قیمت طلا | قیمت روز طلا

ریزش قیمت طلا در بازار امروز | قیمت روز طلا 8 شهریورماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۹۳۶ دلار و ۷۱ سنت رسید.

کدخبر : 5965
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۹۳۶ دلار و ۷۱ سنت رسید.

به گزارش رویترز، انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را در نظر سرمایه‌گذاران پایین آورده و باعث شده قیمت طلا در حدود بالاترین رقم طی ۳ هفته گذشته باقی بماند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۹۳۶ دلار و ۷۱ سنت رسید.

اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان می‌دهد سطح اشتغال در این کشور در ماه ژوئیه تا پایین‌ترین سطح طی دو سال و نیم گذشته پایین آمده و اطمینان مصرف کنندگان بیش از حد انتظار در ماه اوت کاهش یافته است. بدین ترتیب سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به پایین‌ترین رقم طی سه هفته گذشته رسیده و شاخص دلار هم افت کرده است.

پایین آمدن نرخ بهره تقاضا برای سرمایه‌های غیر سودده مثل طلا را افزایش می‌دهد.

تحلیلگران عقیده دارند اگر همین شرایط ادامه داشته باشد قیمت طلا رو به افزایش خواهد بود و احتمال افزایش نرخ بهره پایین‌تر می‌آید.

سرمایه‌گذاران حالا منتظر اطلاعات وزارت بازرگانی آمریکادر مورد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی هستند که قرار است امروز منتشر شود. شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی در روز پنجشنبه و گزارش لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی هم در روز جمعه اعلام می‌شود.

تحلیلگران رویترز عقیده دارند قیمت طلا احتمالاً تا ۱۹۴۸ دلار بالا خواهد رفت.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره امروز با ۰.۴۹ درصد کاهش به ۲۵ دلار و ۲ سنت رسید و پلاتین با ۰.۷ درصد کاهش ۹۸۱ دلار و ۲ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: