمک کند. بر اساس مطالعه سلامت زنان آیووا، زنانی که به طور منظم سیر همراه با سایر سبزیجات و میوه ها مصرف می کنند، 35 درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان روده بزرگ هستند. با این حال، محققان موافق هستند که هنوز مطالعات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: