اشتهات رو با سالم ترین روش برای مدت طولانی کم کن | لاغری سریع و ماندگار با این روش

یکی از مهم ترین و بزرگ‌ترین عوارض پر اشتهایی چاقی است از این رو بهتر است اقداماتی ساده را برای کاهش اشتهایتان انجام دهید تا لاغرتر و سالم تر زندگی کنید.

کدخبر : 5894
سایت سرگرمی روز :

یکی از مهم ترین و بزرگ‌ترین عوارض پر اشتهایی چاقی است از این رو بهتر است اقداماتی ساده را برای کاهش اشتهایتان انجام دهید تا لاغرتر و سالم تر زندگی کنید.

نوشیدن آب و لیمو

شروع روز با یک لیوان آب همراه با لیموی تازه می‌تواند متابولیسم بدن را به حالت کالری سوزی تغییر دهد. همچنین نوشیدن آب قبل از غذا می‌تواند به ایجاد حس سیری کمک کند، به خصوص وقتی که با یک لیموی تازه به آن طعم بدهید. نوشیدن آب و آب لیمو به سم زدایی بدن کمک می کند.

نوشیدن دو لیوان آب قبل از غذا

بسیاری از افراد گاهی زمان تشنگی گمان می کنند که گرسنه بوده و غذا می خورند چرا که نشانه های گرسنگی تقریبا با نشانه های کم آب شدن بدن مانند کم انرژی بودن، کاهش عملکرد شناختی، و بد شدن خلق و خو و... مشابه هستند.

با تامین آب بدن احساس گرسنگی از بین می رود پس دفعه ی دیگر که فکر می کردید گرسنه هستید و بدنبال یک میان وعده بودید ابتدا یک لیوان آب بنوشید و10 دقیقه صبر کنید و سپس اگر دوباره گرسنه بودید، میان وعده و غذا میل کنید. بهتر است برای کاهش اشتها قبل از خوردن وعده های غذایی آب بنوشید، آب حجم معده تان را پر می کند و سبب می شود به دنبال خوردن غذای بیشتر نباشید.

جویدن آدامس

مسلما جویدن آدامس بدون داشتن برنامه غذایی مناسب و انجام ورزش، منجر به کاهش وزن آشکار در شما نخواهد شد اما جویدن آدامس های عاری از قند، از زیاد خوردن و ریزه خواری پیشگیری می کند و از این طریق به لاغر شدن کمک می کند چرا که سبب می شود افراد زمانی که مشغول جویدن آدامس هستند، نتوانند چیز دیگری بخورند.

خوردن سوپ قبل از غذا

برای کاهش اشتها قبل از خوردن وعده غذایی سوپ بخورید. سوپ هایی که خامه ندارند و بر پایه آب مرغ هستند، معمولا کالری پایین و حجم بالایی دارند و از آنجایی که حجم معده را پر می کنند تا حدود زیادی می توانند جلوی اشتها را بگیرند.

خوردن سالاد بدون سس قبل از غذا

شروع کردن وعده غذایی با یک اشتها آور سبک باعث کاهش احساس گرسنگی می شود؛ مگر اینکه بخواهید با نان شروع کنید که اغلب شما را گرسنه نگه می دارد. اغلب اوقات وقتی پشت میز غذا می نشینیم، بزرگ‌ترین و بهترین انتخاب ممکن را سفارش می دهیم.

اما توصیه می شود قبل از سفارش غذای اصلی یک بشقاب سالاد سبزیجات بخورید تا سطح قند خون بدن تان متعادل شود. وقتی سطح قند خون به تعادل برسد، دیگر پرخوری نخواهید کرد. سعی کنید از مواد غذایی فاقد ارزش غذایی که شما را گرسنه نگه می دارند، پرهیز کنید.

مصرف پروتئین

مطالعات نشان می دهند که انرژی دریافتی از پروتئین ها سیر کننده تر از پروتئین های دریافتی از کربوهیدرات یا چربی است پس سعی کنید به جای کربوهیدرات زیاد از مواد دارای پروتئین استفاده نمایید. افزایش مصرف پروتئین تا 25 درصد کل کالری روزانه می تواند هوس غذایی را تا 60 درصد کاهش دهد بنابراین زیاد وسوسه نمی شوید به سمت میان وعده های ناسالم بروید.

خوردن تخم مرغ در صبحانه

برای کاهش اشتها هیچ‌گاه صبحانه را حذف نکنید بلکه در وعده صبحانه به جای مصرف کربوهیدرات تخم مرغ را بگنجانید، چون سرشار از پروتئین و چربی های سالم است و به کمک آن با مقدار کالری بسیار کم احساس سیری می کنید و تمایل کمتری به پرخوری پیدا خواهید کرد.

خوردن هویج خام

هویج کالری بسیار کمی دارد و منبعی غنی از ویتامین و فیبر است. همچنین نزدیک به 90 درصد وزن هویج را آب تشکیل می دهد با خوردن یک هویج حدود یک چهار فنجان آب بدست می آورید، به همین خاطر بعد از خوردن هویج احساس سیری می کنید. پس قبل از وعده غذایی و یا به عنوان میان وعده هویج را خلالی و میل کنید. از هویج بزرگ 72 گرمی تنها 30 کالری دریافت می کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: